SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o EAA , Leucyne.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Co do EAA, na oku mam Activlaba jak i BCAA+EAA z Fitmaxu. Fitmax wychodzi drożej , (nawet w przeliczeniu na porcje) ale nie na tyle by mnie to jakoś obchodziło. Be te smaki już przez ponad 2 miesiące(BCAA + Leucyne extra).
Są dostępne jakieś inne EAA o podobnym składzie jak te w/w tyle że inne smaki ?(Porzeczka, Gruszka, Malina itp ). Z activu widziałem smak Grejfrut ale z opinii na ten smak widziałem więcej narzekań niż pochwał.

Dodatkowo planuje dokupić Leucyne, jadłem teraz Leucine Extra z Activlabu ale , znudził mi się już smak(cytryna) jak i ten dodatek HMB średnio mnie kręci , widziałem jeszcze resztki Ostrovit Leucyne na alledrogo i wychodzi całkiem tanio (30zł za 200g) ale nie wiem jak z rozpuszczalnością i jakością surowca.
Dodatkowo wpadła mi w oko Fermented Leucine z MAN, cenowo też do ogarnięcia ale jest jej tylko 100g.
Jakieś opinie czy ta Fermented rzeczywiście ma lepszą przyswajalność(według producenta przyswajalnosc na poziomie 99%, w porównaniu do słabej przyswajalnosci zwykłej leucyny uzyskanej najczesciej z pierza ).

EW. Jakiś Kompleks BCAA/EAA który w porcji +/- 20g miałby z 5-6g leucyny,( łącznie z 10G BCAA , stosunek 4:1:1 lub 3:1:1 ), i z 5g EAA?


EDIT: Dodatkowo, orientuje się ktoś jaka jest najlepsza pod względem ekonomiczności Tyrozyna ? (Jadłem z TRECA na próbe ale jestem na 100% pewien że to nie jest najopłacalniejszy wybór 29zł za 60caps po 750mg)

Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-05-18 11:08:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
eaa z peak

co do leucyny ja bym az tak bardzo nie inwestowal w coraz to "nowsze" formy, czy sposoby otrzymywania.
forma wolna l-leucyna w zupelnosci wystarczy,


tyrozyne z sciteca obczaj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Myślę ze skuszę się na AminoLast z Gaspari, smak Kiwi-Strawberry przynajmniej z opisu zapowiada się ciekawie, a składowo nie ma też tragedii. Jadł ktoś to może, bo na USA nie którzy narzekają że się nie rozpuszcza do końca(co w wypadku BCAA to dobrze) ale z drugiej strony w wypadku firmy Richarda G. może to znaczać podsypkę jakiegoś stanabolu czy innego cuda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2992 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41803
aminolast totalnie nieoplacalne. Jak masz kupic amino dla smaku to wiesz
zeby byl sens trzeba by brac podwojna porcje

a czemu ma byc taki stosunek 4.1.1 lub 3.1.1 czyms bedzie lepszy od klasycznego 2.1.1?

Zmieniony przez - maly mis84 w dniu 2014-05-21 18:45:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
7g czystych BCAA, w tym 4g leucyny, dodatkow Ornityna i Tauryna (która według pewnych badań i teorii ma wpływ na przyswajalność BCAA). Przy masie 90kg regularnych posiłkach opartych na mięsie/jajach itp to nie sądze by te brakujące 2g do mitycznej bariery 1g/10kg mi coś zmienił tym bardziej że nie słyszałem żeby kości,stawy,żyły i tłuszcz korzystaly z BCAA a tych mam pewnie więcej niż 20kg. Jeszcze ciekawie wygląda BCAA CORE z FA z uwagi na jakieś nitratowe formy aminokwasów ale tutaj też może ktoś jadł to się wypowie.(głównie chodzi mi o smak, i czy np czuł lepszą pompke na treningu , itp w porównaniu do zwykłych bcaa)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5813 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60511
pomijając twoje przekonania - BCAA nie pompuje.. a produkt o ,którym piszesz jest ok. kwestia oceny jego opłacalności

[ART]PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO
http://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html
------------------------
Lubię SOGi - smaczne są

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Nie wiem czy u mnie ciężej z pisaniem ze zrozumieniem, czy u was z czytaniem. WIem że BCAA nie pompuje, a chodziło mi o BCAA CORE Które już pompować może . Po drugie odnoszę wrażenie że piszesz że produkt OK ale sam go nie piłeś , a opinię wysnuwasz na podstawie składu który jest ok(po za wygórowaną ceną). Sam potrafię stwierdzić tutaj że produkt jest OK, pytanie do tych co go rzeczywiście jedli jak smak, rozpuszczalność, i dzialanie doraźne na podstawie odczuć, nie składu.

@MalyMis,no proporcje 4:1 lub 3:1 mają to do siebie że zawierają więcej leucyny, a leucyna sama w sobie odpowiada za sygnał anaboliczny do wzrostu mięsni, hamuje apetyt , do tego jest aminokwasem Ketogennym , a nie glukogennym , co przy vlc/keto nie zaszkodzi a pomoże. Nie oszukujmy się i nie dorabiajmy mitologii , BCAA działa bo zamiast białek mięśnowych organizm woli spalić sobie wolne aminokwasy i przerobic je na ketony/glukoze i z nich czerpać energię, więc to czy spali sobie 5g waliny czy 5g leucyny to nie będzie robić dużej różnicy, jakkolwiek podsumowując powyższe zalety samej leucyny mając wybór wolałbym jednak 5g lecuyny, niz waliny/izoleucyny.



Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-05-21 19:50:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2992 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41803
wg mnie naczytales sie za duzo teorii. Bez obrazy
nie bedziesz mial jakiejsc widocznej roznic miedzy 3.1.1 a 2.1.1 itd. albo miedzy nitratami a zwyklymi formami.
baa jest jeszcze forma glucyl-alanyl leaucyny, waliny i izolaeucyny, forma jablczanu itd. To markteting w glownej mierze wiec bez zbytniego stresu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Wiem, nie mam 15lat że to głownie bełkot marketingowców, ale licząc że te 20-30zł różnicy jestem w stanie dopłacić pomiędzy normalnymi bcaa 2-1-1 a jakimiś "ficzerami" z USA, to planuje zrobić sobie jakiś test by miec opinię popartą doświadczeniem. Osobiście skłaniam się ku AminoLastowi bo jak do tej pory Gaspari "Podsypka" Nutrition mnie nie zawiodło, a do FA mam jakiś uraz z uwagi na ich Bulko-Białko i dziwną politykę firmy w ogóle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2992 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41803
pewnie nalezy probowac
ale to nie jest tak,ze wydajac te 30 zl bedziesz mial lepsze efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

suplementacja po przerwie

Następny temat

Start z suplementami na masie

WHEY premium