SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING +30 LAT-ków

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11629
Nie, no jasne, przecież nie wrzuce mu takich obciążeń jak ja biorę. A może lepiej, niech wogóle poczeka jeszcze ze dwa lata?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Poczytaj:

https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=32124&forum_id=121&Topic_Title=&forum_title=Z archiwum kulturystyki

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6899
witam po krotkiej przerwie milo popatrzec jak post w sile rosnie. zrobilo sie bardzo sympatycznie i widze ze michail opiekuje sie postem jak zawodowiec.ja jednak chcialbym nawiazac do wypowiedzi tomsona. sam mam 10 letniego chlopaka ktorego bardzo ciagnie do ruchu jednak uwazam ze regularny trenig silowy w tym wieku nawet najlzejszy chyba jest nie wskazany. sam po sobie wiem jak obciazenia ograniczyly moja ruchomosc w stawach i wydolnosc oddechowom. mogloby sie wydawac trening samo zdrowie. niech chlopiec biega w pilke gra jezdzi na rowerze jak najwiecej przebywa na swiezym powietrzu. po kilku latach treningu uwazam ze silownia ogranicza nie krzywdzmy swoich dzieci

kozik

kozik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bully, co do wieku w którym należy rozpoczynać należy treningi to zgadzam się że 10 lat to mało, Mam natomiast wiele wątpliwości co do dalszej części Twojej wypowiedzi.
Primo: nie traci się ruchomości w stawach (ja ją znacznie poprawiłem!!!) jeśli przy ćwiczeniach siłowych po każdym treningu i w wolne dni włączysz stretching. Wiele osób nie docenia dobrodziejstw tego typu aktywności a to równie ważne jak ciężary. Poza tym na pewno kwestia masy mięśniowej. Jeżeli obudujesz się nią za bardzo - ruchomość w rzeczy samej może się nieco zmniejszyć.
Secundo: wydolność wzrasta wraz z ilością ćwiczeń aerobowych. W moim przypadku rower 2-6 razy w tygodniu.
Pozdrawiam dzadków i miłych wakacji.
AndrzejQl

------------------------------
AndrzejQl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


WITAM. Przeczytałe wszystkie artykuły z zapartym tchem.Jeszcze dwa miesiace temu pewnie bym tu nie zagladnał ale niedawno załamało sie moje sportowe zycie.Nie jakieś tam zawodowsto czy nawet amatorka.Mozna powiedzieć rekreacja połaczona z głupotą.A dlaczego. Mam 32 lata na siłownie uczęszczałem od kad pamietam a miałem 15 lat jak zacząłem na jednej z najlepszych siłowni w Krakowie.Nie bede pisał by nie robic reklamy ale i to moze nie ważne.Od ponad miesiaca jestem załamany bo z uwagi na podjecie przez zone pracy musiałem zrezygnować z siłowni>Wiecie 2 dzieci itd. I co poleciałem do sklepu kupiłem sobie super chromowane sztangielki po prawie 30kk każda , stepper , drażek itd. No i jade ostro codziennie (w przenosni bo 4 razy w tygodniu) o 6 rano. I nagle traaaaaaaaaaaaaaach cos mi w kregosłupie walneło.Przez tyle lat nieraz miałem kontuzje grzbietu czy to przy przysiadach, martwym ciagu itd.Ale ten ból wydawał mi się dzwiwny. Po pierwszej wizycie lekarz zapytał. ,,Czy w dzieciństwie ciężko pan pracował fizycznie czy spieprzył Pan sobie kregosłup nie umiejętnym treningiem". N i co ........ i wyszło ,ze musiałem sie pozbyc sprzętu bo nie wolno mi dźwigac ciezarów. Wszystko nagle sie załamało. I tak sobie siadłem i sobie myśłe i po co mi to było ......... lata wyrzeczeń , wieczne diety , kilkanaście pensji wydanych na odrzywki (koksu nigdy nie brałem i dobrze bo teraz dopiero miałbym wyrzuty) całe szfy magazynów , pism , puszek. I teraz sobie siedze i myślę ,ze wiekszośc z nas tych którzy cwicza popada w obsesje. Wiecznie sie odchudzałem , wiecznie robiłem masę , wiecznie goniłem cieżary i co ........ szczerze mówiac najlepiej wygladałem ostatnio gdy majac ograniczony ciezar robiłem w sumie efektywniejszy trening.Ale do czego zmierzam.Wszyscy trenujacy pomóżmy tym młodym by nie wpadli w taka obsesje jak ja i wielu mi podobnych.Ta pogon to wszystko porabane. I co mi zostało....... aż płakać mi się chce bo zostały mi tylko pompki,drażek i 5kg sztangielki. Próbuje sie przestawic psychicznie na ina forme treningu ale wiecie jak ciezko psychicznie robić rozpietki 5kg hantelkami gdy na siłowni z partnerem bralismy 32kg.Moze to i nie za dużó dla niektórych z Was ale dla mnie to juz był cieżar. Moze ktoś mi podpowie jakis rodzaj treningu ........... co zrobic tymi 5kg. No w sumie wale superserie bez przerw no bo w sumie nawet vcięzaru nie zmieniam (ja pierdu).Mam nadzieje,ze mnie drażek wspomoze i pompki na krzesłach. Jak strasznie gdy sport który sie tak kochało nagle okazuje sie czyms co zniszczyło mi zdrowie.Żona nieraz mnie ganiła za te treningi choć w wakacje nieraz była dumna gdy mezowie je kolezanek mówili,ze chcieli by tak wygladać.Ale co tam....... jak ja wygladam ....... kurna po tylu latach wyrzeczeń to powinienem byc na okładce flexa a;e tam po prostu piora nam mózgi (cięzary,cięzary i odzywki).Pomóżmy młodym póki jeszce nie zniszczyli sobie zdrowia. pozdrawiam i przepraszam,ze się tak rozpisałem ale musiałem ten zal który we mnie siedzi gdzieś wyrzucic zwłaszca,ze juz mi wstyd jak zona co chwile mi mówi ,,a mówiłam Ci gupolu,ze sobie spierniczysz zrowie tymi ciezarami". Troche teraz załuje sztuk walki z którymi zerwałem dla kulturystyki ale kto wie moze tam w ogóle złamali by mi kregosłup.Hahahaha. A moze ważny jest umiar i zdrowy rozsadek.Pozdrawiam wszystkich. ZDESPEROWANY ,,były" FAN KULTURYSTYKI

