SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW 5x5 - ocena i pytani

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 38619
A jak robić poprawnie te ćwiczenie na dwugłowe? Więcej powtórzeń, czy może większy ciężar, lub też potraktować je tym programem 5x5 (tylko tutaj pojawia się teoretyczna progresja co tydzień a w moim przypadku byłoby to jeden raz w tygodniu i zwiększenie)?

Trochę się obawiam jak wpłynie podciąganie na maszynie, bo dużo ludzi to odradza, ale czuję się pewniej niż próbować z gumami czy jakąś pomocą. Przynajmniej do póki potrzebuję pomocy około 60-70kg. W porównaniu do MC, podciąganie idzie mi bardzo słabo, ale może też dlatego, że staram się robić jak najbardziej technicznie, najpierw lekko się unieść poprzez spięcie łopatek a dopiero potem podciągniecie.


Zmieniony przez - Koszrek w dniu 2018-08-23 13:22:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Uginanie to dość proste ćwiczenie w wykonaniu, zakres powtórzeń daj 10-8 i powolne techniczne ruchy tak aby czuć, że tył uda pracuje.
Będziesz mieć wyprost w biodrze (mc) i uginanie w kolanie i tył uda będzie kompleksowo trenoway.

Drążek to trudne i wymagające ćwiczenie i czasu trochę trzeba poświęcić na jego poprawę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 38619
A sam fakt trenowania na tej maszynie (z taką platformą do klęczenia) nie wpłynie negatywnie na jakieś wzorce ruchowe czy wyłączenie aktywności mięśniowej?

Z tego powodu pytam, że fizjo nawet odradzał mi kupowanie i noszenie ortezy na kolano, bo stwierdził, że to osłabia tylko nogę (notabene co myślicie o tym? Warto kupować ortezę, która ma trzymać rzepkę do sportu jak powiedział lekarz, czy może przewrotnie lepiej posłuchać fizjoterapeuty?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
To trochę inny ruch anizeli w podciaganiu ale wykonywanie go na pewno nie zaszkodzi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Z ortezą jest o tyle problem, że ona ma zadanie lecznicze czyli stabilizację stawu po uszkodzeniu. Ja bym się skupił na tym jak treningiem siłowym poprawić sytuację czy fizjo nie dał żadnej wskazówki?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Osobiście zaufał bym fizjoterapeucie, o ile trafiłaś na fachowca.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 38619
Fizjo poniekąd doradził to samo co lekarz - żeby robić rolowanie nóg, które robię teraz niemal co trening. Z kolanem jest spoko, ale np w góry nie dałbym rady bez ortezy na prawą kostkę, zawsze przy schodzeniu mi się ta noga wygina do granicy skręcenia i później tak boli, że nie mogę chodzić, więc tutaj orteze akurat zawsze mam na schodzenie :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Ważne też żebyś się prawidłowo rolował bo to niestety nie jest tylko walkowanie mięśni, ale pewnie Ci fizjo wyjaśnił co i jak.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 38619
Powiedział by pooglądać na yt :p. W sensie ja mam problem z czworogłowymi (za bardzo napięte) co czuje rolując. Czy robię to dobrze nie wiem :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Na yt można ogarnąć wszystko ale po to się płaci fizjoterapeucie żeby pokazał wszystko co i jak żeby nie popełniać błędów.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ściągnie łopatek

Następny temat

przetrenowanie ?

WHEY premium