SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny +kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 216 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1447
skl15 przysiady ale bez obciążenia -tylko przysiady bez sztangi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
jak split, to zrobiłbym taki (na podstawie wklejonego przez Ciebie planu)

klata:
dipsy (pompki na poręczach) 4 serie
płaska 4 serie
wyciskanie sztangielek głową w górę 4 serie

bic + tric:
wyciskanie francuskie w leżeniu 3 serie
ściąganie linki wyciągu stojąc 3 serie

uginanie ramion ze sztangą 3 serie
uginanie ramion młotkowo 3 serie

NIE ŁĄCZY SIĘ NIGDY NÓG I PLECÓW NA JEDNYM TRENINGU!

Nogi:
przysiady 4 serie
wykroki 4 serie
prostowanie 4 serie
rdl (rumuński martwy ciąg) 5 serii
uginanie na maszynie 3 serie
coś na łydki 4 serie

Plecy + Barki
martwy ciąg 4 serie
wiosłowanie 4 serie
drążek 4 serie

coś na tył barków 3 serie
wyciskanie na barki 3 serie
unoszenie bokiem w górę 2 serie


autorze: a pytałeś się o przysiady na jednej nodze?

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2010-03-23 18:10:37

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 216 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1447
skl15 nie mam dostępu do siłowni sprzęt jakim dysponuje to ławka ze skosem ujemnym, modlitewnik, hantle, drążek, gryf prosty i łamany...ćwicze oczywiście w domu.

Co do łączenia nóg i pleców w temacie o FBW są przykłady treningów w których jednego dnia ćwiczene są wszystkie grupy mięśni.

Przysiady ja jednej nodze moge wykonywać, ale jak samo jak zwykłe przysiady bez obciążeń

Zmieniony przez - pakeroo4a5 w dniu 2010-03-23 18:45:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
fbw wiadomo
można, ale z umiarem.

natomiast w splicie nie jest to wskazane.


jak możesz przysiady na jednej nodze, to zapytaj się lekarza, czy możesz taki plan:

przysiady na jednej nodze
żuraw (wyszukaj w treningu w domowych warunkach)
supermany (unoszenie klatki leżąc)
podciąganie na drążku/wiosłowanie (zmieniaj co trening)
wyciskanie leżąc płasko/na skosie (zmieniaj co trening)
coś na biceps/coś na triceps (zmieniaj co trening)

zapytaj się lekarza, ponieważ nie chcę brać odpowiedzialności, jak coś sobie zrobisz.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 216 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1447
DZięki skl15, na pewno przejrze. Czyli mój poprzedni plan był dobry tylko chodziło o ilość serii? Ćwiczenia w FBW powinny być po jednym na określoną grupę mięśni?


A wracając do pytań:

Jakie robić przerwy między seriami?
Czy z treningu na klatke odrazu przejść na grzbiet czy też zrobić przerwe (2-3min)?
Czy w przypadku np. uginania ramion na modlitewniku ćwiczyć najpierw prawa ręka x/x/x/x powtórzeń polem lewa x/x/x/x powtórzeń, czy na zmiane lewa x powtórzeń, prawa x powtórzeń, lewa x powtórzeń...itd

Mógłbym prosić o odpowiedź???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
plan nie był dobry

1) przerwy muszą być, oczywiście przeczytaj art riona10 o rozgrzewce - jest w podwieszonych

2) jak chcesz - ja np. nie robię uginań, ale jak robiłem to obie ręce na raz (po prostu było szybciej :P)


nie zapomnij odwiedzić lekarza

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2010-03-24 15:40:34

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 216 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1447
A co w przypadku ćwiczeń w których nie można użyć sztangi lub dwóch rąk rednocześnie? Np. wiosłowanie w opadzie?

A co do przerw to w artykule jest napisane że powinno to być 1-2min między seriami? Jak mam to rozumieć? Przerwy mają być między seriami poszczególnych ćwiczeń na jedną grupę mięśni czyli np. wyciskanie na ławce 12 powtórzeń-przerwa-10powtórzeń-przerwa-8 powtórzeń itd.? Czy raczej chodzi o przerwy przy zmianie ćwiczeń czyli-klatka-przerwa-nogi-przerwa itd.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
wiosłowanie sztangielką, tak?
wiadomo - raz jedna, raz druga - nie ma innej opcji


skoro między seriami, to między seriami, ale jak jesteś mocno zmęczony, to odpocznij chwilę przed następnym ćwiczeniem/grupą mięśniową.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny (poczatkujacy, domowy)

Następny temat

Misio Sie Redukuje !!!! Czas Do Wakacji !!!!!:) :) :)

WHEY premium