SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła gimnastyka vs siła ciężarowca

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 266 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4958
Siła wypracowana na ciężkim treningu gimnastycznym (planche, L-sity, manna i inne trudne pozycje itp.) czy na ciężarach (przysiady, martwy, podrzuty, rwania) jest lepsza pod kątem sportów walki? Wiem, że najlepiej połączyć obie te metody, ale gdybym musiał wybrać jedną z nich, wiem też, że nauczenie gimnastyki jest trudne, ale jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. GSP bardzo sobie zachwala gimnastykę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
ja osobiscie wybralbym silownie w sumie to tez zalezy pod jakie SW

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 285
tutaj chyba mamy do czynienia z roznymi typami sil,bo raczej to co wypracujesz na silowni nie koniecznie wypracujesz na gimnastyce i na odwrot.Dlatego moj wybor byl by zalezy od tego co bym chcial rozwijac w danym okresie.Chociaz wydaje mi sie ze taki stricte trening gimnastyczny nie jest potrzebny w SW i stanowi tylko uzupelnienie do trenningu na silowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
tutaj cwiczysz z ciezarem ciala stajesz sie gibki dla mnie taka troche lipa wolalbym 100 razy bardziej silownie

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 569 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13053
Trening z ciężarem własnego ciała też daje rade w sportach walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
tez daje ale gimnastyka to slaby pomysl by byl + licz sie z tym ze gimnastyka to sport w ktorym strasznie latwo sie nabawic kontuzji

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
gimnastyka rozwija sprawność ogólną, na siłowni... po prostu robisz siłę mam kumpla, którego siłka nudzi, więc on trzaskał tylko treningi gimnastyczne i treningi na sekcji - kondycyjnie i wytrzymałościowo jest chartem nie do zajechania do tego balans, dystans, zwinność

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
zobacz sobie na "przygotowanie" gimnastyczne Władimira Kliczki efekty są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9689
Zawodnik SW obecni musi być wszechstronnym atletą.Trening musi być skomponowany pod parametry,które chce uzyskać. Środki treningowe dobiera trener na podstawie umiejętności i zaawansowania delikwenta,somatyki ciała i dyscypliny uprawianej. Zrównoważenie i dobór środków treningowych(bodźców) jest bardzo ważne.Nie zawsze to co służy panu X będzie pasowało panu Y. Im większy stopień zaawansowania tym bardziej rysuje się indywidualizacja w treningu.Wspólny mianownik: Trzeba zapieprzać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie rękawice kupić ?

Następny temat

Bijatyka 1 on 1 ...

WHEY premium