SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPRZĘTY KUCHENNE - POLECAM , NIE POLECAM

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 144237

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Moralezz
Ale jaką powinien mieć moc i firmę? Polecisz coś konkretnego?

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/blender-kielichowy-stojacy-zelmer-sb-1000-zsb1400b-i5840548589.html

Będzie ok?



Zmieniony przez - Moralezz w dniu 2015-12-10 12:21:57


Blendery nie nadaja sie do robienia masla orzechowego, spedzisz godzine na wydlubywaniu masla z takiej konstrukcji
potrzebujesz food processor nie wiem jak to po Polsku sie konketnie nazywa, nawet maly czesto takie sa dolaczone jako akcesoria do blenderow recznych, ewentualnie blenderem recznym tez zrobisz maslo orzechowe, ale zwyklym duzym to zapomnij
trzecia opcja to blendery z odkrecanym dnem typu nutribullet, ja akurat mam takie ale sa tez inne firmy duzo tansze

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 300 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13930
miczelx
Moralezz
Ale jaką powinien mieć moc i firmę? Polecisz coś konkretnego?

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/blender-kielichowy-stojacy-zelmer-sb-1000-zsb1400b-i5840548589.html

Będzie ok?




Zmieniony przez - Moralezz w dniu 2015-12-10 12:21:57


Blendery nie nadaja sie do robienia masla orzechowego, spedzisz godzine na wydlubywaniu masla z takiej konstrukcji
potrzebujesz food processor nie wiem jak to po Polsku sie konketnie nazywa, nawet maly czesto takie sa dolaczone jako akcesoria do blenderow recznych, ewentualnie blenderem recznym tez zrobisz maslo orzechowe, ale zwyklym duzym to zapomnij
trzecia opcja to blendery z odkrecanym dnem typu nutribullet, ja akurat mam takie ale sa tez inne firmy duzo tansze


Dokładnie. Raz robiłem takim kielichowym to więcej babrania się z wyciąganiem tego niż to warte ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3186 Napisanych postów 15855 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 887281
Ostatnio ktoś na forum podsunął pomysł na zrobienie masła orzechowego w maszynce do mielenia mięsa ;) I szczerze polecam ten sposób jak pogrzebiesz w internecie do znajdziesz co i jak :)
Z blenderami jest ten problem, że trzeba to co chwile przerywać bo ostro się grzeją - tak jest w przypadku ręcznych - nie wiem jak sprawa ma się do blenderów kielichowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 300 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13930
lasican1
Ostatnio ktoś na forum podsunął pomysł na zrobienie masła orzechowego w maszynce do mielenia mięsa ;) I szczerze polecam ten sposób jak pogrzebiesz w internecie do znajdziesz co i jak :)
Z blenderami jest ten problem, że trzeba to co chwile przerywać bo ostro się grzeją - tak jest w przypadku ręcznych - nie wiem jak sprawa ma się do blenderów kielichowych.


Robiłem z nerkowców w maszynce do mielenia mięsa i jeszcze więcej syfu niż w blenderze kielichowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2581
Lewy Jack
Powinien dać radę. Szukaj po prostu, żeby miał jak największą moc ale też niekoniecznie jakaś firma "krzak" :) Ja robię masło zwykłym blenderem ręcznym 400W i też daje rade. Masło nie jest bardzo gładkie ale da się rozsmarować także spoko.


A możesz podać model twojego blendera?

Szukałem w internecie i sporo jest o tym, że robi się w mikserze kielichowym.

Z maszynką do mielenia mięsa miałem już do czynienia i domyślam się co będzie po zmieleniu w niej orzechów... Tak, że raczej ten pomysł odpada

Co do konsystencji nie musi być idealna, a grudki mi nie będą przeszkadzać.


Zmieniony przez - Moralezz w dniu 2015-12-10 15:54:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 300 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13930
Firma Efbe. Jakaś mniej znana bo nie mogę znaleźć tego modelu na internecie ale daje radę :) Za 200 zł dostaniesz już blender 800W, który powinien spokojnie poradzić sobie z orzechami.

http://www.ceneo.pl/Roboty_kuchenne/Rodzaj:Blendery;m180;n200;0115-1.htm

Co do maszynki do mielenia mięsa to konstystencja wychodzi fajna ale dużo czyszczenia potem ;)

Od 12 grudnia masz w Lidlu blender 600W za 66 zł. Myślę że cena dość atrakcyjna.




Zmieniony przez - Lewy Jack w dniu 2015-12-10 17:48:20

Zmieniony przez - Lewy Jack w dniu 2015-12-10 17:50:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
Z czystym sercem polecam Morphy Richards 48780 IntelliSteam.
Praktycznie codziennie używam, jedzenie pyszne i zdorwe, bardzo zaoszczędza czas, mnożna robić kilka rzeczy na raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
robom85
Z czystym sercem polecam Morphy Richards 48780 IntelliSteam.
Praktycznie codziennie używam, jedzenie pyszne i zdorwe, bardzo zaoszczędza czas, mnożna robić kilka rzeczy na raz.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
Z czystym sercem polecam Morphy Richards 48780 IntelliSteam.
Praktycznie codziennie używam, jedzenie pyszne i zdorwe, bardzo zaoszczędza czas, mnożna robić kilka rzeczy na raz.






Zmieniony przez - robom85 w dniu 2015-12-15 20:21:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bry bry Maszynkę kupiłem, teraz gofrownicę. Jako? Opowiadajcie

taka w biedronce będzie: MPM S – 633G

za 6dych, to nie drogo co nie?


Zmieniony przez - zioekt w dniu 2016-01-05 22:50:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

japońskie jajka wędzone

Następny temat

Alternatywa zamiast owoców

WHEY premium