SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening split, kilka pytań + ocena zmiany planu :).

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1089

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
Witam!
Od poniedziałku zmieniłem plan treningowy z FBW na czterodniowy Split, rozkład dni wygląda następująco:

*Poniedziałek:
Klatka + biceps
- wyciskanie hantli na ławce prostej 3x 10-12
- wyciskanie hantli w skosie górnym 3x 10-12
- rozpiętki (na maszynie/bramie) 3x 10-12
- uginanie przedramion ze sztangą (brama - wyciąg dolny) 3x 10-12
- naprzemienne uginanie przedramion z hantlami 3x 10-12

*Wtorek:
Nogi + brzuch
- przysiady ze sztangą 3x 10-12
- wyciskanie na suwnicy 3x 10-12
- wyginanie podudzi na maszynie 3x 10-12
- wznoszenie na palcach z ciężarem 4x 15-20
- spięcia brzucha 3x 15-max
- unoszenie nóg w gorę 3x 15-max

*Środa WOLNE

*Czwartek
Plecy + triceps
- ściąganie wyciągu górnego za kark 3x 10-12
- ściąganie wyciągu dolnego do brzucha 3x 10-12
- wiosłowanie hantlem w podporze 3x 10-12
- francuskie wyciskanie (maszyna) 3x 10-12
- prostowanie przedramion na wyciągu 3x 10 - 12

*Piątek
Barki + brzuch
- wyciskanie hantli zza karku 3x 10-12
- wyciskanie hantli siedząc 3x 10-12
- unoszenie ramion bokiem z hantlami 3x 10-12
- spięcia brzucha 3x 15-max
- unoszenie nóg w gorę 3x 15-max

Jest to pierwsza wersja treningu. Jako, że jestem aktualnie na redukcji po każdym z treningów wykonuję 30-60 minut aerobów.
Chciałbym poprosić was o opinię na nieco zmodyfikowanej wersji treningu split:

Poniedziałek: nogi + brzuch
Wtorek: klatka + biceps
Środa: brzuch + ?
Czwartek: plecy + triceps
Piątek: barki + brzuch

Zmieniłem kolejność poniedziałku i wtorku, tym samym dodając kolejne ćwiczenia brzucha w środę + nie mam pewności czy jest sens dorzucić coś jeszcze, czy zostać przy samym brzuchu w środę, żeby zbyt mocno się nie obciążać?

Drugie pytanie: unoszenie nóg (ćwiczenie brzucha) wywołuje u mnie ból w dolnej części kręgosłupa, nie chcę złapać żadnej kontuzji, stąd pytanie, lepiej będzie wykonywać to ćwiczenie na ławce płaskiej czy pochyłej? Ewentualnie czy wchodzi w grę zmiana ćwiczenia na podobne? Np unoszenie nóg do brzucha w zwisie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
ANKIETA!

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
Kurde zapomniałem jej tu wkleić, już ją gdzieś pisałem w innym temacie :). Jeżeli to konieczne wieczorem ją tu wkleję, a jakieś wskazówki co do tego splitu z dodatkową środą można poznać :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
Napisz mi:
Staż:
Wiek:
Wyniki (mogą być w seriach, ale podaj ilość repsów): WL, MC, Siad
Przeciwskazania:
Suple:
Dieta:

Na pierwszy rzut oka ten plan jest zły.
Jak mi to uzupełnisz to może Ci coś zaproponuje.

Zmieniony przez - Pawelx115 w dniu 2013-08-07 18:20:49

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
Staż: około roku z małymi przerwami

Wiek: 21

Wyniki: niestety nie wykonywałem tych ćwiczeń, trenowałem bez szczególnego pilnowania planu FBW + cardio :)

Przeciwwskazania: raczej brak, czasami dokucza mi ból w dolnej części kręgosłupa - ostatnio zacząłem się regularnie rozciągać i ból ustaje

Suple:
*białko: SFD Wpc protein plus - ostatni posiłek przed snem
*l-karnityna:1500 Extreme Mega Caps Olimp - jedna sztuka na godzinę przed treningiem (posiadam około 60 sztuk, kupione kilka dni temu na pół)
*chrom: Chrom Activ 200 - jedna sztuka po pierwszym posiłku dnia
*Wcześniej próbowałem spalacza Animal Cuts - niestety efekty były bliskie zeru i zrezygnowałem z przyjmowania jakichkolwiek spalaczy na tym etapie.