,, GDZIE LUDZI KUPA TAM I HERKULES DUPA "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Serie łączone-nawet wielokrotnie, minimalne przerwy pomiędzy seriami, serie izometryczne, wstępne zmęczenie itd.

A co do młodych- to niestety- dla wielu z nich nie ma autorytetów...

Opamiętują się-NA CHWILKĘ,-kiedy copś im strzeli- i tak aż do skutku...

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/

Zmieniony przez - Michail w dniu 2003-08-28 11:43:30

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


DZIĘKI ZA RADY TAK WŁASNIE ROBIĘ. TYLKO NJGORSZE JEST TO JAK SIE BIERZE DO RĘKI TE 5KG I AZ CZŁOWIEKA CHOLERA BIERZE. WŁAŚNIE PRZYPOMNIAŁEŚ MI O TRENINGU IZOMETRYCZNYM I MUSZE PRZYPOMNIEC SOBIE TRENING MAXA SICKSA (CHYBA TAK SIE PISAŁ).ZASTANAWIAŁEM SIE TEZ NAD METODA 10X10 ALE PRZY TYM OBCIAZENIU TO RAZCEJ WARIANT 20X10 A MOZE NAWET 20X20. A JESŁI CHODZI O MŁODYCH TO MASZ RACJE BO WIEM TO PO SOBIE JAK COS MI WALNEŁO W PLECACH MAŁA PRZERWA I ZNOWU I ZNOWU I ZNOWU.ITD. DOŁACZAM ZDJECIE JEDNEGO Z MOICH ULUBIONYCH KULTURYSTÓW (W CZOŁÓWCE JEST JESZCE RAY, DAREM) POZDRAWIAM.

,, GDZIE LUDZI KUPA TAM I HERKULES DUPA "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
michail, czy 14-latek powinien wystrzegać się wszystkich ćwiczeń z unoszeniem ciężarów (hantle, sztanga) w górę ? czy w pozycji siedząc może wyciskać ? czy może ćwiczyć martwy ciąg ? chciałbym z synem ćwiczyć wg ACT, ale nie wiem jak zmodyfikować go dla syna (oprócz oczywiście zmniejszenia obciążeń)
lajk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Poszedł mail Lajk.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michail, dzięki za szybką odpowiedź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieco dziwne pytanko

Następny temat

100 kg hmm ale jak ???

WHEY premium