SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Omlet - nie rozumiem przepisu

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1392

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 331
Witam,

Mam w przepisie na omleta tak:

320g białek jaj
25g orzechów włoskich
100g płatków owsianych
35g rodzynek

do smaku kawa, kakao, cynamon

Czyli rozumiem, że biorę surowe jajko odzielam żółtko od białka, zółtko do kosza, białko do miski i do tego białka dodaje orzechy, płatki i rodzynki i blenduje? czy normalnie mieszam? ile czasu trzeba to tak miksować? ubijać na białą pianę? ale jak ubiję na pianę to nie wleje chyba na patelnie, wyjasni mi ktoś jak mam to zrobić? Z góry wielkie dzieki

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
febonek
Witam,

Mam w przepisie na omleta tak:

320g białek jaj
25g orzechów włoskich
100g płatków owsianych
35g rodzynek

do smaku kawa, kakao, cynamon

Czyli rozumiem, że biorę surowe jajko odzielam żółtko od białka, zółtko do kosza, białko do miski i do tego białka dodaje orzechy, płatki i rodzynki i blenduje? czy normalnie mieszam? ile czasu trzeba to tak miksować? ubijać na białą pianę? ale jak ubiję na pianę to nie wleje chyba na patelnie, wyjasni mi ktoś jak mam to zrobić? Z góry wielkie dzieki

Pozdrawiam




1. Masz temat od pojedynczych pytań związanych z przygotowaniem posiłków.

2. Możesz zblendowac z orzechami jak i rownież ubić na pianę, skruszyć orzechy i delikatnie wymieszać,
Obie opcje są super, tylko trzeba dobrać coś dla siebie. Zrobić raz tak opi raz tak. Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93242 Napisanych postów 362723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663962
A po co żółtka wywalać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Żółtka to rarytas. Kogel mogel z wpc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 936 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16405
Nie wyrzucaj żółtek!!! Jak można marnować tak cenny składnik żywieniowy?!
a co do przepisu to zmiksował bym wszystko oprócz orzechó, te bym dał w całości lub osobno żeby nie poddawać obróbce termicznej. Rodzynki tez ewentualnie w całości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Mamy specjalistę od jajek On Ci doradzi zaraz
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

omlet z wątróbki drobiowej

Następny temat

Makaron DURUM

Wiecej