SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła w walce ulicznej.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25022

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
De Niro zauważ że ludzie trenujący już swoje mają rozbudowane mięśnie i siłę którą umieją wykorzystać w walce. Zawsze nażekałem na siłce na najszersze grzbietu i barki których nie lubilem ćwiczyc a tymczasem po roku intensywnego bjj i zapasów a takze treningu z własnym ciężarem urosły mi i dały profity siłowe. Takie mięśnie są naprawde bardzo silne w walce lecz nie koniecznie przy różnych cudacznych ćwiczeniach z żelastwem.
Po drógie niezależnie od tego czy masz 60 kg czy 120 kg każde uderzenie może zwalic cię z nóg. Nie słyszałem o tym żeby mózgoczaszka a konkretniej jej zawartość to jest mózg były zdolne do wytrzymania udeżeń o dużej sile ze wzgledu na wielkość klatki piersiowej barów i brzucha. Chaos bo tekst był pisany w afekcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3285
Przyglądam się tym wypowiedziom i z większościąsię nie zgadzam. Siła oczywiście odgrywa duże znaczenie podczas walki. Dla potwierdzenia tych słów posłużę się przykładem który nidawno widziałem. Na przeciwko siebie stanęło dwóch klijentów z mojej miejscowości. Jeden z nich wygląda jak conajmniej dwa i pół chłopa, biorąc na klate ponad 140kg. Drugi jest normalnej postury, wyższy o jakieś 5cm od poprzedniego, z tego co widziałem w poprzednich jego walkach, bije się zaj###ści. Walka nie była długa, pierwszy koleś podbiegł i uderzył drugiego z tak ogromną siłą, że tamtego dosłownie wyrwało z butów. Reszta potoczyła się już w parterze. Ten który dostał wylądował w szpitalu ze złamaną szczęką. I jak tu można mówić, że siła nie ma znaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja wyciskam na klatkę 170 a zdarza się przegrywam w parterze z gośćmi krórzy ważą 80-90 kg, zresztą w stójce też mi się zdarza, więc mam świadomość że nie tylko siłą się liczy, proponuję wszystkim którzy w to nnie wierzą, wystartować z goścmi krórzy trenują (realne) sporty walki kilka lat. Siłą statyczna to co innego, to ze tamten dostał w ryj to tylko jego wina że jest za głupi zeby trenować jakiś sport walki i zrobić zejście lub unik. Jak chcesz to mogę się z Tobą założyć że znokutuje Pudziana jednym ciosem, załatw mi walkę, ale w kontrakcie ma być że Pudzian ma stać i się nie ruszać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3285
Nie mówię,że siła wystarczy, ale w dosyć znaczący sposób może pomóc w większości przypadków. Nie mam możliwości trenowania żadnych sztuk walki, więc zamiast siedziać przed telewizorem i na dyskotekach dostawać wpi###ol wolę pójść na siłownie. Lepsza taka siła niż żadna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie że tak, lepiej chodzić na siłkę niż nie robić nic, ja siłkę uwielbiam, ale w walce niestety mi ona przeszkadza... Można ćwiczyć na siłce pod kątem sztuk walki ale to już zupełnie inny trening niż trening typowo na siłę lub na masę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Pershing, sog za Pudziana

słuszne spostzrezenie

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pittt, chciałem oddać ale już nie moge :( Ale myślisz ze dał bym radę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2093 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30002
Silownia jest jak ch.. potrzebna na ulice i nie mówcie że nie bo to brednie.100 kg w mięsniu i w dynamice zrobionej przez długie lata to jest toAle jak już wcześniej było pisane do tego obowiązkowo technika technika technika a gwarantuje że kije pałki nie pomogą

-=SIŁA I WIARA ZROBI ZE MNIE CARA=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1445 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7799
UNO, silka jest potzrebna, ale jako trening uzupelniajacy, i to bardzo konkretnie dobrany, jesli trenujesz cos sensownego. Sama silka da tylko pewnosc siebie i zrobi wlasciwe wrazenie na przeciwniku, ale niewiele wiecej. Ale ten temat juz byl walkowany tyle razy...

Pershing, respect za wyciskanie, ale mialbys jaja, zeby strzelic stojacemu w bezruchu Pudzianowi, przy zalozeniu, ze jak wytrzyma, to moze Ci oddac (Ty tez bez ruchu wtedy)?

Ojciec Dyrektor Dzialu K-1 www.mmaniacs.pl 2003 - 2010

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
hmmm, a kop w kroczę bierzemy pod uwagę?

chodzi o sytuacje wymiany cisoów z Pudzianem


Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

rozciaganie i rozgrzewka

Następny temat

Grupa Interwencyjna

WHEY premium