SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sen, budzenie się w nocy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Witam, mój problem jest taki. Budzę się w nocy z 3-4 razy. Ostatnio miałem problemy z zasypianiem to kupiłem sobie melatonine. Śpię na brzuchu.. ręke sobie jakoś wginam w kołdrę tak jakbym może się tulił. Czytałem kiedyś o tym, że w takiej pozycji nasze ciało jest napięte i regeneracja gorzej zachodzi. Najlepiej byłoby spać na plecach ale próbowałem pare razy i zazwyczaj leżałem 6 godzin i nic.. Czasami udało się zasnąć ale to sporadycznie..( może jakieś sugestie?). Problem jest taki, że rano budzę się jakoś pospinany..czuje jakbym w ogóle się nie regenerował. Śpie- budze się nagle zazwyczaj ide do kibla.. kładę się i zachodzi tu dłuższa przerwa około 10minut nim zasne.. potem znów się kładę i wstaję- czuje się fatalnie ale zasypiam około po minucie nawet mniej.. i tak jeszcze z 2 razy i dopiero wtedy jak wstanę czuję sie psychicznie odprężony ale fizycznie jakiś pospinany i w ogóle. Na siłowni ciężary lekko idą do przodu.. waga też to się tak tym nie martwie ale dość dokuczliwe jest to budzenie w nocy. Może jakieś rady? Melatonina (5mg) nie pomaga.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Babe sobie załatw do wyra, niech cie przytuli to nie będziesz potrzebował żadnych tabletek. Jak byłem alone, to też miałem problemy ze snem - teraz no problem

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Poczytaj n/t "higieny snu".

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Co do pozycji w czasie snu to do niczego się nie przymuszaj. Zwierzęta, w tym ludzie już tak mają, że najlepsza pozycja do snu wybierana jest podświadomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
1. Nie wixuj sie ze masz problemy ze snem bo to tylko utrudnia sprawe. 2. Aspargin Magnezu i Potasu kosztuje srubki a naprawde czesto dochodzi do niedoborów tych mikroelementów zwłaszcza jak pijesz duzo kawy/herbaty/energetyków. Mozesz zrobic badanie krwi na magnez i potas kosztuje chyba 5zł od markera. 3. Jeśli jest to od niedawna to mogą być wahania pogody. Ja w taki sposob przechodze okres miedzy lutym/marcem przez tydzien dwa jestem wrak

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57
Pozycja myślę, nie ma tutaj aż tak dużego znaczenia. Warto jednak zastanowić się właśnie nad tą wyżej wspomnianą higieną snu. Czy łóżko służy Ci tylko do spania czy do czegoś jeszcze? Jesz na nim? Pracujesz? Ile przeciętnie śpisz i czy kładziesz się spać o regularnych porach :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 292
kolego.. przed snem zrób kilka dużych i głębokich wdechow i wydechow.. przewietrz pokój, przed snem zgas wszystkie światła, tuż po polozeniu połóż się na prawym boku ( w ten sposob nie gnieciesz serca) a potem przekrec sie na plecy... dodatkowo najlepiej wieczorem zrób sobie spacerek a w ciągu dnia ćwicz ( wystarczy nawet 10 minutowe przysiady pompki ćwiczenia na drążku rozciaganie itp) to Ci z pewnością pomoze i pamiętaj że ostatni posilek przed snem musi zostać spożyty na co najmniej 1,5h przed snem

polecam także czasami wypić melise na uspokojenie lub wziąć jakąś waleriane oraz włączyć suplementacje magnezem z witaminą b6

Zmieniony przez - Andro w dniu 2013-12-05 13:17:29
...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Mam tak odkąd pamiętam :) zawsze się budziłem w nocy. cięzko mi się budzić o reguralnych porach poniewaz czasami mam duze problemy zeby zasnac po pobudce w srodku w nocy a czasami wcale i potem to "odsypiam sobie" ale chodze spać zwykle o tej samej porze (do szkoły w sumie też sobie chodziłem jak się wyspałem więc może to się zakorzeniło we mnie albo po prostu taki juz jestem :D ) . zazwyczaj ogladam tv przed spaniem ewentualnie czytam ksiazke. aktualnie nie pracuje wiec mi to strasznie nie przeszkadza ale jestem tym dosc zaniepokojony. czytalem o higienie snu ale np. w ciagu dnia lubie sie polozyc na wyrko i poczytac sobie ksiazke. posilek przed snem nie ma zupelnie znaczenia. probowalem 1,5h czasami i 3h przed snem a nawet i 5 minut przed snem i nie ma roznicy. postaram sie nie lezec w w lozku w ciagu dnia jak czytam ksiazke i moze to pomoze. i ograniczyc ogladanie tv przed snem chociaz to bedzie trudne :P

Zmieniony przez - MrNowy w dniu 2013-12-13 11:08:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Pomyśl o materacu, na którym śpisz. Porządne, ale nadal w klasie budżetowej, kosztują ponad 1000 zł za sztukę, ale warto, mi dało to bardzo wiele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Tego akurat nie mam jak zmienić. Aktualnie jestem na utrzymaniu rodziców (szukam ciągle pracy) więc takie rzeczy odpadają a przydałoby się zmienić wyro bo strasznie twarde jest :) problem może leży w psychice? ostatnio pozbyłem się pewnego uzależnienia..potem znów to wróciło, odstawiłem i teraz w sumie mija pierwszy tydzień więc może tak być w najbliższym czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1664
a czy zaburzenia snu nie sa spowodowane jedzeniem samego bialka bez weglowodanow w ostatnim posilku? Pewny nie jestem do tego, ale mozecie to rozwarzyc jak odpowie jakis ekspert.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sposób na otarcia

Następny temat

Podwyższony ALAT - przyczyny?

WHEY premium