SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taekwondo ITF vs WTF

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 33829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 819 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8552
to się nazywa pytanie retoryczne...

Moja lewa noga to mój kapitał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105
czytalam regulamin:P

POZDROWIONKA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 222
moze mi ktos powiedziec co to znaczy bic "na przestrzał" w tej dziedzinie jestem zolto dziobem i chcial bym sie dowiedziec a i mam jeszcze jedno pytanie czy tkd gtf tez jest dobre??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie no ban za glupote
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 118 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1223
Powiem jedno...

Ten, kto trenuje ITF powie, że ITF jest najlepszy, a kto WTF to dla niego WTF jest the best.

Więc z tego sporu nikt nie wyjdzie zwycięsko... ;)

Pozdr.

ZAWSZE MOŻNA PRZEZWYCIĘŻYĆ SAMEGO SIEBIE....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Faktycznie patrząć na TAEKWONDO WTF vs ITF, analizująć walkę sportową to (chodż sam ćwicze WTF) to dominuje tutaj ITF.
W walce sportowej w WTF-ie są stosowane uderzenia ręczne:
1. Proste - BARO JIRUGI
2. Hak - CHI JIRUGI zresztą i tak bardzo sporadycznie
Generalnie zawodnicy z taekwondo wtf w 80-90% nie potrafią wogóle bronić głowy przed tachnikami ręcznymi szczególnie PROSTYMI BOXERSKIMI. Wiem co mówię ćwiczę WTF od 90 roku i tłumaczenia z cyklu iż (szybki PANDAL, czy szybki DWIT - kotra proste????) do niczego nie prowadzi.........
W tej kwestii uważam iż BARDZO ALE TO BARDZO DUŻYM MINUSEM w TAEKWONDO WTF (jak i w Kyokushinkai) jest słąbiutka powiedziałbym znikoma umiejętnośc DEFENSYWY GŁOWY!!!!!
W ITF zupełnie inna sprawa - tam w walce sportowej (tak jak w kikboxingu) używane są techniki ręczne na głowe, co powoduje umiejętnośc jej obrony.
Niektórzy zawodnicy z WTF-u ratuja się mówiąc iż obrone głowy nadrabiają technikamu HOSINSUL(samoobrony) to też jest śmiech na sali gdyż, w WTF-ie przykłada się taką wagę do samoobrony jak do nauczania NIEWIDOMYCH MALOWANIA..........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


W Taekwondo WTF mamy kilka rodzaji walk:
1.Walkę sportową (JAYU KYORUGI)
gdzie umiejętność obrony głowy to KICHA PO CAŁOŚĆI

2.Walkę sterowaną :jedno krokową (HANBON KYORUGI)
:dwu krokową (DUBON KYORUGI)
:trzy krokową (SEBON KYORUGI)
Walka sterowana jest ćwiczona bardzo żadko, zależy od trenera, tutaj faktycznie można wyrobić sobie ataki ręczne na głowę, oraz umiejętność obrony głowy

3.Walkę wolną (YONSOP KYORUGI)
Ten rodzaj walki to chyba MIT, sam spotkałem się z tym tylko u Koreańczyków w HOLANDII i NIEMCZECH na stażach, a tak poza tym WTF jest nastawiony na WALKE SPORTOWĄ(OLIMPIJSKĄ) co właśnie wypacza tą piękną sztukę walki i powoduje iż zawodnicy są nastawieni na kopnięcia. A uzywanie technik ręcznych jest tutaj wystawione na pośmiewisko........

A przecież w HOSINSUL(samoobronie) i YONSOP KYORUGI(wolnej walce) przepieknie można wykorzystywać cały arsenał technik ręcznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Strona sportowa obecnie jest głównym wyznacznikiem danego stylu. Jeżeli w rywalizacji sportowej nie ma rąk na głowę, to tak jakby ich nie było w ogóle w całym stylu. Można się z tym nie zgadzać, że jest to uzupełniane w większym lub mniejszym stopniu w poszczególnych Klubach ale tak naprawdę rywalizacja sportowa w danym stylu jest tym czym np. wojna światowa dla postępu technicznego. Jeżeli coś sie gdzieś uzupełnia, to jest to tylko uzupełnienie czyli bardziej wiedza teoretyczna niż praktyczna umiejętność.

Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2007-11-07 08:15:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
Nie chcę nikogo urazić, ale tak naprawdę to macie chyba marną wiedzę o tkd... Dlaczego w ogóle nie sięgacie do korzeni tej pięknej sztuki walki (nie sportu-to przede wszystkim). Taekwon-do wywodzi się od starodawnych koreańskich sztuk walki takich jak hwarang-do czy tae-kyon w przypadku tej drugiej polegała ona na walce wyłącznie samymi nogami, zadawaniu szybkich i celnych kopnięć, zmieniając nieustannie poziomy wysokości kopnięć i wprowadzając techniki obrotowe co miało zmylić przeciwnika. Dlatego też niezależnie od tego jakie tkd bierzemy pod uwagę czy wtf czy itf czy gtf to w każdym z nich ręce są w postaci szczątkowej. w itfie ten stosunek ma się w sumie najlepiej dla rąk niż w pozostałych federacjach, bo wynosi ok 70% nóg na 30% rąk. Pamiętajcie, że tkd to jest sztuka walki, więc nie można rozstrzygać która federacja jest lepsza porównując walkę sportową - to bezsens. Wiem co piszę. Trenuję tkd itf od 8 lat i zdobyłem puchar polski, więc na walce sportowej akurat się troche znam. Pozdrawiam

dulce et decorum est pro patria mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Mamy tu instruktorów TKD.

W dodatku wywodzenie rodowodu TKD od "starożytnych koreańskich sztuk walki" jest bzdurą-tak jak wywodzenie historii Sambo od "sztuk walki wręcz ludów z terytorium Związku Radzieckiego". Współczesnego Taekwondo NIE BYŁOBY gdyby nie japońska okupacja-i fakt, że na koreański grunt przeszczepionu japońskie sztuki walki. Yudo (Judo) , Kumdo (Kendo) , Guhapdo (Iaido)-są tego najlepszym przykładem. Koreańczycy często dorabiają im ideologię i historię, której NIE MA. TKD jest tworem samodzielnym-ale jego bazą było Karate.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

muay thai - poczatek.

Następny temat

Szpagat

WHEY premium