SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rwania i podrzuty w treningu siłowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2594
Cześć wszystkim.
Z racji tego iż w obecnych czasach kulturystyka i fitnrss wypiera inne metody treningu oporowego chciałbym zasięgnąć informacji czy w swoich treni gach wykorzystujecie rwanie i podrzut?
Jeżeli tak to dlaczego?
Jezeli nie to dlaczego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
w NASA mozna kase zarobić za leżenie 70 dni w łóżku płacą dobrą kasę tylko chyba nikt nie wytrzymał tyle.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie wykorzystuje bo t trzeba umieć zrobić, nauka bez trenera moze być słabym wyjściem, nie spotkałem żadnego kulturysty by robił rwania i podrzuty, po to jest dwubój by to robić, czy tam zajęcia z crossa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2594
Ale siady ciagi i wyciskania wykonujesz pomimo ze to trójbój? No to takie troche wg. Mnie dziwne. Poza tym inne ćwiczenia np. Siady są rownie techniczne i mozna samemu krzywdę sobie zrobić. A po to są nauczyciele aby nauczyli.
Kulturusta nie robi bo nie dba o moc i siłę eksplozywna. Poza tym kulturysta podciągać się nie umie a to nie jest przyklad do naśladowania :)
Dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Jeśli osobiście z kimś trenują to podrzut jak najbardziej, rwanie mało kto bez dłuższego przygotowania zrobi, powód brak mobilności w barkach czy biodrach.
Rwanie jest nieco łatwiejsze i bardzo wartościowe.
Osobiście w planie rwania nie zrobię nie ma szans przez kontuzję barku, ale za to podrzut jak najbardziej w wersji pełnej czy skrócone ruchy typu high pull.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak robię, rwanie, podrzut, małymi ciężarami. Uczę się techniki, no i mocarzem nie jestem.
Dlaczego- w książce "Fundamenty mistrza" (dot. piłki siatkowej) m.in. te ćwiczenia są zalecane w okresie przygotowawczym do budowy siły i dynamiki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2594
rion10
Jeśli osobiście z kimś trenują to podrzut jak najbardziej, rwanie mało kto bez dłuższego przygotowania zrobi, powód brak mobilności w barkach czy biodrach.
Rwanie jest nieco łatwiejsze i bardzo wartościowe.
Osobiście w planie rwania nie zrobię nie ma szans przez kontuzję barku, ale za to podrzut jak najbardziej w wersji pełnej czy skrócone ruchy typu high pull.


A daj spokój z barkiem xD ja mam od dzieciństwa problem ale po konsultacjach polecono m zrobić podrzut i puki co ciąg rwaniowy. Mam plan na mobilizacje barku na rozbicia na aktywacje rozciagania no i sprawność całkiem fajna puki co więc działam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Ja w barku przerobiłem już wszystko po prostu pewnych ćwiczeń robić nie mogę i nie robię. Jest taki wachlarz, że zawsze się coś znajdzie zamiennego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2594
No ja wiele lat nie moglem robic dipsow bo w zaden sposob nie bylem w stanie się opuścić zwyczajnie władze w ręku tracilem ale troche dobruch rad i dipsy ida jak zloto no i ohp poszlo w górę bo nie bylo szans wejac na wiecej niz 30kg. Ale kazda kontuzja czy schorzenie jeat inne wiec nie odbierz tego ze krytykuje czy coś. Mowie tylko jak to u mnie jest :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Ja mam mechanicznie uszkodzony obrąbka stawu barkowego. Tylko umiejętnym treningiem się to trzyma w kupie i pewna grupa ćwiczeń odpadła. A wybiera się mniejsze zło w takim wypadku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2594
No wiadomo że wzgledy zdrowotne to podatawa. U mnie diagnoz było więcej niż wdów po wojnie.
Jedyna pewna rzecz to to że mam cieśne i unerwienie kuleje ale dokladnej diagnozy nie szukałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Niestety po latach wszelakich sportów nie ma szans bez kontuzji choć najwięcej zostało po wspinaczce.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw do oceny

Następny temat

Treningi kalisteniki

WHEY premium