SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sposób na hardgainera

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1174
Oto moja dieta, jest to dieta wyjściowa(staram sie zastąpić jak najwięcej produktów przetworzonych na mniej przetworzone)
1.Musli z rodzynkami i orzechami 120g
mleko 3,2% 500ml
2.Chleb baltonowski 250g
majonez 40g Sałata,Ogórek kwaszony,Szynka wieprzowa gotowana 40g,Ser Edamski tłusty 40g,
3.Ryż biały 100g
Stek wieprzowy 150
Banan 150g
Ogórek kwaszony 50
4.(przed treningiem) 100 g gain bolic
5. (po treningu) 100g gain bolic
6.Jaja gotowane/ser biały(twaróg, wiejski)
Chleb baltonowski 200
Majonez z olejem słonecznikowym 20 sałata
7.twaróg
+ witaminy i minerały olimp

Zmieniony przez - westdawid w dniu 2008-05-18 23:05:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
no jak do swojej dodam 200g gainera ED to tez mi wyjdzie prawie 5k kcal

ps. nie masz problemo gastrycznych/ze sraka przy takiej ilosci ?

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1174
Nie mam zadnych problemów teraz ani jak zacząłem sie tak odzywiac. w sumie to gainer skonczyl mi sie dwa tyg temu i zastepuje go czyms innym np. wafle ryżowe+ jogurt, banany +jogurt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1250 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12689
Co do tej dietki twojej dałbym kilka uwag
1.Musli z rodzynkami i orzechami 120g
mleko 3,2% 500ml
dołożyłbym owoc
2.Chleb baltonowski 250g
majonez 40g Sałata,Ogórek kwaszony,Szynka wieprzowa gotowana 40g,Ser Edamski tłusty 40g,
wywaliłbym majonez , wieprzowine zamienil na wolowa lub z kurczak albo indyka
3.Ryż biały 100g
Stek wieprzowy 150
Banan 150g
Ogórek kwaszony 50

4.(przed treningiem) 100 g gain bolic

5. (po treningu) 100g gain bolic

6.Jaja gotowane/ser biały(twaróg, wiejski)
Chleb baltonowski 200
dodałbym warzywa , majonez wywal
7.twaróg - półtłusty ma być
+ witaminy i minerały olimp

Yarekbboy niby jaka jest możliwość trzeba starać sie zawsze jeść naturlane jedzenie ale przy diecie powyżej 4000kcal zaczyna się problem , napewno dużą pomocą służą wtedy gainery ważne żeby były dobrej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
kapitan nei wiem co masz do wieprzowiny i majonezu
wiem ze w Twojej glowie siedza pewne schematy
ale szynka wieprzowa jest wartosciowym miesem
a tluszcze nasycone sa potrzebne, SZCZEGOLNIE ektomorfikowi, pozatym z cholesterolu powstaja hormony takie jak np testosteron...

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1250 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12689
majonez jest za bardzo naszpikowany chemią , co do tłuszczu to tłuszcz spowalnia metabolizm i to dość intensywnie , przy jedzeniu 6 posiłków dziennie a nawet więcej nie jest to pożądane poza tym spożywanie tłuszczy nasyconych( w nadmiarze) nie jest dobre dla zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
majonez - ok uznajmy ze masz racje, nigdy nie stosowalem i nie wglebialem sie w jego sklad

1g tluszczu na kg mc jest ok

Nasycone sa nie zdrowe zgadzam sie z tym ale do robienia masy dla hardganinera sa jak manna z nieba. Poza tym z posrod tluszczy sa najlepszym paliwem oraz w nasyconych jest cholesterol, ktory jest niezbedny do produkcji min testosteronu (poczytaj wypowiedzi marka c)

Chce sie spasc do 90kg i nie bede plakac jesli polowa tego co zrobie bedzie tluszczem. Jestem silnie przekonany ze jedzenie TYLKO wegli o niskim IG dada mi gowno za przeproszeniem :). Mysle ze musze korzystac zarowno z wegli o nizszym IG jak i wyzszym. Na prawde duzo eksperymentowalem na swoim ciele. Gainery to nic innego jak maltodekstryny ktore nie sa specjalnie "dlugimi" weglowodanami oraz glukoza. Uwazam ze potrzebuje silnych bodźców pod postacia endogennej insuliny aby sie przebic przez moja tarcze niewrazliwych na insuline komorek (zarowno tych tluszczowych jak i miesniowych). Nie mam obecnie funduszy na zakup gainera ale mysle ze chleb pszenno-zytni bedzie zawieral calkiem zblizone proporcje weglowodanow ktore sa w gainerze chyba ze macie inna koncepcje? Wiadomo ze nie tylko tym mam zamiar sie zywic. Poprostu 30% weglowodanow chce miec o nieco wyzszym IG tak jak to zasugerowal marek c.

