SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt treningowy: OCHRANIACZE PISZCZELI - wszystkie pytania tylko tutaj!

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 113153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
Zacznę od tego, że jest to mój pierwszy post tu a forum, a więc witam wszystkich ;) Trenuję od prawie roku Krav Maga, pod koniec tego roku mam zamiar wziąć udział w amatorskich zawodach mma a w przyszłym roku spróbować Kung Fu. Do tej pory miałem tanie ochraniacze na piszczele, ponieważ nie chciałem na początku kupować nie wiadomo jakich bo nie wiedziałem czy się wkręcę. A więc potrzebuję, żebyście mi doradzili, które ochraniacze kupić. Myślę nad King'iem, Hayabusą, Twins'em lub może Venum'em. Limit mam około 300 złoty. Chociaż znalazłem coś takiego: http://live-strong.pl/p,2948,Hayabusa_Kanpeki_Elite_2_0_ochraniacz_piszczeli.html#startbox . Jeżeli ktoś mnie wyjątkowo zachęci i powie dlaczego warto to może pozbieram te 250 więcej, ale muszę mieć powód. Zaznaczę, że od ochraniaczy oczekuję, że starczą mi na bardzo długo oraz przede wszystkim oczekuję, że nie będą się przesuwać podczas kopnięć.
Pozdrawiam
Kwiattu

#Edit
Zapomniałem wspomnieć, że na treningach ćwiczymy w butach, więc nie wiem jak do tego ma się ochrona stopy. Przyda mi się w przyszłości, ale czy narazie bez wkładania w nią nogi nie będzie przeszkadzać? A może wejdzie przez tą gumę but?

Zmieniony przez - Kwiattu w dniu 2014-07-10 17:13:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
kup taki za 150zł a starczy Ci na równie długo co taki za 300zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
A jak ma się sprawa przesuwania? Bo oprócz takich normalnych zapiec na 2 rzepy widziałem też takie do mma z neoprenu zamiast tych rzepow. Jak to wygląda w praktyce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
ja mam 3 rzepowe zapięcie i nie ma problemu z przesuwaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
A jaki masz ochraniacz? W parterze też się nie przesuwa? A te z neopranem zamiast rzepow będą stabilniejsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
nie ćwiczę parteru,mam te ochraniacze http://sportmasters.pl/ochraniacze-piszczeli-i-stopy-masters-ns-300dx-p1389.html  spisuję się bardzo dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 389 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16235
Te co przesyła kolega Geng tez sprawdzą się w MMA (parter). Nie przesuwają się, ani nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57
Witam.
Trenuję MMA, potrzebuję ochraniaczy na piszczele do stójki i parteru (walka w parterze, obalania itp ).
Chciałbym przeznaczyć na nie około 120 zł które starczyłyby na bardzo długi okres treningu.
Myślałem nad skarpetami Venum lecz dużo osób odradzało z przyczyn przesuwania się, poprawiania i ogólnego dyskomfortu.
Myślałem nad ochraniaczami z Pro MMA Advanced Pro Series.
ZALEŻAŁOBY mi na tym aby nie miały za bardzo rzepów tylko były na łydce tak ściągnięte żeby nic się nie przesuwało i nie uwierało podczas sparingu.

Jeżeli macie inne propozycje to dawać !
Dzięki i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8165
Ja mam Yokkao, te dokładnie:
http://artfight.pl/strona-glowna/22-ochraniacze-piszczeli-yokkao-zielone.html
Wcześniej miałem Top Kinga, dość częśto trzeba było stopować sparing aby je poprawić, słabo chroniły śródstopie.
Yokkao eliminuje wszystkie te usterki

Płacz na treningu, śmiej się w walce !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 736
A ja was zagnę i mimo już paru lat treningów, postanowiłem że kupie sobie najzwyklejsze ochraniacze- skarpety za 39 zł, nie ma nadmiaru gąbki, nie są za twarde i się noga ładnie obija a po drugie na niskobudżetowych galach, ligach amatorskich bardzo często występują
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile stopni na raz? - kickboxing

Następny temat

Karate Kyokushin

WHEY premium