SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening ektomorfik z wadą wzroku

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Witam, mój przypadek jest nieco złożony i problemowy. Mam krótkowzroczność na poziomie -2.25 i -2.75. Okulistka zbadała siatkówkę i stwierdziła że stan jest OK, ale nie zaleca ciężkich, intensywnych ćwiczeń, co jest sprzeczne z zasadą treningu dla ektomorfika na masę... jednak chcę spróbować.Ważę 63 kg, mam 184 cm wzrostu, jestem typowym ektomorfem, dietę mam niemal gotową, teraz kwestia ćwiczeń, potrzebuję Waszych porad.

Moja sytuacja wygląda tak, że mam do dyspozycji drążek rozporowy i gryf łamany z 40kg obciążenia.Moim marzeniem jest wbicie
75 kg i poprawa wizualna swojej sylwetki. najgorzej patykowate to mam nogi, oprócz tego słabe barki, biceps... tylko triceps, klatka i brzuch są zarysowane.Pracę mam raczej lekką, choć wysila ręce. Oprócz tego mam płaskostopie i troche problemy ze stawami :/.

Wracając do tematu : wymyśliłem aby ćwiczyć 5x w tygodniu, a w sobotę i niedzielę dać się mięśniom nieco zregenerować.
NIe wiem jak ja to zrobię skoro nie wolno mi ciężko ćwiczyć, ale wierzę że jakoś się uda. Dwa dni chciałbym trenować biceps/plecy
Dwa dni nogi/barki i jeden dzień klatkę triceps.Trening pasowałoby mi aby zajmował 30-40 minut z rozgrzewką.

Tak jak wspomniałem, mam do dyspozycji drążek i 40 kg obciążenia z gryfem no i nie wolno mi trenować intensywnie, to jest meritum.
Chciałbym aby to wyglądało tak :
1 poniedziałek. Biceps/plecy
2.wtorek nogi/barki
3środa klatka/triceps
4.czwartek biceps/ plecy
5.piątek nogi/barki
Sobota i niedziela odpoczynek.Czy macie jakieś pomysły jak dobrać ćwiczenia żeby za bardzo nie ryzykować, ogólnie jakieś wskazówki do mojej sytuacji, korekty co do zarysu tego planu ? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
no to troche słabo. Jeśli się nie da zwrócić na allegro, to pozostaje kupić nowe,właściwe,a hantle wykorzystywać do ćwiczeń.
18kg to nie taki zły hantelek,więc mógłbyś sobie zostawić nawet


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2015-12-17 20:32:22

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
5 dni dla ciebie to za duzo
poczytaj o FBW na 3-4 dni
pokaz diete
co t oza problem ze stawami
co d owady ja ma 2,5 i zyję i dzwigam

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Dieta jest jeszcze do modyfikacji,ale tak mniej więcej wygląda, do 600 zł wychodzi, na więcej mnie nie stać.

Co do stawów, mam płaskostopie i po prostu w kolanach mnie boli często, ale bajka i w stawach łokciowych w sumie też.
Poczytałem o tym FBW, wydaje się fajny, tylko ja myslałem że skoro mi nie wolno ciężko ćwiczyć, to będę ćwiczył aż 5x w tygodniu lżej, no żeby utrwalić jakoś efekty, na takiej zasadzie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
efekty utrwalisz przez systematyke, dobry trening i konsekwencje w diecie
posilek nr brak wegli złozonych
posilek 2 dodaj tłuszcze
posiłek 3 j.w.
posilek 4 dodaj bialko
5 - ok
6 ok

o której masz trening?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Pracuję systemem 3 zmianowym, tutaj podałem przykład kiedy mam zmianę drugą, trening tutaj, chciałbym między 2 a 3 posiłkiem, kiedy mam zmianę pierwszą, to około godziny 17, kiedy mam 3 zmianę także około godziny 17. Powinienem uwzględnić coś specjalnego w posiłku przed lub po treningu ? Zaraz się zabiorę za modyfikację zgodnie z Twoimi uwagami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
około treningowo wiecej wegli mnije tłuszczu

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Witam ponownie.Jestem już na ostatniej prostej, muszę tylko ułożyć plan treningowy. Jak wspomniałem mam do dyspozycji : drążek rozporowy, gryf łamany, 40/50kg obciążenia i postaram się skołować hantle. Proszę o pomoc w ułożeniu jakiegoś treningu dla mnie, jak podzielić ten trening, ile razy w tygodniu, co z czym itp, pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
drązek
wykroki
dipsy
wyciskanie siedząc na barki
francuz
uginanie na biceps

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Czyli dajmy na to na razie mam ćwiczyć 3x tygodniowo i ćwiczyć każdą część ciała, czytli fbw, a kiedy rozplanować trening normalnie ;) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
canecorso proszę odpowiedz jeszcze na to ;) Jak długo powinienem stosować Fbw, czyli trenować na każdym treningu wszystkie mięśnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
z teori 8 ty , ciezko pwiedzciec, jak zacznei sie zastój to tedy cos zmieniamy

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Laweczka i stojaki

Następny temat

obciążenie

WHEY premium