SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście z FBW na split - kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 200
Witam mam zamiar przejść z treningu FBW na push/pull według tych instrukcji https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html# 

Przy okazji mam kilka pytań:

Jadąc FBW miałem problem z progresem w sile i czy w splicie jakoś specjalnie personalizować ilość serii/powtórzeń by to poprawić ?

Chciałbym zacząć pracować nad brzuchem. Nie zapominając że 50% sukcesu to dieta ,a sam MC i przysiady dają efekty. Czy po treningach dorzucać jeszcze jakieś dodatkowe ćwiczenia - plank itd. ?

Jako że trenuje 3 dni w tygodniu, to dorzucenie aerobów połączonych z interwałami w wolne dni będzie dobrym rozwiązaniem w pomocy odsłaniania mięśni brzucha ,czy bardziej zaszkodzą ogólnej masie mięśniowej aniżeli redukcji tłuszczu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624

Gdy mamy za sobą pierwszy okres treningowy solidnie przepracowany na treningu całościowym fbw to jeśli mamy możliwość dołożenia kolejnego dnia treningowego to podział na push/pull jest doskonałą kontynuacją wcześniejszego treningu.

W treningu push/pull zwiększa się ilość dni treningowych w skali tygodnia, ale zmniejsza się częstotliwość trenowania partii. W przypadku treningu fbw najczęściej trenujemy daną partię 3 razy w tygodniu, a w push/pull tylko dwa razy, ale zmienia się inny parametr czyli objętość treningowa.
Na każdym trening możemy na daną partię nieco więcej serii wykonać, a także osoby bardziej zaawansowane mogą ułożyć sobie dwa treningu push i dwa treningi pull dla większej różnorodności.

Brzuch to istotna partia mięśniowa jednak jeśli na danym etapie treningowym czujemy, że dla jej rozwoju wystarczają nam ćwiczenia podstawowe jak martwy ciąg, przysiad to nie ma sensu dokładania kolejnych ćwiczeń. Ale oczywiście na wszystko jest miejsce w treningu i z czasem warto wprowadzić jakieś dodatkowe ćwiczenia.

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-12-09 15:27:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 102 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2959
Chcesz przejść na push/pull czy split? Twoim celem jest zrobienie brzucha czy masa? Nie zrobisz czystej masy jednocześnie zrzucając tłuszc. Więc na początku musisz zdecydować co chcesz robić. Martwy ciąg, przysiady, wiosłowanie wystarczą by zrobić brzuch ;) Co do interwałó i progresu to najpierw powiedz czy chcesz robić masę czy redukcję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 200
Przechodzę na push/pull. Ważę 75 kg na 175 cm. więc jak na razie pozostaje jeszcze masa . Fakt jeśli pomyśleć to w parze spalanie tłuszczu i robienie masy to chyba tylko na anabolach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 102 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2959
Wiec tak push/pull a split to nie to samo ;D Jak jesteś na masie jak pisałem wcześniej, wystarczą Ci te ćwiczenia na robienie brzucha. Nie polecam interwałów ani cardio, na to będzie czas na redukcji. Co do ilości serii zależą one od treningu jaki sobie wybierze, a powtórzenia to celuj w 8-12. Najlepiej by było jak byś dodawał ciężar z treningu na trening i tym się kieruj, jak nie dajesz rady zwiększyć cieżaru ale robisz większą ilość powtórzeń w serii to też jest progres. Ważne by iść do przodu a to Ty będziesz wyznaczać tępo. Mam nadzieję, ze mnie zrozumiałeś i mogłem pomóc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu dla 39latka z brzuszyskiem

Następny temat

Nowy trening FBW do sprawdzenia.

WHEY premium