SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt treningowy: OCHRANIACZE PISZCZELI - wszystkie pytania tylko tutaj!

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 113381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1870
Jeśli to są ochraniacze twarde a nie elastyczne, a widzę że ten model taki jest to nie ułożą się za bardzo bo ten odlew piankowy jest za sztywny, musi taki być żeby amortyzował w odpowiednim stopniu. Po prostu są źle uformowane (za płytka lub za szeroka forma). Albo masz wadliwy egzemplarz albo taki model.. Podkładki raczej się nie sprawdzą, możesz oblepiać taśmą lepiącą z tego co widziałem niektórzy tak robią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 59 Wiek 48 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 604
Bo cały problem polega na tym, że rozmiary ochraniaczy odnosi się do wzrostu. Ja mam 190 cm wzrostu i przez przypadek kupiłem rozmiar M (podobny model Masters) od kumpla. Leżą świetnie, bo mam szczupłą nogę. Ogólnie rozmiarówka jest tak zrobiona, że jak jesteś wysoki i szczupły to ochraniacze są za luźne. Dla mnie te modele są ogólnie za duże. Nie dostosują się do nogi. Może jakby suszyć trochę przygniecione? Nowych szkoda do takich eksperymentów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 681
speedyboss
Jeśli to są ochraniacze twarde a nie elastyczne, a widzę że ten model taki jest to nie ułożą się za bardzo bo ten odlew piankowy jest za sztywny, musi taki być żeby amortyzował w odpowiednim stopniu. Po prostu są źle uformowane (za płytka lub za szeroka forma). Albo masz wadliwy egzemplarz albo taki model.. Podkładki raczej się nie sprawdzą, możesz oblepiać taśmą lepiącą z tego co widziałem niektórzy tak robią.

Rozumiem. Na następny trening spróbuję się pobawić z taśmą, zobaczę czy to coś da. Dzięki za poradę!
EDIT.: Możesz rozwinąć co dokładnie masz na myśli przez taśmę lepiącą? Nowy w tym jestem, a google mnie cały czas poprawia i pokazuje taśmy do pakowania, najlepiej jakiś konkretny przykład jeśli możesz

Rademenes_
Bo cały problem polega na tym, że rozmiary ochraniaczy odnosi się do wzrostu. Ja mam 190 cm wzrostu i przez przypadek kupiłem rozmiar M (podobny model Masters) od kumpla. Leżą świetnie, bo mam szczupłą nogę. Ogólnie rozmiarówka jest tak zrobiona, że jak jesteś wysoki i szczupły to ochraniacze są za luźne. Dla mnie te modele są ogólnie za duże. Nie dostosują się do nogi. Może jakby suszyć trochę przygniecione? Nowych szkoda do takich eksperymentów.

Nie jestem tak wysoki, ale jestem bardzo szczupły (182cm / 65kg) więc może u mnie problem leży w tym samym. Wg rozmiarówki do mojego wzrostu pasuje rozmiar L i w sumie to taki też kupiłem :v



Zmieniony przez - Bezik7124 w dniu 10/7/2020 2:49:13 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 12
Siema,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 12
Póki co trenuję jako "początkujący" i nie prędko planuję zamieniać "szmacianki" za 30 zł, bo nogi raczej trzeba trochę poobijać, ale w przyszłości będę na pewno planował zakupić porządne ochraniacze. Myślałem nad Masters NS-Retro - aby były do kompletu do rękawic. Zastanawia mnie jednak pewnie dosyć prozaiczne pytanie... kształt ochraniaczy na wysokości kolana. Ma to większe znaczenie? Jedne mają wydużony środek jakby ochraniał kolano od przodu, inne jak np. NS-Retro wydłużone od zewnątrz, jakby miały dodatkowo chronić od boku? Czy to wyłącznie stylistyczne zmiany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 39
Witam, jestem początkujący a w zasadzie już niedługo będę bo zamierzam zacząć uprawiać kickboxing i tu pytanie. Czy uważacie że szmaciaki za 30-40 na początek są ok? Jakie byście polecili żeby wytrzymały tak powiedzmy z rok?


Zmieniony przez - tmxbro w dniu 2021-04-19 02:18:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1870
Szmaciaki będą dobre do podstawowych ćwiczeń podczas których nie uderzasz za mocno. Do sparingów będą za słabo amortyzowały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Jak na chwilę obecną z jakością firmy Everlast i ich ochraniaczami? Szybko się rozpadają? Wytrzymują pranie?

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1558 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 70319
Kupiłem ochraniacze masters ns-20 i zrobiły mi otarcia skóry na paluchach stóp tuż nad paznokciem. Miałem wcześniej inny model mastersów i nic takiego się nie działo. Myślicie, że z czasem się jakoś "dotrą" i nie będę tak kaleczyć skóry? Miał ktoś podobną sytuację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Biały19894
Kupiłem ochraniacze masters ns-20 i zrobiły mi otarcia skóry na paluchach stóp tuż nad paznokciem. Miałem wcześniej inny model mastersów i nic takiego się nie działo. Myślicie, że z czasem się jakoś "dotrą" i nie będę tak kaleczyć skóry? Miał ktoś podobną sytuację?


Z czasem będą się zużywać, ale nie sądzę aby mogło to zwiększyć komfort użytkowania.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile stopni na raz? - kickboxing

Następny temat

Karate Kyokushin

WHEY premium