SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalanie

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Wiecie z książek o fizjologi wysiłku fizycznego bardziej dziwi mnie skąd przekonanie że spalanie większej ilości kcal ma wpływ na to co spalamy? skoro beta oksydacja(taki proces do spalania tłuszczu) potrzebuje okolo 30 minut minimalnie żeby mógł być procesem zastępującym glikolize beztlenowa i utlenianie acetyloCoa powstałego z pirogronianu. Dlatego prosze o dokładna nazwe książki w której jest napisane że interwały sa skuteczniejsze niż aeroby :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4835
Nie wszystko jest w ksiazkach. Jak sie robi interwaly to tluszcz sie spala i tyle w tym temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wierzysz we wszystko co jest napisane w książkach? To jest według Ciebie potwierdzeniem?
Jakby każdy się stosował do zasad książek i.t.d nikt by nie rósł. To tak jak z 12-16 serii na duże partie i 6-9 na małe, gorszej ściemy nie słyszałem albo trening na rzeźbę czy masę, dieta jest odpowiedzialna za to.

Interwały to najszybsza droga do spalania tłuszczu, poczytaj sobie artykuły na ten temat, znajdziesz na tym forum nawet. Począwszy od Fitness Modeli, którzy proponują interwały do spalania więcej kcal kończąc na....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Jak już powiedziałem prosze tytuły książek lub linki do badań naukowych nie jakiś tam Fitness Modeli co mają kontrakty i muszą mówić głupie rzeczy. Tomszczon uwaliłem 4 kolokwia ucząc sie z neta ze stron typu sfd itp i uwierz mi to co jest na studiach o wysiłku fizycznym nie kończy sie na kcal :). Muking zgodze sie z tym że podstawą jest dieta bo to jest oczywiste i co do tego ile serii trzeba zrobić też masz racje, ale poczytaj książki naukowe o wysiłku fizycznym i tam jest dokładnie napisane jak rosnąć jak diete układać, jakie ćwiczenia stosować( nie chodzi mi o książki jakiejś durnej gwiazdki). Dlatego wyślijcie mi nazwy książek naukowych lub linki do artykułów badań a nie że na forum ktoś tak opublikował to tak jest chce dowodów jeżeli są jakieś badania ze przy HR 90% głównym paliwem jest tłuszcz ja chce to zobaczyć. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 637 Napisanych postów 19268 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 852245
ważne też aby po interwałach odczekać jakiś czas zanim coś chcemy zjeść - jeśli jesteśmy na redukcji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
To tak w badaniu "Journal ..." brali udział ludzie o bmi 35-45 dostający dziennie od 1500 do 2000 kcal dla nich więcej zrobiła dieta niż wysiłek dlatego chciałem badania naukowe lub książki nie magazyny popularnonaukowe ale dzięki.

Zmieniony przez - RozczochranY w dniu 2013-06-15 17:07:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
@Rozczochrany
Trembblay A, Simoneau JA, Bouchard C. (1994). Impact of Exercise Intensity on Body Fatness and Skeletal Muscle Metablism, Metabolism. 43(7): 814-818.

Burgomaster KA, Heigenhauser GJF, Gibala MJ (2003). Skeletal muscle metabolic and performance adaptation after short sprint interval training (SIT), Medicine & Science in Sports & Exercise, 36(5) S20.

Jeżeli jesteś na fizjoterapii to masz pewnie dostęp do laboratoriów, gdzie możesz sobie przeprowadzić badania na ten temat, przecież to żaden problem: grupa porównawcza, badawcza (sam nawet udział weź), dieta na tym samym poziomie względem zapotrzebowania, cykloergometr, podstawowa Tanita i jazda. Z teoretyka staniesz się praktykiem i będziesz mieć namacalny dowód.

Tu sprawa sprowadza się do EPOC:
http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/steady-state-versus-intervals-and-epoc-practical-application.html

A tego to mi się czytać nie chciało:
http://jap.physiology.org/content/106/1/73.long

Wystarczy szukać.



Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2013-06-15 18:38:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nic mi nie pozostaje napisać jak J/W
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
"uwaliłem 4 kolokwia ucząc sie z neta ze stron typu sfd itp i uwierz mi to co jest na studiach o wysiłku fizycznym nie kończy sie na kcal" To jedynie dowodzi tego że wiedza której uczy sie na uczelniach jest oparta o totalnie nieaktualne informacje- w końcu program nie zmienia się od X lat -więc co się dziwić .Opierając się tylko o to co masz na studiach zostajesz znawcą,ekspertem w swojej dziedzinie- ale ekspertem z lat 80.Dokładnie to samo tyczy się dietetyki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Hm... no wiesz nie w latach 80 tylko mój skrypt na studiach z którego korzystam jest z 2009 roku i z tego co wiem aktualizowany jest co 5-6 lat :) więc chwilowo jest jeszcze aktualny :) i profesjonalnie nie bada sie zapotrzebowania kcal a współczynnik RER do określenia aktualnie spalanej tkanki :)


Zmieniony przez - RozczochranY w dniu 2013-06-15 20:24:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga talerzy

Następny temat

Suszarnia

WHEY premium