SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening nie obciążający kręgosłupa

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
Witam wszystkich!

Tak jak w temacie chciałbym ułożyć trening, nie obciążający kręgosłupa.
A dlaczego taki? Pare miesięcy temu wziąłem się za a6w. Wszystko szło świetnie dopóki nie zaczął mnie boleć kręgosłup. Byłem u lekarza, kazał mi oszczędzić się do wakacji.
Koniec wakacji już się zbliża, więc pomyślałem sobie, że warto sobie znów poćwiczyć. Jednak teraz chciałbym ułożyć plan, który właśnie nie obiciąża kręgosłuba. Ale zupełnie nie wiem jak on ma wyglądać.
I tu potrzebuję Waszej pomocy. Moglibyście pomóc mi w ułożeniu owego planu?


Z góry dziękuję.
Apophix
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
Ehh.. zapomniałem dodać ważnych informacji ;/


Wiek : 16 lat
Wzrost: 173 cm
Waga:70 kg
Sprzęt jakim dysponuję: drązek i zamierzam kupić jakieś hantelki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2169
Na Twoim miejscu zacząłbym z tym:

https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html

Nie obciąża kręgosłupa w żadnym wypadku, wręcz pozytywnie na niego wpływa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
Chyba jednak te ćwiczenia obciążają,. Gdy robię przysiady lub pompki odwrotne to czuję ból w kręgosłupie. Chodzi mi raczej o trening z ćwiczeniami typu: uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
uginanie przedramion ze sztangielkami obciąża bardziej niż pompki odwrotne

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
A więc proszę żebyście mi doradzili jakieś ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
ale serio kregoslup juz cie boli w wieku 16 lat? to idz do rechabilitanta i to szybko. a moze miesnie sobie nadwyrezyles zbyt jednostronnym treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
postaraj się dokładniej ćwiczenia wykonywać, jeśli zwracasz uwagę na jakość wykonywanego ćwiczenia to na pewno Ci ono nie zaszkodzi, no i lepsze efekty będą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
ból kręgosłupa jest spowodowany słabymi stabilizatorami, czyli prostownikami pleców i mięśniami brzucha, jak je wzmocnić? przysiady, MC, wiosło (oczywiście nie szarżować z ciężarami, robić poprawnie technicznie)

ale niech jeszcze ktoś się wypowie

Zmieniony przez - dawid099 w dniu 2011-08-16 20:36:05

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
O mięśnie brzucha się nie martwię, ponieważ robiłem też abs2 na poziomie 7, więc nie w tym rzecz. Do rehabilitanta już mam umówioną wizytę. Może ułożę jakiś plan, wkleje go tutaj i ocenicie, czy się nadaje, czy nie.
Ale to już jutro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
widzisz, ćwiczyłeś mięśnie brzucha, a co z prostownikami pleców? masz przyczynę bólu

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena Planu

Następny temat

Obwód a czas.

WHEY premium