SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na mase połączony ze spalaniem tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Witam

Mam jedno pytanie. Od około 3miesięcy ćwiczę regularnie 'na mase'(klatka, plecy, ręce), chcę jednak wraz ze wzrostem masy 'na górze' zrzucić zbędne kilogramy z brzucha, bioder i ud.

Czy mogę po każdym treningu na mase wykonywać ćwiczenia aerobowe bez żadnej 'szkody' na mięśniach?
Chodzi mi o bieganie(biegam 40min 3razy w tygodniu), robie A6W oraz typowe ćwiczenia na spalenia tłuszczu z pośladków.

Czy jest w ogóle jakiś sens takie łączenia ćwiczeń? Tzn czy idąc dalej moim trybem treningowym zrzucę tłuszcz 'z dołu' i jednoczesnie nabiorę masy mięsniowej 'na górze'?
Jeśli tak to jak mam biegać? Truchtem czy raczej szybko?
Z góry dzięki z odpowiedzi ;)


Pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 186 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7063
jest wyjście;D Dieta wysoko-białkowa.,a więc taka,jak sama nazwa wskazuje mająca w swoim składzie większość białek i ograniczoną ilość węglowodanów oraz tłuszczów.,W ten sposób będziesz chudną ze zbędnej tkanki tłuszczowej, jednocześnie budując nową czystą tkankę mięśniową.Staraj się biegać w dni nietreningowe.,a w dzień kiedy ćwiczysz na siłowni wykonuj również ćwiczenia aerobowe.,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z redukcja wiąze sie najlepiej trening siłowy-poprawi sie jakosc wygladu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Średnie tempo... Nie na czczo..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
" ten sposób będziesz chudną ze zbędnej tkanki tłuszczowej, jednocześnie budując nową czystą tkankę mięśniową"

nie da sie spalac tkanki tłuszczowej i budowac masy jednoczescnie! zdobywanie masy miesniowej zawsze mniej lub wiecej jest obarczone zdobywaniem równiez tłuszczu, poczytaj troche zanim bierzesz sie za porady miszczu

do autora: zdecyduj sie na jeden cel: masa lub redukcja, łapanie sie za wiele celów naraz jest najczestszym bledem mlodych(stazem) atletów, wybierz sobie jeden cel do którego dąż, polecam równiez przeczytanie podwieszonych tematów w treningu, odżywianiu i odchudzaniu jak również artykuł o przeplataniu cykli autorstwa peponenta (wyszukiwarka)

pozdrawiam

Zmieniony przez - x_pulse_x w dniu 2009-01-30 10:31:00

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 186 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7063
Ciekawe jest to co mówisz bo znajomi którym poleciłem takie rozwiązanie,stracili na zbędnej wadze jednoczesne poprawiając swój wygląd budując nowa tkankę mięśniową ,oczywiście nie w jakichś wielkich ilościach, ale na tyle ze byli zadowoleni z wyników .,sorry ale będę się trzymał swojej wersji opartej na doświadczeniach.,pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
katabolizm to jeden proces a anabolizm to drugi proces, jeden składa się (uproszczając, patrzac przez pryzmat budowania masy) na rozpadzie tkanek, drugi do ich budowania. nie wiem tylko z czym tu dyskutowac

pozdrawiam

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
wlasnie o tych dwóch procesach slyszalem, nie bylem tylko pewien, czy mimo wszystko nie da rady ich ze sobą pogodzić ;]
w końcu chodzi mi o różne mięśnie, które ze sobą w danych ćwiczeniach nie współpracują..

a czy zamiast łączenia biegania oraz treningu na mase da sie zrobić coś takiego, że górę ćwiczę na mase, a dół na maszynach na rzeźbę?

dzieki za odpowiedzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
oczywiscie duzo spłyciłem sens i napisałem w telegraficznym (jak nie laserowym) skrócie tak naprawde czym sa te procesy, wiecej znajdziesz na forum, zacznij czytac to nie boli,

powiem tak, na twoim poziomie moim zdaniem nie ma sensu na budowanie cykli rekompozycyjnych, sprawa jest trudna do ogarniecia i ma wielu przeciwników jak i zwolenników. Dzielenie dni na budowanie masy czy rzezbienie z rozpisywaniem tego pod treningi tez jest za wczesne. powinienes sie nauczyc podstawowych nawyków zywieniowych, budowania zdrowej diety, odpowiedniego trenowania.

proponuje tobie skupienie sie na jednym celu. łapanie sie za wszystko na raz moze przyniesc wiecej złego niz dobrego, z czasem, poznając wiedzę nauczysz ją adaptować do swoich celów. dział trening i odzywianie stoja otworem.

w skrócie:
masujesz kcal na+
redukujesz kcal na-

pozdrawiam!

edit:

w koncu po 2h prób wysłałem ta wiadomosc, cos niedobrego ostatnio z forum sie dzieje

Zmieniony przez - x_pulse_x w dniu 2009-01-30 23:03:49

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
.x_pulse_x 100% racji...
A co do biegania, polecam zaprzyjaźnić się z Układem SI. Pozdro!
Serwer przeciążony... Trochę już to męczy...

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-01-31 00:16:26

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 553
przy treningu redukcyjnym zaopatrzonym w odpowiednia diete wykonujac aeroby i braniem dobrych supli osiagalny jest taki efekt, wiem bo testuje na sobie takie treningi, trening redukcyjny dieta białkowa i bierznia przed kazdym treningiem biegam ok 3 kilometrów. przez pierwsze dwa tygodnie waga szla w dol tj. zaczynalem ważac 111 kg, zatrzymalo sie na 108kg, w trzecim tygodniu waga zaczela isc w gore ok 109,7 kg.widze po sobie mam ok 1,5 cm suchych przysrostów. czyli rosne a musze borabiac dziurki w pasku bo stal sie za duzy:) jednbym slowem da sie chudnac w pasie oraz odtluszczac gorne partie ciala uzyskujac muskularny wyglad.

no pain no gain

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZERO

Następny temat

pomoc

WHEY premium