SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 7 dni w tygodniu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 89
Trenuję hantlami w domu splitem 4-dniowym. Są to naprawdę lekkie ciężary(ale jednak dobre dla rozwoju mięśni), a na siłownie nie zamierzam na razie chodzić. Wiadomo, że mięśnie rozwijają się podczas regeneracji, ale ja już dwa dni po ćwiczeniu danej partii mięśniowej nic nie czuje i wydaje mi się, że 4 dni to aż za dużo na pełną regenerację mięśni, skoro następuje ona po maksymalnie 2 dniach. Czy sądzicie, że jest sens trenować codziennie, czyli 2 razy split 4-dniowy przez 8 dni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
PompaMasaM
A dlaczego push/pull jest lepszy od push/pull/legs, bo jednak ten drugi trochę bardziej mi pasuje?


nikt nie pisał że jest lepszy. Jak chcesz push/pull/legs to bierz.

PompaMasaM
A i nadal nie wiem czy ten trening ma sens, bo np. dla mnie wyciskanie na klatkę 20kg (2 hantle po 10kg) jest trochę śmieszne. Można by pomyśleć kalistenicznie nad jakimiś pompkami cięższymi, ale nie jestem zbyt przekonany do kalisteniki. Ćwiczenia z własnym ciężarem traktowałem jak dodatek do treningu (głównie ćwiczenia wielostawowe z obciążeniem plus jakieś jedno kalisteniczne ćwiczenie).


troche źle na to patrzysz. To że kalistenicy bawią się róznego rodzaju pompkami nie znaczy że jest to ćwiczenie kalisteniczne. Z powodzeniem mogą być stosowane do innych treningów. Jak zwykłe pompki są zbyt lajtowe dla Ciebie to dociąż się(np hantle w plecak). Ewentualnie utrudnij ćwiczenie, np rób pompki z plecakiem na trzech kresłach.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
jak nie masz sprzętu to tym bardziej split odpada. poczytaj o FBW albo o treningu obiegowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
pokaż plan treningowy i podaj ilość obciążenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 89
Przy trenowaniu FBW oraz treningiem obiegowym nie byłem w stanie zrobić ćwiczeń na każdą partię mięśniową - z powodu braku siły po poprzednich partiach lub braku czasu (treningi trwały czasem nawet do 3h, a teraz przy splicie maksimum to 45 minut).

Plan treningowy mam tak rozłożony na dni:
1.plecy+bicepsy+przedramiona
2.klatka+tricepsy+brzuch
3.uda+łydki
4.barki+kaptury+brzuch.
Nie będę pisał ćwiczeń po kolei już, bo mam je na kartce i musiałbym przepisywać, ale nie mam tam zduplikowanych ćwiczeń, ani żadnych źle dobranych. Obciążenia to (tylko się nie śmiejcie ;)) do niektórych ćwiczeń 2x8kg, a do innych 2x3kg. Jak widać żadna progresja ani regresja z takim wyborem nie wchodzi w grę. Myślałem właśnie, żeby ćwiczyć 7 dni w tygodniu, aby wykorzystać superkompensację. Jedyne co mi nie odpowiada to plecy od razu po barkach i kapturach, bo przy treningu pleców pracuje też tylni akton barków i kaptury. Może dzień przerwy pomiędzy barkami a plecami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
z takim ciężarem to ten plan nie wchodzi w grę.
fbw miałeś źle ułożony skoro trwał 3 godziny lub miałeś zbyt długie przerwy.

to co robisz to split raz na tydzień. Plan raczej dla ludzi z dłuższym stażem na silowni

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
to jak nie miałeś przy tym obciążeniu siły na FBW albo obiegi, to nie wiem co Ty robiles. Wklej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 89
3 godziny trwał trening maksymalnie, ale prawie zawsze mieściłem się w 1,5h. Przerwy w granicach 2-3min. Nie mam zbyt dużo czasu teraz, więc bardziej odpowiada mi split, który trwa o wiele krócej. Ćwiczę już rok, ale nie wiem czy to dużo czy mało.

Co do braku siły to źle to ująłem. Chodziło mi o to, że czasem mocno zmniejszałem przerwy (wiem, że źle robiłem, ale nie miałem czasu) i wtedy męczyłem się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 89
3 godziny trwał trening maksymalnie, ale prawie zawsze mieściłem się w 1,5h. Przerwy w granicach 2-3min. Nie mam zbyt dużo czasu teraz, więc bardziej odpowiada mi split, który trwa o wiele krócej. Ćwiczę już rok, ale nie wiem czy to dużo czy mało.

Co do braku siły to źle to ująłem. Chodziło mi o to, że czasem mocno zmniejszałem przerwy (wiem, że źle robiłem, ale nie miałem czasu) i wtedy męczyłem się. Planu FBW nie wkleje, bo już go nie mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
Możesz wkleić swój plan ? Do fbw wystarczą 4 ćwieczenia. robienie splita na samych hantlach mija się z celem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
moze jeszcze gdyby te hantle coś ważyły to byłby sens splita,ale faktycznie opieranie treningu na tych hantlach co Ty masz, to troche nieporozumienie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 89
Jakie obciążenie byłoby sensowne do splita? Ewentualnie kupię sztangę lub większe hantle.

Planu FBW już nie mam jak mówiłem. A co do tych 4 ćwiczeń to nie do końca rozumiem, bo już partii mięsniowych, które się ćwiczy na FBW jest więcej niż 4, a co do niektórych jedno ćwiczenie nie wystarcza (np. plecy).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chudnąć czy ćwiczyć ?

Następny temat

FBW w domu na czczo laika

WHEY premium