SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strikeforce: Werdum-Overeem -wyniki i dyskusje

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29214

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumie skoro to jest mma, gdzie można walczyć w stójce i w parterze, to czemu tak krytykujecie „ucieczki” Werduma do parteru. Overeem chciał walki w stójce, a Werdum w parterze. Za to, że Werdum zapraszał do parteru jest nazywany ciotą, ale Overeem który wolał sobie postać i poczekać na wznowienie walki w stójce zamiast wykazać się większą odwagą i rzucić się na przeciwnika do tego parteru to już nie jest krytykowany.

Nie podoba mi się takie przecenianie jednej płaszczyzny walki nad drugą. To trochę tak jak, gdy „nic” nie dzieje się w parterze i jak sędzia podnosi walkę do stójki to dostaje brawa za to od publiczności, ale nic nie dzieje się w stójce to już sędzia nie każe zawodnikom kłaść się do parteru (Tak czy inaczej nie uważam, aby walka miała być przenoszona do innej plaszczyzny bo sędzia tak chce)

Werdum wyjątkowo dobrze sobie radził w stójce, trafiał częściej, ale nie uderzal tak mocno jak przeciwnik. Overeem trochę dał się zaskoczyć, z tą aktywnością Werduma w stójce, widać było, ze bardziej uważał na to aby nie trafić do parteru niż na uderzenia przeciwnika. Alistair czekał, aby zadać mocniejszy cios, którym mógłby skończyć walkę przed czasem, ale Werdum sam sporo atakował, był ruchliwy i uciekał do parteru, co nie pozwalało Overeemowi rozwinąć skrzydeł.

Pojedynek dość remisowy. Kibicowałem Overeemowi i cieszę się, że wygrał, ale też się cieszę, bo to co można było zobaczyć w tej walce raczej przykróciło ten irytujący wielki hype wokół Overeema.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3376 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 51101
Jorge Masvidal vs K.J. Noons - co za sieka, najlepsza walka z tych, które obejrzałem. Masdival to szybki skubaniec, na pewno jeszcze namiesza
Swoje umiejetnosci rozwinal zarywając noce z CODem





Zmieniony przez - mleqs w dniu 2011-06-19 16:03:00

Never Too Late
"Nie w szczepionkę k***O!!!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nawyki z K1 ewidentnie na minus. Taktyka podwójna garda i do przodu nie za bardzo się sprawdziła, jednak rękawice MMA a K1 to dwie kompletnie różne rzeczy.

A nie mówiłem? Różal w ostatniej walce też się o tym przekonał.
Co do walk to wszystko już napisałem w relacji live, powtórzę tylko - Junior i Cain > ciężcy ze Strikeforce z Overeemem na czele.

"No i po walce. No dobra, widać było siłę Overeema, tylko co z tego jak obrywał w stójce? Obaj kondycyjnie tak sobie. Werdum niech trenuje obalenia, a nie kulanie, to może jeśli chodzi o glebę pokaże coś więcej niż fikołki.
Cain i Junior pokonaliby Alistaira, nie mówiąc już o Werdumie. Cain by go wymęczył, a Junior chyba ma jednak lepszą stójkę."

Nie wiem jak Wy, ja zasysam Cavalcante vs Wilcox

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11440
vcamaro częściowo się z Tobą zgadzam,ale chodzi mi o to jeżeli Werdum nie umiał zatrzymać Overeem w parterze czy tez porządnie obalić to akcje tego typu jak się kładzie po jednym ciosie trochę jednak irytują..
Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby np Lesnar w ufc po nieudanym sprowadzeniu za każdym razem leżał sobie na plerach tyle czasu czekając sobie na przeciwnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Za to, że Werdum zapraszał do parteru jest nazywany ciotą, ale Overeem który wolał sobie postać i poczekać na wznowienie walki w stójce zamiast wykazać się większą odwagą i rzucić się na przeciwnika do tego parteru to już nie jest krytykowany.


Overeem, jak juz byl w parterze i chcial wrocic do stojki, to wstawał, mimo trzymajacego go w gardzie Werduma. Werdum nawet jak juz go mial na ziemii, nie umial go tam nawet przytrzymac, nie mowiac o sprowadzeniu, gdzie tylko kładł sie na plecy. Ali chociaz umial wrocic do swojej płaszczyzny, Werdum to swojej zejsc nie potrafił.

Zmieniony przez - annihilus w dniu 2011-06-19 16:29:08

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Polecam obejrzeć walkę Daniela Cormiera. Dobra stójka, może coś z niego być tylko zasięg chyba ma taki sobie.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie jego walka nie zachwyciła, Monson to już staruszek, i'm not impressed by his performance. Powinien był to skończyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Staruszek, nie staruszek, oglądało się przyjemnie

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20470
Czy Jorge Masvidal to ten Jorge z filmiku naprawde?
Coś komentatorzy też mówili podczas walki ale nie słyszałem dokładnie.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3376 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 51101
tak to ten sam
kiedys uprawiał street fighting

Never Too Late
"Nie w szczepionkę k***O!!!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oświadczenie almma 13 pilne

Następny temat

Strikeforce Overeem vs Werdum - walki do ściągnięcia

WHEY premium