SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tycie po rzuceniu palenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6095

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ulega wątpliwości, iż należy sprawdzić w jakiej kondycji jest ogólna kondycja gosp.hormonalnej.
(panel tarczycowy, wątrobowy, lipidowy), estradiol, morfologia, glukoza, CRP, kortyzol to takie podstawowe.

Kilka z nich można na NFZ wziąć.

Jesteś bardzo aktywnie fizyczną kobietę, ilość kalorii jest zwyczajnie zbyt niska. W diecie panują niedobory żywieniowe, posiłki dość ubogo odżywczo zbilansowane. Podjadanie co chwilę utrudnia redukcję tkanki tłuszczowej, zdecydowanie lepszym konceptem jest wprowadzenie 4 bogatych odżywczo posiłków. Przekąski spożywane w ciągu dnia o wartości 100-300kcal nie są w stanie pobudzić we właściwy sposób hormonów regulujących łaknienie (grelina i peptyd YY). Oczywiście nie traktuje Cie stricte jak osobę uprawiającą kulturystykę bowiem należałoby usprawnić model żywienia. Dieta ma spełniać wymagania ustrojowe pod kątem witamin, minerałów, błonnika, NNKT etc, w dodatku nie powinna powodować problemów trawiennych, ospałości czy głodu. Należałoby również wprowadzić o3 (ALA) gdyż mają korzystny wpływ na wrażliwość insulinową np: siemię lnianę.

Same w sobie produkty w diecie nie są złe.
No prócz tego masła orzechowe z ziemnych czy suszonych owoców.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-03 13:41:09
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
a co jest złego w maśle orzechowym ? uwielbiam je :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Co jest w nim złego? (mowa o ziemnych ).
Stosunek o3 do o6, lektyny, alergeny, tłuszcze trans - a jaki ma skład Twoje masło orzechowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
100% orzechy arachidowe, bez żadnych dodatków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Arachidowe to ziemne ( rekrecyjnie - ok, ale nie jako stały element diety ).
Lepiej wybierać z migdałów, nerkowca..


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-03 14:23:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie ma olejów żadnych etc?

Ja od czasu do czasu sama jadam masło orzechowe, ale jako dodatek raczej na omlet, czy do ciastek.

http://potreningu.pl/articles/4567/maslo-orzechowe-utrudnia-odchudzanie

Wybieraj raczej np. z nerkowców, czy migdałów (zazwyczaj mają dobry skład, owszem są droższe, ale warte swojej ceny ;) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
akurat wczoraj w sałatce była po prostu zalewa z suszonych pomidorów ... i wiem że arachidy to nie orzechy a strączki, a te chyba są bogate m.in. w wit B, której u mnie zawsze za mało
masło zazwyczaj stanowi przekąskę i to raz na jakiś czas


Zmieniony przez - MISSQ w dniu 2017-08-03 14:28:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Witaminy z grupy B obecne są prawie w każdym produkcie i nie powinno ich u nikogo brakować. Zdecydowanie nie warto spożywać orzechów ziemnych z tego powodu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Otóż to (ryby, jaja, nabiał, podroby, drób, warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste...)
Rzadko kiedy zdarzają się niedobory B, szczególnie weganie cierpią na deficyt b12.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
Mam regularne deficyty wit. B odkąd pamiętam, od dłuższego czasu suplementuję ją też regularnie. Przy takim wysiłku fizycznym brakuje mi jej jeszcze bardziej.Pytanie - biorąc pod uwagę moje treningi ile kcal powinnam sobie zapewniać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekka redukcja + odbudowa mięśni, 120kg

Następny temat

Bycie Trenerem - wymagania

WHEY premium