SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening klatki z uniesionymi nogami?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Mam pytanie co do wyciskania na płaskiej z uniesionymi nogami.
Co myślicie o zastosowaniu tej techniki w treningu?
Z uniesionymi nogami wyciskamy mniej bo nie pomagamy sobie mięśniami pleców. Więc łatwiej jest odizolowac sama klatkę.

Ale czy jest to zdrowe? Tzn nie wywoła np przeciążenia barków albo nie wpłynie źle na kręgosłup?

A jeśli nawet jest to bezpieczne to czy da lepsze efekty od wyciskania z nogami na ziemi?

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
zdecydowanie-nogi na glebe!ich zadaniem jest lepsza stabilizacja calej sylwetki(jej usztywnienie).
popracuj nad technika,a bedziesz mial upragniona izolacje.
acha...i przestan zapatrywac sie na "mistrzow".niewielu z nich demonstruje odpowiednia technike...bo nie musza.oni dostosowuja(naginaja) technike do swoich potrzeb.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Ja bym nie kombinował. Przy wyciskaniu nie wolno blokować o nic nóg, bo wtedy bardzo zle wplywa to na kregoslup. Nogi maja spoczywac luzno na ziemi,troche szerzej niz laweczka, dla lepszej stabilnosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
ok, dzieki.
Hardgainer na nikogo sie nie zapatruje, poprostu wpadlem na taki pomysl bo wiedzialem, ze wtedy idzie znacznie ciężej.

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
W praktyce wyizolowanie klatki jest praktycznie nie możliwe. Zawsze po częsci pracuje triceps, przedni akton mięsni naramiennych. . .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Tzn w zasadzie nie mam problemu z klatką, ładnie mi idzie (przynajmniej od pewnego czasu), ale poprostu chcę miec "w pogotowiu" coś co pomogłoby ruszyc z zastojem w razie taki by wystapił, bez użycia kretki. (w moim przypadku nie daje ona efektó ).

No oczywiście jeśli nie poskutkuję normalna zmiana cwiczeń czy np skrócenie przerw między seriami.

Może jakieś powtórzenia negatywne? Albo wymuszone?

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Może zastosuj progresję ewentualnie regresję? A żeby kreatyne brać minimum pol roku stażu, no i oczywiscie dobra dieta, bo bez niej zadne suple nie daja rezultatow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
slusznie prawisz smuk.pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Zależy o jaką formę progresji czy też regresji chodzi?
Bo progresję wykorzystuję zawsze, lecz tylko ta w "małym formacie" czyli podczas pojedynczego treningu zwiekszajac na kazda kolejną serię ciężar.

Jaka inna forma progresji byłaby uzyteczna?

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Wystarczy. Rób wyciskanie sztani na plaskiej 12/10/8/6 co serie zwiekszajac ciezar, wyciskanie hantli na gornym skosie 12/10/8/6 tez zwiekszajac ciezar, i przenoszenie za glowe hantla 4x12 albo rozpietki rowniez 4x12. Powinno wystarczyc. Jak bedzie zastoj zmieniasz przenoszenie na rozpietki albo odwrotnie, wyciskanie na skosie dolnym z regresja czyli zaczynac od wiekszego ciezaru i mniejszej liczbie powtorzen, i co serie zmniejszasz ciezar a dodajesz powtorzen, ale wtedy musisz bardziej sie przylozyc do rozgrzewki, bo miesnie i stawy pracuja juz od pierwszej serii na najwyzszych obrotach. Na plaskiej rozwniez regresja.
Wszystko.

Zmieniony przez - smuk w dniu 2007-11-04 15:59:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Smuk- chciałem dac soga ale nie mogę


a więc zostawamy tak jak jest, a w razie zastoju zmieniamy na regresję.

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do ekspertów ... Wyciskanie w skosie w góre jako pierwsze a masa ??

Następny temat

Plan treningowy do oceny (poprawy)

WHEY premium