SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING SIłOWY U KOSZYKARZY

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1161


witam!

nie znalazlem informacji na temat treningu silowego u koszykarzy, ktore by mnie zainteresowaly. moje pytanie do was brzmi: JAK UZYSKAC MASE MIESNIOWA GDY SILOWNIA JEST TYLKO DODATKIEM DO KOSZYKOWKI? podam przyklad chocby lebrona jamesa, ktory ma 23 lata, 203cm wzrostu i 113kg wagi. Wytlumaczcie mi jak jest mozliwe polaczenie nabierania masy miesniowej dzieki silowni, a takze doskonalenie umiejetnosci koszykarskich, tj. godzenia jednego z drugim. jak ma wygladac trening na silowni, jakie cwiczenia, jaki ma miec charakter, jak ma wygladac dieta do tego, ile kalorii itp...itd...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
nad jego forma pilnie czuwaja lekarze, trenerzy, dietetycy, fizjoterapeuci itd itp.
poza tym jest czarny, a czarni maja duzo latwiej

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2569
po pierwsze jak ma ponad 2 metry to automatycznie ma wagę sporą, poza tym akurat Lebron James ma ok. 113 kg przy 203 cm wzrostu (to sporo, nawet w NBA) ...większość jak Bryant, Carter mają po ok. 2 m i 100 kg.

Co do ich treningu koszykówki i siłowni, to jest to bardzo łatwe do pogodzenia! wśród ćwiczeń na lepszą moc (plyometrycznych) w nogach są ćwiczenia siłowe, a szczególnie przysiady!!! a jak wiadomo przysiady to podstawa (do budowania masy, siły, mocy) więc nie trudno koszykarzą nabierać masy. poza tym wcale nie są jakoś strasznie napakowani, zwykła sylwetka osoby ćwiczącej siłowo.

co ja bym polecał żeby zbliżyć się do ich masy grając w koszykówkę?

ćwiczenia 3x tyg. - sesja treningowa koniecznie powinna zawierać przysiady!!! i koniecznie na dużych ćiężarach z progresją np. w systemie 5x5, do tego dodałbym uzupełnienia na górę, w postaci wyciskania leżąc i poprawiajacy dynamikę Power Clean... wszystko w systemie 5x5... zajrzyj tutaj http://stronglifts.com/bill-starrs-strength-training-program-the-big-three/ - plan dla futbolistów - sprawdzi sie też u koszykarza bo buduje prawdziwą moc i siłę! a żeby masa szła to poprostu trzeba spozywać więcej kalorii niż się spala! ja naprzykład piję dodatkowo 1-2l. mleka gdy chce podbić wagę


uwierz mi to naprawde nic trudnego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
no podbijesz tluszczem

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2569
o co ci chodzi z tym tłuszczem? jakaś taka bezzasadna odpowiedź....chciałeś coś nią przekazać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
poczytaj troche na temat diety to zrozumiesz

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2569
a co tu czytać? skoro pije mleko, robie przysiady i idzie mi czysta masa mięśniowa w całym ciele a do tego kur***ska siła i moc? ja nie czytam ja ćwiczę! dla mnie nie liczy się co tam "jeden magisterek z drugim" sobie pisze, dla mnie liczy się to co sam sprawdziłem i co na mnie działa! a tobie polecam nie wierzyć we wszystko co czytasz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
ok

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
przemieszales troche pojec w swojej wypowiedzi, przysiad to zadne cwiczenie plyometryczne, mocy nie rozwija sie na podstawie przysiadow, przysiad jest glownym i podstawowym cwiczeniem w okresie budowania sily statycznej.

BTW. 1-2l mleka, zalejesz sie przez zawartosc laktozy ktorej w takiej ilosci organizm nie zneutralizuje laktaza, a to bys wiedzial gdybys przeczytal troche w odzywianiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Spong troche Cie chyba ponioslo z tym wszytskim i pomieszalo Ci sie z nerwow pare drobnostek :)
A tak dla Twojej informacji - zaden koszykarz w zawodowej lidze nie robi masy ani jakichkowliek cech motorycznych podczas pelni sezoni bo wtedy jest czas oprocz grania na podtrzymanie tylko rzeczy ktore sie wypracowywuje poza sezonem.Widac wyraznie ze nie masz pojecia raczej jak wyglada cykl przygotowawczy silowy w takim sporcie jak koszykowka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1161
piorunos Ty to wiesz co nie?
za***iscie...
napisz mi wiec jak wyglada trening koszykarza w ciagu sezonu oraz trening poza sezonem, chodzi mi oczywiscie glownie o trening silowy i jak to jest z ta masa...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skok spadochronowy w tandemie

Następny temat

PK i Muay Thai

Wiecej