SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na stawy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 237
Witam zmagam się od długiego czasu z bólami stawów głównie z nadgarstkami do takiego stopnia że muszę rezygnować z treningów górnych partii bo nie mogę z bólu byłem w szpitalu okazało się że to malutki torbiel tylko że oni mówią że go nie usuną bo jest zbyt mały... to nic że mnie boli... jest porostu zbyt mały by mogli coś zrobić
A więc moje pytanie co mógłbym brać żeby mi pomogło na te stawy ( glukozamina/ kolagen biorę od 3 miesięcy coś pomaga ale nie wiele...
Myślałem o peptydach BPC - 157 + tb500 ale je najlepiej wstrzyknąć w kontuzjowane miejsce ale że to nadgarstek ( bliżej kciuka ) to nawet znajoma lekarka powiedziała że w to to ona się nie pisze żeby robić zastrzyk i teraz stoję w kropce a chciałbym wrócić do normalnego życia, treningu...
Może deca w minimalnych dawkach bo też dobrze smaruje nie wiem wszystko by się z tym uporać? Pomóżcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958388
Przede wszystkim zajmij się problemem od strony diagnostyki i leczenia - dobry fizjoterapeuta, zabiegi, ortopeda. W tej kolejności, poszukaj tylko kogoś ogarniętego, by Cię nie naciął na drogie leki i inne cuda, które niewiele dają, szczególnie ortopedzi prywatnie są tutaj pierwszymi do zaleceń tego typu.

Polecamy również: Ranking ochrona stawów - najlepsze suplementy na stawy


Z suplementacji wspomagającej regenerację stawów, niwelowanie stanów zapalnych polecam połączenie kilku środków - do stałej suplementacji:
1) Collagen Premium - 20-30g dziennie np. rano na czczo
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Collagen_Premium-opis40198.html

2) MSM - siarka organiczna - 3-5g dziennie rozłożone w ciągu dnia, np po głównych posiłkach
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_MSM-opis38505.html

3) Boswellia Serrata - 400-800mg dziennie w ciągu dnia
https://sklep.sfd.pl/Swanson_Boswellia_Serrata-opis28417.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
No ale w tym wypadku jak majq Ci pomóc peptydy ? Przecież nie spowodują że torbiel zniknie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Niestety Prawdopodobnie będziesz musiał temat załatwić prywatnie u prywatnego chirurga który zajmie się torbiele. Możesz już opcjonalnie sprawdzić jak wygląda kwestia stanów zapalnych w twoim ciele zmierzyć OB CRP czy czynnik reumatoidalne. Torbiel to jedno a być może istnieje jeszcze inny powód dlaczego nadgarstki właśnie bolą. Tak jak wspomina tutaj kolega wyżej No niestety jeżeli jest czynnik o którym wiadomo czyli torbiel to nie ma tutaj szans na to aby suplementy czy peptydy czy nawet środki dopingujące w jakikolwiek sposób pomogły

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33080 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Jak wyżej już zostało wspomniane to przy takich problemach tylko specjalista bo żadne środki nic nie dadzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106170
Pitersooon23
Witam zmagam się od długiego czasu z bólami stawów głównie z nadgarstkami do takiego stopnia że muszę rezygnować z treningów górnych partii bo nie mogę z bólu byłem w szpitalu okazało się że to malutki torbiel tylko że oni mówią że go nie usuną bo jest zbyt mały... to nic że mnie boli... jest porostu zbyt mały by mogli coś zrobić
A więc moje pytanie co mógłbym brać żeby mi pomogło na te stawy ( glukozamina/ kolagen biorę od 3 miesięcy coś pomaga ale nie wiele...
Myślałem o peptydach BPC - 157 + tb500 ale je najlepiej wstrzyknąć w kontuzjowane miejsce ale że to nadgarstek ( bliżej kciuka ) to nawet znajoma lekarka powiedziała że w to to ona się nie pisze żeby robić zastrzyk i teraz stoję w kropce a chciałbym wrócić do normalnego życia, treningu...
Może deca w minimalnych dawkach bo też dobrze smaruje nie wiem wszystko by się z tym uporać? Pomóżcie


A ten torbiel masz w 2 nadgarstkach bo piszesz że oba bolą??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Przede wszystkim należy zastanowić się co jest powodem zaistniałych problemów. Piszesz o kontuzji. Z czego więc ona wynika i jak powstała? Był to jakiś uraz? Czy masz na myśli po prostu bolesność, która nie wynika z jakiegoś jednorazowego uraz? Tutaj podstawą będzie wyeliminowanie czynnika decydującego o bolesności. Z reguły jest to zła rozgrzewka, nieprawidłowa technika ćwiczeń, brak mobilizacji. Najlepiej będzie wybrać się do fizjoterapeuty i z nim skonsultować pracę manualną i ćwiczenia specjalistyczne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EAA, BCAA, WPC - czy spożywać jednocześnie?

Następny temat

Psychostymulanty, a problemy psychiczne

WHEY premium