SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrócone ścięgno achillesa - MC i nogi..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1672
Witajcie.
Byłem u fizjoterapeuty i stwierdził u mnie skrócone ścięgno achillesa - nie mogę zrobić przysiadu na pełnych stopach.
Wcześniej postanowiłem jednak dodać przysiady do treningu moich nóg - co sądzicie o podkładkach pod pięty aby móc robić te przysiady.
Tak samo z martwym ciągiem - jestem w stanie je wykonać dopiero gdy nogi ustawie szerzej..
Tutaj więc moje dwa pytania:
1. Wiem, że przysiady na samych palcach (z obciążeniem) to samobójstwo dla kolan.. a co z taką podkładką? Można spokojnie robić przysiady z podkładką na pięty?
2. Można wykonywać martwy ciąg z szerzej ustawionymi nogami? Grozi to kontuzją?

Sądzę, że ten temat przyda się na forum - pewnie są tutaj też osoby które mają tą 'dolegliwość'...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
1) widziałem że co niektórzy tak robią,ale nigdy nie widziałem by ktoś robił przysiady z z podkładkami na większych cieżarach...

2) wersja ciągu z szeroko rozstawionymi nogami to wersja sumo. Wpisz w google "deadlift sumo" albo "martwy ciąg sumo" i pewnie pare filmików Ci wyskoczy
Kontuzji nie bedzie o ile zachowasz prawidłową technikę.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1672
1) Co do przysiadów - nie chcę temu sportowi poświęcić życia, trenuję dla siebie więc pewnie 100kg zakładać nie będę na przysiad.. chociaż co miałeś na myśli pisząc "większy ciężar"? Większy czyli 30kg czy własnie 100kg?:P

2) Co do MC - a jak z mięśniami? Pracuję te same partie mięśni co przy zwykłych MC? Nigdy nie słyszałem o wersji "sumo" dla MC :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
1) Wiekszy ciężar czyli pow 100 kg

2) Przy wersji sumo bardziej niz przy klasycznej pracują dwugłowe,ale prostowniki swoje "po dupie" i tak dostają

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1672
OK, dzięki wielkie :)
Co do przysiadów z podkładkami - dla bezpieczeństwa radzę takie podkładki podczepiać sobie pod podeszwę. Np. poświęcić jedną parę butów, albo jakoś zaczepić. Ponieważ jeżeli wykona się lekki ruch butem to podkładka może się przesunąć a wtedy.. nieszczęście jednym słowem. To taka porada, mam nadzieję, że komuś się przyda :)
Od przyszłego tygodnia zaczynam przysiady i MC "sumo".. ;)
Dzięki za pomoc!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilka spraw,które nie dają mi spać

Następny temat

Kolejny głupi temat (prośba o pomoc )

WHEY premium