SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening P&P do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Możesz również dołożyć jakieś regresy np w przysiadzie robisz 4-5 serii i 2 na koniec dodatkowe regresów po ok 12 powtórzeń.

W/w plan mozna robić jako push pull push pull lub wersja 3 dniowa push pull push i kolejny tydzien pull push pull.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zrobiłbym na razie 3x w tygodniu i obserwował, jeśli będzie za mało to dołożyłbym 4 dzień treningowy. Tak naprawdę przy takim poziomie wytrenowanie w mojej opinii twój plan jest przekombinowany, zupełnie nie widzę powodu zastosowania aż 4 zestawów w twoim przypadku i wykonywaniu tak dużej liczby ćwiczeń. Powinieneś się skupić raczej w dalszym ciągu na budowaniu podstaw masowo-siłowych i progresować w ćwiczeniach podstawowych a nie zajmować się ogromem ćwiczeń, plan nie jest zły ale moim zdaniem dla osoby o większym poziomie wytrenowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
No nie wiem,, łącznie w nim jest 4 ćwiczenia na klatke, 4 na plecy, 3 na barki, 4 na nogi, 2 na biceps, 2 na triceps, 2 na łydki, 2 na brzuch , 1 na przedramie =24 ćwiczenia/tydzień . Więc nawet w klasycznym splicie 3dniowym jest więcej, więc napewno przeładowany on nie jest. Chociaż wiem że znacie się lepiej, ale cięzko mi jest poprostu psychicznie uciąć objętość treningową, tym bardziej że za tydzień zaczynam cykl. I ogólnie plan nie jest jakiś ciężki, poza poniedziałkiem bo strasznie mam wymęczone mięsni wyciskające po tylu wyciskach, ale za to piątek to prawie sie nie zmęczne na treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Objętość treningowa nawet może być większa mniej ćwiczeń to więcej siły na dane konkretne ćwiczenia, np jak miałeś dwa wyciskania i na nie musiałeś rozłożyć siły to tu masz jedno i możesz zwiększyć ciężary.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zrobisz jak uważasz. Zrewiduj również ciężar jakim wykonujesz dane ćwiczenia skoro jest tak łatwo i się nie męczysz. Nie dziel tak ćwiczeń - w nich pracuje całe ciało a nie tylko konkretne partie.

I tu nie chodzi o to, że plan jest przeładowany, jest niedostosowany do twojego poziomu wytrenowania.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-12-21 22:04:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Wiem żeby nie dzielić tak ćwicznien bo to wielostawy, ale poprostu liczyłem tak na oko.
Dobra wiecie co, myśle że dalej pocisne obecnym planem, zrobię ten cykl i zobaczymy co z teg wyjdzie, zrobię zdjęcia przed cyklem i po cyklu i moooże coś z tego będzie odezwe się za 2miechy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Witam ponownie, Chciałem jednak zmienić tamten trening.
I mam zamiar spróbować p&p siła/hiper
Coś takiego wynalazłem:

Push (3-5pow)
-przysiady
-wyciskanie sztangi na płaskiej
-wyciskanie sztangi stojąc
-wyciskanie sztangi wąsko

Pull (10-8pow)
-podciąganie na drążku
-wiosłowanie hantlem
-unoszenie hantli w bok + w opadzie
-biceps (hantle)

Push (10-8)
-przysiady
-wyciskanie hantli na skosie
-wyciskanie hantli siedząc
-pompki na poreczach

Pull (3-5pow)
-martwy ciąg
-wiosłowanie sztangą
-podciąganie podchwytem
-biceps (sztanga)

Łydki 2x tydzień
Brzuch 2x w tygodniu
Chciałem się skupić na budowaniu siły w podstawach i to mnie głównie zaintrygowało do zmiany. I jak sądziecie czy ten plan będzie odpowiedni do mojego stopnia wytrenowania ?
A serie potem dopisze i zobaczymy.



Zmieniony przez - Squirrel w dniu 2016-01-04 19:25:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wg. ten rodzaj planu nie dal ciebie - teraz
zostan przy "standardowyn" zakresie powtózeń i buduj siłe ogólną

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Ok w sumie racja, kiedyś będe mógł lepiej wykorzystać pp 4 dniowy power/hyper.
Dobra ale mimo wszystko chciałbym spróbować treningu 5x5. Więc będzie sens wracać na 3 dniowy trening ale cięższy bo 5x5 ? Jeszcze nie wiem czy byłby to fbw czy pp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak idziesz jednym planem treningowym to go dokoncz i nastepnie wskocz na tego 5x5

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy

Następny temat

trening na aktony barków

WHEY premium