SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stan | Powrót do formy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 767
Boksero, wzrost 180 cm. Sprawdziłem ilość kalorii: 2100 kcal wychodzi bez aerobów (zacznę je robić, jak przyjdzie maszyna) i zaznaczając typ budowy endomorfik. Popróbuję taką dietę do końca tygodnia, zobaczę, jak się będę czuł i wtedy pozmieniam... A z aminokwasami mam kłopot. Chodzi mi o coś b. praktycznego: ćwiczę rano, przed pracą. Nie chce się czuć przez resztę dnia wymięty...

TieS91, fotki odpadają. Mogę za to na bieżąco wrzucać analizę masy ciała (jak przyjdzie sprzęt...)

Dzięki za uwagi o białku, odpuszczę sobie Hi-teca i zamówię VitaFit SFD albo Treca.

Myślałem, że wcinając na posiłek 14 g W, 19 g T i 32 g białka będę chodził głodny... ale wcale tak nie jest :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
stary, to za mało tak cz siak...

takie wzroki i tak prawie w 100% nie działają;) ale mogą Ci dać mały wgląd.

przy tak malym bialnsie zaraz cie zaastoj zlapie i co? utnieesz znowu?? daj 2500-3000kcal i z tego powoli ucianaj.

i pisze to z własnego doswiadczenia tez byłem taki "madry" tak pocialem kalorie i zastoj, podbilem chyba ponad 400kcal i odrazu zacząlem chudnąc, fajnie co?:)

ps. bcaa ci nic nie da na regeneracje po treningu..

bialko
po i tyle:)

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-11-15 14:10:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 767
Dzięki Boksero.

Usiadłem i przeliczyłem zapotrzebowanie wg tej metody (link). Wyszło mi 2792 kcalorie. Poźniej spróbowałem sobie rozpisać wg tego podejścia (link). Wyszło mi 180 g białka (2g na kg m.c., 720 kcal), 83 g tłuszczu (27 % dziennego zapotrzebowania, zaokrąglając 754 kcal) a reszta zapotrzebowania do pokrycia z węglowodanów. Od tej reszty (1318 kcal) odjąłem 300 (bo redukcja), wyszło 1018 kcalorii, czyli 254 g węgli.

Wyliczyłem sobie 2492 kcalorie: 180 g B, 83 g T i 254 g W, czyli 2 g b/kg m,c; 0,9 g T i 2,8g W/kg m.c

Od razu odejmować te 300 kcalorii z węglowodanów? Czy może lepiej wyjść od pełnego zapotrzebowania i odejmować stopniowo?

Dobrze to rozkminiam: planuje sobie ok 6 tygodniowe cykle; po tym czasie oceniam efekty (ile straciłem, jak samopoczucie) i przeliczam dietę, tak?

Teraz plan. Wracam do FBW, przećwiczyłem SPLITem 3 tygodnie i to był zły pomysł, za szybko się zabrałem za dzielony. Przed splitem robiłem 6 tygodni FBW 10 powtórzeń z zapasem 2. Teraz chcę robić 10 powtórzeń bez zapasu. Plan wygląda tak:
1)Przysiad 3 serie
2)Martwy ciąg 3 serie
3)Wyciskanie na ławce płaskiej 3 serie
4)Wiosłowanie sztangielkami 3 serie
5)Wyciskanie sztangielek siedząc 3 serie
6)Uginanie ramion ze sztangielkami 2 serie
7)Prostowanie ramion w wyciągu 2 s.

Jutro chcę wskoczyć w ten plan, opuszczę klatkę i najszersze, które ćwiczyłem w poniedziałek, te dwie partię zacznę od piątku.
Będę wdzięczny za uwagi :)

Zmieniony przez - Stan C w dniu 2011-11-15 17:21:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23067
plan jest zupelnie zly - przeladowany. Wklej go do dzialu trening dla poczatkuajcych niech CI poprawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
"ps. bcaa ci nic nie da na regeneracje po treningu.. "


Pierwsze słyszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 767
Progres na dzisiaj:
+ poszło zamówienie na suplementy, zamówiłem białko TRECa i Vitafit SFD
+ przyszła maszina, jutro pierwszy trening
+ przeliczyłem dietę, jutro wrzucę ją do poprawy

- zatoki zaczynają mi nawalać:/

Boksero,
Co do BCAA, zostanę przy aminkach około-treningowo. Zerknij tu i tu. Imho aminki pomagają w trakcie redukcji i zmniejszają zmęczenie po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
z tego co czytałem u solarosa bcaa przed i w trakcie treningu a PO TRENINGU eaa czy tego typu rzeczy.

ale pewnie się myle, więc sluchaj adzika

moja rada odnośnie diety, podbij troche białko i tłuszcze a zmniejsze wegle, np b 2,3g/t 1,5g/w 2g

i od bialnsu 0 zacznij a dopiero potem tnij

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-11-16 19:33:41

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-11-16 19:35:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 767
Progres ostatnich dni:
+ przyszło zamówienie ze sklepu SFD: białko vitafit jest całkiem dobre w smaku, dobrze się też rozpuszcza,
+ zrobiłem dwa treningi aerobowe,
+ dieta dalej się pisze, jutro lub w pon wyślę ją do poprawy w dziale odchudzanie

- zmiana jedzenia, bieganie, zatoki - dają mi mocno w kość i od trzech dni robię sobie codziennie po godzinie drzemki w ciągu dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6083
kiedyś jak redukowałem miałem za mało węgli.Własnie przez to strasznie mi się chciało spać. wczesniej nie miales tego problemu??:]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 767
Big, dzięki. Spać mi się chciało bo za bardzo szarżowałem z aerobami :)
Wychodząc od pełnego zapotrzebowania kalorycznego widzę jedną, ważną różnicę: na treningach mam powera.

A jak chodzi o progres:
+ dwa treningi siłowe zrobione
+dietę trzymam
- aeroby sobie odpuściłem w tym tygodniu z powodu zatok i braku czasu. Tak wyszło.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja : Basen+Bieganie vs. Siłownia+Bieganie

Następny temat

Dieta i Plan Treningowy do oceny

WHEY premium