SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening nóg w domu!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Witam, trenuje w domu od niecałego roku głownie z ciezarem własnego ciała, ostatatnio kupiłem hantle 2x10 kg i dodałem je do treningu.


Moja pieta achillesowa sa nogi, do treningu których brak mi motywacji tym bardziej jesli miałbym je trenowac bez ciezaru zewnetrzengo, a nieumyslne skakanie i robienie 150 przysiadów do palenia przyprawia mnie o zawrot głowy i mija sie z celem. Teraz gdy mam chociaz 20kg w miare wygodnego obciazenia chce ułozyc sensowny trening, ktory pomoze mi nadgonić niedopracowana partie, pamietajmy ze nie buduje sylwetki kulturysty, jedynie staram sie wyrównac proporcje i zyskac troche "mocy" w kopytach.

Czy uwazacie ze poniższy trening przyniesie efekty?

- Przysiady na jednej nodze z hantla 10 kg na kazda noge 5/6/7/8
- Przysiady zwykłe z hantla 20 kg 25/25/25
- Wykroki z hantla 20 kg na przemian nogami 30/30/30

- Wspiecia łydek jednonóż z hantla 10 kg 15/15/15/15
- Wspiecia łydek obunóż z hantla 20 kg 30/30/30

A może zwiekszyc czestotliwosc do 2 lub nawet 3 razy w tygodniu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
To czy trenujesz 1 czy 3 razy w tygodniu zależy wyłącznie od Twoich upodobań. Ja jestem za treningiem 3 razy w tygodniu po 1, 2 ćwiczeniach bo mi tak po prostu pasuje.

Dla tego planu wprowadziłbym małe poprawki. Zwykłe przysiady to zbyt łatwe ćwiczenie jeżeli Masz jedynie 20kg obciążenia. Pierwsze ćwiczenie dałbym przysiad z maksymalnym wyskokiem w górę. Potem przysiady na jednej nodze i na koniec wykroki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Fakt ze przy zwyklych przysiadach mało co czuje wysiłek, wezme to pod uwage nie mniej jednak przysiady na jednej nodze jeszcze z obciazeniem to bez watpienia najtrudniejsze cwiczenie i lepiej bedzie jak zrobie je na poczatku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Zrób 5x20 porządnych wyskoków dosiężnych z przysiadu to zobaczysz, że to ćwiczenie jest cięższe :)
Nie musisz od razu dodawać ciężaru do pistoletów. Pierw niech Ci się uda zrobić chociaż jeden po tych wyskokach to już będzie dobrze :)

Zmieniony przez - MojeImie w dniu 2014-03-26 19:51:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Dobra spróbuje jak mowisz, dzieki ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przysiady na jednej nodze

Następny temat

Trening 5 razy w tygodniu

WHEY premium