SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening HST czy moze cos innego ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1543

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jaki trening w tej chwili bedzie dla mnie najlepszy na mase ? Nie moge stwierdzić, jaki trening robilem wczesniej, gdyż przychodząc na siłownie robiłem te same cwiczenia, zwiekszając tylko progres o 2-2,5kg. Zależy mi na szybkim wzroście masy i ( o ile jest to możliwe) zgubieniu części tkanki tłuszczowej. Robię ABS2 3 razy w tygodniu ( od niedawna ). Od tygodnia stosuję dietę, którą pomógł mi ulozyc jeden z serwisów ( nie chcę reklamowac). Chodząc na siłownię, intensywnie trenując wg. klasycznych planów, do dzisiaj mam taką samą wagę, z jaką zaczynałem ( 75kg ), zauwazyłem duzy wzrost mięsni i spadek tkanki tłuszczowej, ale z czasem efekty były coraz słabsze, starałem się jeść zdrowe posiłki, ale specjalnej diety jeszcze nie mialem.

Zamieszczam zdjęcia z moją budową ciała oraz z wypełnioną ankietą i proszę o doradzenie mi, jaki rodzaj treningu będzie dla mnie najlepszy.

Dodam jeszcze, że trenuje MMA, tylko mam przerwę wakacyjną. W niektóre dni biegam ( 40 minut) dla zachowania formy.


Zdjęcia sprzed tygodnia :
http://imageshack.us/g/585/dscf2384l.jpg/

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i pomoc :)


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 75

Wzrost: 177

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 7 miesiecy

Uprawiane inne sporty: MMA

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt, ale brakuje kilku rzeczy

Dieta: Jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: Wczesniej jabłczan kreatyny, teraz mam Whey Protein 82 ( jeszcze nie brałem)

Zmieniony przez - Cieklykurz w dniu 2011-06-22 16:52:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Powoli z kreatyna sie pospieszyles ale juz po fakcie, plan treningowy typu HST nie jest dobra opcja dla ludzi z twoim stażem , wiec odradzam, dobrze by było żeby plan troszke cie udoskonalił żebys po przerwie wrocił lepszy na sale, programy typu abs odradzam, pozniej ci wytumacze dlaczego.

narazie podaj ciezary jakich uzywasz w podstawowych cwiczeniach, i jak mozesz plan którym cwiczyles ostatnio!! i wtedy bedzie mozna cos powiedziec i pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Mniej więcej :
Pn. Klatka/triceps
Klatka :
- Wyciskanie sztangi leżąc ( 1 seria rozgrz.) 3x 15/10/5-7 zaczynając od 40 koncząc na 60-65. ( max wycisk sprzed miesiąca 75)
- WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ 3x 12/10/8 20kg-25kg-30kg.
- Rozpiętki na ławce leżąc 3x po 10. (14kg 1 hantel)
Triceps :
- PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU 3x 10 (ciezko mi stwierdzic obciązenia)
- WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 3x10 (6kg hantel)
- Pompki odwrotne z 10kg obciązeniem na nogach.

Śr. Plecy/Biceps
Plecy :
- Podciąganie na drążku 3x10
- PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM 3x10
- ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM 3x10
- Do tego robiłem martwy ciąg, niestety dawno nie robilem go i nie pamietam na jakich obciązeniach, ale serie mniej wiecej 3x12/12/10
Biceps :
- UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM 3x12 20-30kg
- UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC ( MŁOTEK ) 3x10 (14kg hantel)
- UGINANIE RAMION ZE SZTANGA NACHWYTEM NA MODLITEWNIKU
- UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM 3 SERIE po 7 powt. do połowy, 7 powt. od połowy do klatki i 7 norm. - w jednej serii.
10kg.

Piątek nogi/barki
- PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH 4x10 50-60-70-80kg
- PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE 3x15
- PRZYSIADY WYKROCZNE 3x15/12/12 ze sztangą 20-25-30kg
- WSPIĘCIA NA PALCE W SIADZIE 3x30

barki :
- Wyciskanie sztangi zza głowy 3x10 30kg
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3x 12/12/12
- Arnoldki 3x10


Niestety, oprocz maxa na klatke, zadnych innych nie sprawdzałem, wiec nie znam dokladnie swoich mozliwosci na daną ilosc powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Chcesz byc duzy,silny i proporcjonalny bez drogich suplementow i dalej saa?? to rob FBW!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Jakiś konkretny FBW? Jeżeli nie ABS, to co w takim razie na brzuch ?

A co do suplementów, jeżeli bedą mi potrzebne, to nie bedzie problemu z ich zakupem.

Zmieniony przez - Cieklykurz w dniu 2011-06-22 18:07:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
15-10-5

I jesli ktos stwierdzi ze FBW jest tylko dla poczatkujacych to niech sie puknie w glowe:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Powiem ci tak pieniadze jak chcesz wydawać to wydaj na dobre jedzenie i tam bedzie zawarta cała pula składników które beda ci potrzebne do osiagniecia sukcesu.

Plan dzielony sobie odpusc, bo to plany kulturystyczne i tylko takie jezeli cwiczysz MMA to sie nie nadaje i napewno nie taki jaki podałes

maszyny wyciagi chcesz byc silny to odpadaja w taki sposob nie wyrobisz sie, postaw na ciezkie cwiczenia wielostawowe, gdzie całe ciało jest w akcji.

FBW jak najbardziej i jak (antos) jezeli ktos uwaza ze to plany dla poczatkujacych to niech zacznie robic (chyba ze mowa o niby FBW gdzie zawarte sa izolacje i maszyny tez tego mnostwo - to nie jest FBW) a nastepna kwestia najczesciej sie wypowiadaja na ten temat osoby ktore uzywaja ciezarów jak dziwczyny.

co ty na to??

i przepraszam że wczesniej nie odpisałem bo powiadomki nie dostałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Wielkie dzięki Wam za odpowiedź. Rozumiem, ze mam stosować się do metody 15-10-5 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Jak najbardziej.
Ja juz poczatkujacym nie jestem a mimo to dalej sie trzymam FBW, bo " stara milosc nie rdzewieje" hehe:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
masz wiedza to podstawa wszystko czyli SIŁA, KONDYCJA SUPLE- SW


http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Wiem już mniej więcej wszystko co chciałem wiedzieć, resztę informacji znajdę na forum. Jeszcze raz dziekuję Wam za pomoc!


A jeszcze pytanie, co w takim razie robić na brzuch ?

Zmieniony przez - Cieklykurz w dniu 2011-06-22 18:58:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieproporcjonalna budowa ciała help

Następny temat

Redukcja czy masa?

WHEY premium