Dieta: zbilansowana: 40% węglowodany 40% białko 20% tłuszcze - dzienne kalorie wahają się w granicy 1900-2100, w okresie letnim nie mam zbytnio ochoty do jedzenia :P.
Oczywiście główne źródła składników to:
Białko: jaja, pierś z kurczaka, tuńczyk w oleju roślinnym, odżywka białkowa, jogurt naturalny, twaróg, serek wiejski - trzy ostatnie z małą częstością, gdyż normalnie w świecie mi się przejadły na ten moment.
Węglowodany: pieczywo pełnoziarniste, warzywa, kasze, ryż, raz w tygodniu pozwalam sobie na makaron.
Tłuszcze: oliwa z oliwek (do jaj, twarogu, łyżka do szejka białkowego na noc), orzechy, awokado.
Czasami zdarzają się małe odstępstwa od wyżej wymienionych produktów, jednak zapotrzebowanie kaloryczne i składnikowe nie wychodzi ponad założenie.

+ podstawowy czterodniowy split, który wyżej napisałem jest chyba klasycznym więc w czym tkwi błąd? Chyba, że jest to już "przeterminowany" trening :P?
+ pamiętajcie, jest to dieta i trening redukcyjny, do wyżej wymienionych planów po każdym z treningów dochodzi 30 - 40 minut cardio
+ od kilku dni czytam artykuły o diecie IF, sądząc po opiniach daje efekty, co myślicie :)?

Zmieniony przez - Azubu w dniu 2013-08-08 12:30:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
Chłopie jak Ty nie wykonywałeś podstawowych ćwiczeń to jak Ty trenowałeś FBW? Przecież to jest niemożliwe.

Na redukcje lepszym rozwiązaniem będzie FBW.

Podaj jeszcze wzrost/waga.

Na prawdę NIGDY nie wykonywałeś siadu, martwego, wyciskania?

Zmieniony przez - Pawelx115 w dniu 2013-08-08 12:32:49

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
Wykonywałem FBW rozpisany pod maszyny, miałem opory przed dotykaniem się ciężaru wolnego bez totalnego pojęcia, od kilku dni kolega z większym doświadczeniem (około 5 lat) wprowadza mnie w ciężar wolny :). FBW dał fajne rezultaty zleciało ze mnie około 8kg w ciągu 4 miesięcy treningu bez przerw, ale teraz od dłuższego czasu nic się nie zmieniało, więc pomyślałem o zmianie planu i odzwyczajenie się od FBW.

Wzrost: 170
Waga aktualna: 82.6kg

Zmieniony przez - Azubu w dniu 2013-08-08 12:38:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
Jeżeli chcesz robić redukcje to ja polecam np. 2x w tyg. FBW ZŁOŻONE Z GŁÓWNYCH ĆWICZEŃ, 1x interwały biegowe 60s SZYBKI bieg/60s trucht, 1x bieg stałym tempem ~40min i tłuszcz powinien się palić.

Poproś tego kolegę/kogoś doświadczonego/obeznanego niech Ci pokaże jak się wykonuje podstawowe ćiwczenia.

Z supli zostaw tylko białko. O spalaczach poczytaj- nie znam się więc nie będę Ci doradzać w tym temacie.

Wstaw tutaj FBW, które chcesz wykonywać.

Zmieniony przez - Pawelx115 w dniu 2013-08-08 12:54:46

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
Dzięki :). Co do interwałów, ile czasu powinien trwać taki trening od podstaw? Myślę, że około 30 minut na starcie byłoby spoko? I czy proporcje czasowe sprint/trucht można początkowo zmienić np do 30s/60s a wraz z upływem czasu i rozwojem wydolnościowym starać się podnosić czas sprintu/ucinać czas truchtu?
Czemu zalecasz odstawienie karnityny? Kiedyś przez miesiąc stosowałem karnitynę + trening + dietę, a przez kolejny miesiąc Animal Cuts + ten sam trening i tę samą dietę. O dziwo z karnityną efekty były o wiele lepsze niż z tym spalaczem :>.
A co do samego spalacza, nie wiem czy przy takim poziomie tkanki tłuszczowej nie skupić się na paleniu bez tych preparatów, a po spalacz sięgnąć już pod koniec cięcia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
INTERWAŁY: 10min trucht, 4-8x 60/60, 10-20min truchtu Nie skracaj czasu szybkiego biegu, to nie sprint. Jeżeli zwiększysz wydolność to starasz się biegać szybciej podczas szybkiego biegu i dodajesz serii.

Nie bierz narazie żadnych supli dopóki masz progres.

Zapodaj ten twój FBW

Zmieniony przez - Pawelx115 w dniu 2013-08-08 13:20:57

Pawelx115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o martwy ciąg

Następny temat

prośba o trening

WHEY premium