EDIT: w sumie maltodekstryna ma IG 80 a chleb pszenny 85 wiec to wydaje sie byc najbardziej zblizona opcja
a ja sie dziwilem jak to moj kumpel puchnie na zwyklym chlebie(wiadomo fat tez )

Zmieniony przez - Yarekbboy w dniu 2008-05-20 13:39:28

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2175 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10847
westdawid jaki masz rozkład białga, wegli , tluszczy w diecie?
Najlepiej napisz do mnie na gg bo mam jeszcze pare pytań

Każdy ma to po prostu w dupie. Oprócz Ciebie. Jesteś z tym sam. Zwycięstwo albo porażka!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1250 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12689
"1g tluszczu na kg mc jest ok "
Jest okey ale ale w skład tych tłuszczy oprócz nasyconych powinny być nienasycone i wielonsycone

Nasycone sa nie zdrowe zgadzam sie z tym ale do robienia masy dla hardganinera sa jak manna z nieba. Poza tym z posrod tluszczy sa najlepszym paliwem oraz w nasyconych jest cholesterol, ktory jest niezbedny do produkcji min testosteronu (poczytaj wypowiedzi marka c)
Doskonale wiem o tym że cholesterol jest potrzebny do prod testostereonu , ale pamiętaj że nie w nadmiarze!Samo zjedzenie powiedzmy 3 jajek z żołtkiem , do tego piersi samożone na oleju roślinnym + chleb razowy który smarujemy masłem wystarczą.

Chce sie spasc do 90kg i nie bede plakac jesli polowa tego co zrobie bedzie tluszczem. Jestem silnie przekonany ze jedzenie TYLKO wegli o niskim IG dada mi gowno za przeproszeniem :). Mysle ze musze korzystac zarowno z wegli o nizszym IG jak i wyzszym. Na prawde duzo eksperymentowalem na swoim ciele. Gainery to nic innego jak maltodekstryny ktore nie sa specjalnie "dlugimi" weglowodanami oraz glukoza. Uwazam ze potrzebuje silnych bodźców pod postacia endogennej insuliny aby sie przebic przez moja tarcze niewrazliwych na insuline komorek (zarowno tych tluszczowych jak i miesniowych). Nie mam obecnie funduszy na zakup gainera ale mysle ze chleb pszenno-zytni bedzie zawieral calkiem zblizone proporcje weglowodanow ktore sa w gainerze chyba ze macie inna koncepcje? Wiadomo ze nie tylko tym mam zamiar sie zywic. Poprostu 30% weglowodanow chce miec o nieco wyzszym IG tak jak to zasugerowal marek c.


Jeżeli tobie służą tłuszcze nasycone to okey , innym też moga śłużyć natomiast w większaosć przypadków ektomorfikom tłuszcze w takim nadmiarze źle służą, gdyż tak jak pisałem zbyt bardzo spowalinaja metabolizm i jezeli jesz założmy 7 posiłków i wszystkie będą miały nadmir tłussczu po prostu nie strawsiz ich.
Odnośnie gainerów - na mnnie działają( tak jak i na większosć osób) i daltego jeżeli dieta musi zawierać dużo kalorii , polecam je , oczywiście nie twierdzę że każdemu muszą służyć


Zmieniony przez - kapitan10 w dniu 2008-05-20 14:52:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
Ze wszystkim sie zgadzam tylko na jakiej podstawie twierdzisz ze tluszcze nasycone spowalniaja metabolizm bardziej niz nienasycone? Wg mnie to wlasnie nienasycone jakos bardziej "zamulaja". Ps. nie uwazam ze nalezy jakos specjalnie przesadzac z nasyconymi tylko poprostu jest taka moda ze propaguje sie zdrowe tluszcze nienasycone i jednonienasycone a redukuje nasycone...

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie (dla mnie bardzo wazne)

Następny temat

Dietka - masa * * * * * * * * * *

WHEY premium