SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tatar??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3460
No właśnie...
Rozmawiałem wczoraj z jednym z moich znajomych,kolesiem który też troche siedzi w temacie wspomagania i odżywiania,no i on bardzo zachwalał pomysł jedzenia tetara.To miało być chyba surowe mieso+jaja+mleko+cos tam...
Mówił że swietnie sie po tym czuje i regeneracja szybsza.
Jak jest z przyswajalnoscia surowego miesa,jaj przez organizm człowieka?Oczywiscie nie biorąc juz pod uwagę ryzyka ewentualnej salmonelli,włosnicy ?
Jakie są plusy spożywania takiego jedzenia,a jakie minusy?
Proszę o wypowiedzi ludzi fachowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
mieso surowe ma wiecej skladnikow witamin i bialka, jest lepeij przyswajalne ale ja wole tradycyjny sposob. no chyba ze sam hodujesz i sam robisz ten tatar
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Surowe mieso jest ciezkostrawne a z surowych jaj bialko slabo sie przyswaja.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
domer napisze Ci co uwaza na ten temat dr. petr fort
z pelna odpowiedzialnoscia poleca on surowa wolowine. pisze ze surowe mieso jest lepiej przyswajalne niz pieczone. ponadto jest bardziej wartosciowe
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
ale od holery drobnoustrojów
wiem bo akurat o tym się ucze

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
petr tak uwaza ale ja nie przelknolbym surowizny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3460
OK.
A zna ktoś dokładny sposób przyrzadzenia tatara?Jakie składniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5576
nie wiem jak sie robi z mięsa bo jak pomysle o syfach jakie może surowizna zawierać to mi sie robi niedobrze. ja poelcam tatara z łososia.
Mięso surowe posiekać drobno dokładnie najlepiej tasakiem, potem hyc na talerzyk, do tego obok drobno posiekana cebulka biała,ogórek kiszony lub konserwowy,w kupce mięsa robimy dziurke,do dziurki jajko -najlepiej samo żółtko,choc moze byc bez jaja,oliwa z oliwek,pieprz,sól może być, magi ,mieszamy, szamamy chyba wszystko
Jest pyszne
smacznego

malinaf

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
malinaf to z lososiem moze byc extra, musze sprobowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 483 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7560
40 dkg wołowiny (w sklepie poprosić o wołowinę na tatara - lub cielęcinkę bo ponoć cielaki się nie wściekają)
4 żółtka, 5 ogórków kiszonych, 2 duże cebule, 4 grzybki marynowane
sól, pieprz, cukier, magi

Wołowinę dokładnie umyć w letniej wodzie i zemleć 3-krotnie,
wymieszać z 1 łyżeczką magi,
1 czubatą łyżeczką cukru,
1/2 łyżeczki soli i formować w klopsiki.
Ogórki, cebulę i grzybki bardzo drobno
posiekać i przekładać na półmisku na przemian - kupkę celuli, ogórków, grzybków i mięska. Żółtka dokładnie rozmącić i podać uprzednio schłodzone w sosjerce. Potem nałożyć porcyjkę wszystko dokładnie wymieszać i wcinać surowe mięsko głośno mlaskając z zachwytu
z www.gotowanie.wkl.pl

to prawie mój przepis osobiście nie dodaję grzybków i cukru; miesko - ino polędwiczka (ale z dobrego miesnego), i jeszcze a na koniec wbijam na to surowe jajeczko, najlepiej przepiórcze

było tu sporo o surowych jajach, ale co tammmm... przynajmniej mam lśniącą sierść
pyyyychotaaaaaaa
bo ja mięsożerny paskudnie jestem

ciemność widze ciemność

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
fajne przepisy

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

otreby pszenne

Następny temat

Mam pytanie .....

WHEY premium