SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do Legii

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 300 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2861
Mariusz_1979 selekcja jest teraz w TV4 :P

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2009
Mariusz 1979- otóż to, w pełni się z tobą zgadzam. A do tych wszystkich twardzieli: chcecie być najtwardsi? To postarajcie się dostać do GROM- oni legie zjadają na śniadanie. Wiem,że do legii jest łatwiej, bo tam przyjmą prawie każdego, byle trochę biegał. No ale wy TWARDZIELE chcecie przecież być najtwardsi no nie? Poza tym w WP się p[omału zmienia i nie długo to wszyscy będą tą całą legię zjadać na śniadanie he he.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 300 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2861
Valdec mylisz sie do Legi przyjmują tylko dobrych , gdy Cię testują(np. rozróżnianie kolorów), zadają dużo pytań (nawet po nich możesz zostać skreślony) , robią Ci wszystkie badania , potem sprawność z tego co słyszałem to wcale nie jest łatwo..

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 103 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1176
Kult to jesli ci sie podobalo to dlaczego tam nie sluzysz.Kojarze twoje posty sprzed kilku lat tez w tematach o legii , bo ja sie tez tym interesuje troche.Ja tez za pierwszym razem odpadlem juz w paryzu tez mi sie podopbalo, musialem dodatkowe badania robic w cywilnym francuskim szpitalu.Bylo ok wiec wrocilem , pojechalem od razu do Aubagne .Tam troche w realiach sie bardziej zorientowalem i szalu nie ma.Ja zrezygnowalem.Czasami mam mieszane odczucia czy dobrze zrobilem.Dzis bym sie nastawil ze jade do zwyklej armii, z duza dyscyplina.Powiem tak, jak ktos jedzie niech sobie nie oczekuje wiele, ja mialem zbyt duze wyobrazenie i poprostu zaczolem sie zastanawiac czy dobrze robie.Zmotywowany bylem w ch.., ale to co tam sie wydarzylo i to ze sam zrezygnowalem to do dzisiaj nie moge w to uwierzyc, chociaz przyczyny znam.Legia to zwykla armia, dawniej duzo wiecej jezdzili wiec jak komus zalezalo na misjach to szedl i byl sens, pieniadze tez byly wieksze znacznie niz u nas wtedy ,choc nie dla nich tam szedlem, ale dzis juz to troche inaczej wyglada.LEgia juz tyle nie jezdzi, a w Polsce na misje mozesz tarfic, czy to Afgan czy Irak.No moze do Afryki ciezko sie dostac, ale zawsze mozesz pojechac na safari .
Pozatym pewien legionista co jest teraz w repie mial za soba lubliniec sprzed kilkunastu laty i wcale nie jest ciezej,jest tylko wiecej dyscypliny,trudniej na miasto wyjsc itp.
Ponadto jak widzialem jakie tam sie nieraz przypadki dostaja to nie wierze juz w jej elitarnosc , bo jeden rusek 20 prawidlowych pompek nie umial zrobic jak kapral mu kazal pompowac , a on sie juz dostal, bo byl na rougu i czekal na farme.Nie dziwie sie juz ze jest tylu dezerterow.
Zreszta poczytaj ten temat od polowki strony
http://legia.cudzoziemska.free.fr/phpBB2/viewtopic.php?t=2274
Sam rozmawialem z paroma legionistami , z dwoma co mieli za soba 15 i 16 lat serwisu i duzo sie zmienilo i to nie in plus.
Filmy a rzeczywistosc to dwie rozne rzeczy.Moim zdaniem legia dalej jest odbierana jako elita, ale to glownie z uwagi na historie.
Podobnie jest z marines.Ludzie w tv uslysza haslo amerykanscy marines to juz mysla ze to komandosi.

Na koniec tak dla ciekawostki.Pewnie wiesz co to Camerone .
Ogladnij ten teledysk , zreszta przetlumaczony.Traktuje o autentycznej historii.




A co do traktowania w legii uwazam ze nie ma tam nic zlego , Legionisci sie szanuja,ale dostac mozna,ale nie za friko, sam zreszta zaliczylem choc niezbyt mocno. Oficerowie francuscy nie darza sie sympatia podwladnych , no bo nie zaczynali od zera, a czasem decyzje przez nich podejmowane weryfikuja ich watpliwa profesjonalnosc.
Jak jest w WP to nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
GROM - nie mozna porownac do legii, zobacz na metody dzialania i do czego grom a legia jest wykorzystywna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nlunt - siadly mi kolana ze mialem rehabilitacje przez trójbój, jak by kolana byly ok to mym juz tam kilka lat byl, na dodatke mialem wypadek na motorze i do***alem kolana na maxa

ten filmik, znam historie nie musisz mnie uswiadamiac, ale duzo armii walyczlo ciezko, duzo jest bohaterskich narodów, chocby wietnam, poczytaj jak tam walyczli zoltki, tez sie nie dali...przykladow jest duzo...

Zmieniony przez - kult w dniu 2008-07-19 17:01:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2009
Blunt- za***isty filmik. Nasi żołnierze nie tylko wtedy walczyli jak Spartanie. Takich historii jest wiele. Nasz kraj liczy sobie 1000 lat wojen i śmiem twierdzić ,że taka legia nie miałaby u nas czego szukać ( śniadanko he he).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poczytaj o historii legii pozniej sie wypowiadaj , ja mowie tylko o dzisiejszych warunkach, a jak juz mam prownwac lc do wp , to wiadomo ze wole lc ze wzgledu na wyszkolenie, iwestycje, wynagordzenie i wiele innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2009
Kult . Przeczytałem BARDZO dużo o legii i znam ludzi co tam byli, a poza tym kiedy byłem jeszcze małą dziewczynką to też chciałem iść do legii. Na szczęście jestem już dorosły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem mam kumpli co sa po jeden 4 drugi 11 lat i sobie chwala, czytanie czytaniem, a info z pierwszej reki to inna sprawa, nie wiedziałem ze zmieniałeś/aś płeć musiało byc to wstrząsające dla otoczenia pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hmm ciekawy przypadek podczas walki

Następny temat

Choroba zapasnicza

WHEY premium