SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Start z suplementami na masie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 736

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga / wzrost

178

Staż treningowy

12 miesięcy

Cel cyklu

masa mięśniowa (jakościowa)

Stosowane już wcześniej suplementy

monohydrat

Stosowane wcześniej spalacze

brak

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

brak

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

140b/400ww/100t, ok. 3200 kcal

Przewidziane finanse na cykl

200 zł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Witam,

Po redukcji chciałbym zwiększyć masę. Pomyślałem, aby rozpocząć suplementację, w tym wypadku kreatyna, witaminy, omega 3 i koncentrat białka serwatkowego. Niestety, mam już trochę namieszane w głowie od tego wszystkiego, o ile wiem co i jak z kreatyną, tak gorzej z białkiem - nie mam problemu z dostarczeniem wymaganej ilości białka (w przedziale 1,6g - 2g na kg), nie wiem tylko jak z katabolizmem czy łatwo przyswajalnym białkiem przed i po treningu - to fakty, czy mity? W końcu na systemie IF na redukcji kończyłem jeść o 20:00 a zaczynałem o 12:00 następnego dnia, katabolizm powinien przecież palić mi mięśnie a tu wcale tragedii nie było, obwody leciał tam gdzie trzeba, biceps bez zmian - więc jak to w końcu z tym jest? Brać białko, czy zainwestować w coś innego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
jeżeli z diety uzupełniasz 100% białka jakie masz danego dnia zjeść to nie ma sensu kupować białka

kreatyna+beta alanina+ ew jak cwiczysz na czczo BCAA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Na masie będę ćwiczył po posiłku, więc BCAA zbędne. Czyli nie bawić się w kupowanie białka tylko po to, by spożywać zaraz po przebudzeniu, przed i po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
jw, jeśli po treningu spożywasz do 30 min pełnowartościowy posiłek to nie ma sensu kupować białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
W takim razie białko odpuszczam. Mam jednak pytanie o beta-alaninę - nigdy jej nie stosowałem, już kilka artykułów przeczytałem, teraz mam pytanie - jaką najpierw kupić? Najzwyklejszą od SFD w kapsułkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5813 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60511
może być :) ale bralbym proch

Zmieniony przez - maniak7000 w dniu 2014-05-18 13:08:06

[ART]PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO
http://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html
------------------------
Lubię SOGi - smaczne są

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
może byc ta z SFD, działa bo testowana

w DT 2x2,5g/3g przed i po treningu np albo rano i przed treningiem a w DNT 2x2,5g/3g jakoś rano i po południu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Oke, tak zrobię. Co do kreatyny - czytałem, że dobrze jest przyjmować ją wraz z glukozą. Jeśli nie mam glukozy, może być woda z cukrem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
nie trzeba brac z cukrami prostymi ( choć jeśli na kogoś kreatyna nie działa wydaje sie to ciekawa opcja )

popijaj czysta woda
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o EAA , Leucyne.

Następny temat

Połączenie suplementów

WHEY premium