SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

The Game Changers

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oglądałem ostatnio dokument na netflixie o diecie roślinnej. Zawarte w nim informacje, badania oraz opinie sportowców sprawiły że sam chętnie zastosuje taka dietę na pewien okres czasu załóżmy miesiąc, tak aby przekonać się o jej działaniu. Zastanawiam się czy jest to propaganda czy na prawdę przejście na wegetarianizm może przynieść wysokie profity zdrowotne. Jeżeli oglądałeś/aś ten dokument to prosiłbym o wyrażenie swojej opinii
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Na fejsie i youtubie znajdziesz dużo (głównie niepochlebnych) opinii kumatych osób, np. Damiana Parola, który jest wege.
Osobiście nie oglądałem.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
porównywanie diety weganskiej do zwykłej u najwyższej rangi sportowców jest całkowicie bez sensu. W filmie chcą udowodnić że na diecie weganskiej też można osiągać sukcesy, tylko jest jeden mały szkopuł - zapomnieli, że tam wchodzi mnóstwo suplementacji zarówno w postaci kapsułek, płynów jak i w kroplówkach la uzupełniania niedoborów. Wtedy można jeść co zechcesz byle makro czy kaloryka się zgadzała. No i nie zapominajmy o stosowaniu dopingu, bo nie oszukujmy się, ale bez tego na żadnej diecie nikt by nie osiągał najwyższych tytułow na najwyższych szczeblach. Wystarczy porównać przeciętną osobę weganina i jedzącego mięso - można być pewnym że większość wegan w 90% testów by gorzej wypadła, bo po prostu ta dieta nie dostarcza nam wszystkiego.
Sportowcy najwyższej rangi nie są dobrym przykładem gdzie bazuje się na przykładach osób które są bardzo sumienne i które zrobią wszystko by wygrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Teraz sie szał zrobił na ten dokument, gdzie się człowiek nie obejrzy to wyskakują z dietami wege.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ludzie od zawsze szukali udziwnień zamiast skupić się na podstawach, które od zawsze wiadomo, że dają najlepsze efekty i tego nic nie zmieni. W suplementacji jest tak samo. Wyjdzie jedno badanie mało wiarygodne, np. w przypadku ekdysteronu, czy kwasu fosfatydowego i część osób myśli, że uzyska dzięki nim nie wiadomo co. Kreatyna przez najbliższe xx jak nie zawsze będzie najlepszym suplementem, a diety oparte o mięsa, ryby, czy jajka jako źródła białka najlepszym wyborem dla osób zdrowych i aktywnych. Fizjologii nie zmienimy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
tak wtrace nie na temat ale wczoraj nawet widzialem w lidlu przy kasie jak stalem to propagowane sa ksiazeczki zdrowego jedzenia wege otworzylem 1 strone i stwierdzilem ze nie ma sensu tego dalej ogladac , chwycilem za koszyk i wyjąlem na tasme boczek , mielone , piersi i uda z kurczaka


Zmieniony przez - rescuediver w dniu 2019-11-09 09:18:50
1

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Generalnie nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, jednak film nakręcony w ten sposób dał mi do myślenia. Nie jestem jakimś przeciwnikiem mięsa, a ryby czy owoce morza uwielbiam tak jak dobrego burgera z wołowiną. Byłem poprostu ciekawy waszych opinii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627072
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
osobiscie nie oglądałem, ALE .. autorytety takie jak Dr Damian Parol (wege facet i skarbnica wiedz) , Paulina Ihnatowicz (dietetyk kliniczny z mega wiedzą) wypowiadają się krytycznie na temat tego filmu. Jest mocno zmanipulowany ,czekam jeszcze na wypowiedz faftaq na ten temat :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
anubis84
Teraz sie szał zrobił na ten dokument, gdzie się człowiek nie obejrzy to wyskakują z dietami wege.


A no ja miałem już przypadek (nowego)klienta, który wypełnił ankietę, prawie każde mięso w preferencjach zaznaczone "na plus", ale pod wpływem filmu nagle chciał przechodzić na wege.
Jak mu napisałem, że to propaganda, to wielce się oburzył i twierdził, że potrafi odróżnić naukę od propagandy. Współpraca nie została sfinalizowana.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Ale chociaż z 2 dyszki mógł przesłać za poświecony czas

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzienne zapotrzebowanie kalorii

WHEY premium