SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SIŁA kopnięcie okrężne vs obrotowe

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2835
Witam . Chciałbym zobaczyć wasze zdanie o tym które kopnięcie jest silniejsze ( wiem , wiem , to które masz lepiej wyćwiczone ), chodzi mi o to które generuje większą siła . Ja np. jest i będę zdania że okrężne jest najlepsze , bo nim od wielkiego worka bokserskiego wywalam ludzi a w środku ciała czują ból , a obrotówką ledwo ruszam luźnym workiem . A wy jakie macie zdanie o tych kopnięciach ? Zarazem w jednym temacie chciałbym jeszcze zapytać o jakie techniki stosujecie ja np . okrężne na każda wysokość ( głównie prawą ) , szybki boks , front kick , Brazilian kick i czasami opadające , soccer kicki i łokcie oraz kolana . A wy ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
widocznie nie masz dobrej techniki w obrotówkach.
zobacz sobie nokaut Urijaha Halla w The Ultimate Fighter - można kopać fajen obrotówki? Można

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2835
No ładna akcja , nie powiem . Jednak , nadal wolę okrężne pamiętam jak mnie kopnięciami Mirko zafascynował :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
















Wprawdzie okrężne zadane w stylu Cro Copa jest bardzo silne, to jednak wątpię żeby było silniejsze od obrotówy. Przy obrotówce masz nie tylko siłę "uderzeniową" ale także taką która wypycha cel do tyłu - penetracyjną. w filmiku z Cungiem Le i Roganem masz też pokazany wariant z obrotem o 360 stopni. To dopiero ma moc

Co by nie mówić to jednak okrężne są chyba najpraktyczniejsze ;)

A tutaj Bas pokazuje sposób kopania okrężnego który chyba wyciska najwięcej ile się da z tego kopnięcia:



Cro Cop też bardzo często tego używał. Najpierw te dostawienie stopy (skierowaną w bok) a potem - j*b kopnięcie

Mnie za to bardzo zastanawia, czy silniejsza jest obrotówa z 360 stopni czy boczne z doskoku, rozsławione przez Bruce'a...

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
zamiast się zastanawiać lepiej poćwiczcie

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
kickfighter, obrotówka wytrenowana na podobnym poziomie co okrężne jest od niego silniejsza.
A czy porównując siłę swoich kopnięć na worku kopiesz w to samo miejsce worka? Bo jeśli tak nie jest i okrężne kopiesz na wysokość tułowia, a obrotówkę wysoko to nic dziwnego że masz efekt taki, jaki masz - łatwiej rozbujać worek kopiąc dalej od punktu zawieszenia.
Druga sprawa - mocne kopanie obrotówki w cel stawiający duży opór (jak ciężki worek) wymaga sporo wprawy. Ci, którzy jej nie mają, albo się od worka odbijają i tracą równowagę, albo kopią lżej (nawet podświadomie), żeby do tego nie doszło. Czyli, jak już ktoś napisał, trzeba poćwiczyć. Tylko nie za intensywnie bo mocne kopanie obrotówki w tak słabo ustępujący cel jak duży worek nie jest zbyt zdrowe dla kolan - siła przeprostowa działa.

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No właśnie, może on kopie obrotówką w miejsce worka gdzie ciężko go rozbujać. Bo trochę dziwne jak ktoś może rozbujać worek okrężnym a nie może obrotówką

Tak w ogóle to nawet Basa Ruttena się pytałem niedawno o najsilniejsze kopniecie (podobnie jak pięść vs łokieć) Odpisał mi że jeśli wejdzie obrotówa zadana piętą, zwłaszcza w stylu kapołeiry to raczej będzie to najsilniejsze kopnięcie

Zmieniony przez - Puar w dniu 2014-03-18 13:32:13

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2835
Kopię obrotówkę najniżej jak się da okrężne na wysokość klatki piersiowej ( mojej dość wysoko ) . Mi to nie przeszkadza że moje okrężne wywala od worka osoby trzymające go z całej siły , a obrotówka o wiele słabiej prawie nie buja workiem , ale i tak jej nigdy nie używam . Dla mnie to strata czasu niby technicznie umiem to kopnięcie ale nigdy ale nigdy nie było ono mocne , kiedyś gdy zaczynałem i miałem kopnięcia na dobrym poziomie technicznym ( także sobie równym ) a siłowym niższym i to o wiele , kopnięcie okrężne było u mnie najsilniejsze . Chciałem zobaczyć wasze zdanie o tym a ładne były te akcje zamieszczone wyżej bardzo efektowne

Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-18 19:26:04

Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-18 19:34:49

Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-18 19:35:29

Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-18 19:40:46

Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-18 19:41:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jeżeli bardziej pchasz ludzi przy okrężnych i mówisz że dobrze kopiesz obrotówy to musi być tylko jedno wyjście. Kopiesz takim sposobem w którym uderza się bokiem stopy a nie piętą/podeszwą. Mam rację?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2835
Tak tak


Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-20 19:23:13

Zmieniony przez - kickfighter w dniu 2014-03-20 19:23:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No to nic dziwnego. Pewnie kopiesz tak jak tu w 20 sekundzie:




A jest to tylko jeden z wielu wariantów kopniaka z pół obrotu. Wypróbuj ten który wrzuciłem w filmikach. Zobacz ten z Joe Roganem. I wtedy porównaj co bardziej odpycha ludzi

Zmieniony przez - Puar w dniu 2014-03-20 20:03:41

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłowni

Następny temat

Dobry w kickboxingu gorszy w taekwondo

WHEY premium