SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie- stoje w miejscu i nie wiem czemu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1668

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 466
Od Dłuższego czasu rozciągam się codzinnie z 1 przerwą w ciągu tygodnia- ale nie widze jakiś powalających efektów. Nie rozciągałem sie jakąs specjalną metodą.
Z poczatku robiłem tak, że kładłem noge na półce i czekałem 2 min, nastepnie zmiana nogi, po czym rozciągałem się na łóżku i tak dalej na ile mogłem. Teraz robie to z rozgrzewką i wymachami nogi, po czym robie prawie szpagat boczny i normalny.
Może być jakaś konkretna przyczyna tego?
Jeśli źle się rozciągałem kiedyś w przeszłości to ma to nagły skutek, czy ciągnący się? Bo nie wiem czy mam juz się zamartwiać, że mimo starań moje mięśnie się skurczą i nie będe w stanie już być tak rozciągnięty jak dzisiaj
Pomocy!

Zmieniony przez - Lipa1992 w dniu 2011-06-21 01:22:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Co źle robisz to na pewno to, że się rozciągasz codziennie. Lepiej co 2 dzień.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 466
Metoda jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 466
Ale te plany są pod trening- w sensie, że po treningu. Ja pytam sie jak mam się rozciągać w domu bez treningów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Jeśli przeczytasz te tematy i informacje w Nich zawarte lub książki które wysyłał _Knife_ to na pewno będziesz potrafił ułożyć sobie własny korzystny plan rozciągania.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 466
no pewnie będe potrafił- rzecz w tym, że przeczytałem i wychodzi na to, że opotrzebuję wyczerpującej rozgrzewki która ma trwać 15 min. Nie mam za bardzo takich warunków w domu aby skakać na skakance robić skip a i b itp. Chciałem jakoś sie porozciągać prostym sposobem bez skutków ubocznych na stawach czy ścięgnach, dlatego psize ten temat.

Zmieniony przez - Lipa1992 w dniu 2011-06-22 14:04:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 644
1.skakankę możesz sobie darować, zamienić ją na inne ćwiczenia
2. skippingi możesz robić właściwie w miejscu, więc nie potrzebujesz dużo miejsca
3 żeby się dobrze rozciągnąć musisz się pogodzić z koniecznością rozgrzewki i tym że powinieneś też robić dynamiczne "rozciągi"
4. a to że efektów nie widzisz to nic dziwnego. z czasem progres zwalnia. na początku jest tylko tak szybciutko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 134 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2121
Z rozciąganiem tak samo jak z kulturystyką, na początku efekty bardzo widoczne, z czasem coraz ciężej je dostrzec. Co do rozciągania, LATO!! Idź pobiegaj z 20 min po parku. To już nie komuna że ludzie będą się na ciebie dziwnie patrzyć, a nawet jesli to co?? Nie ma co się ukrywać z tym co się lubi. Po biegu, rozruszaj wszystkie stawy zrób wszystkie krążenia biodrami etc, pokop trochę w powietrze, trenujesz jakąs SW? Kop technicznie. Potem oprzyj się o drzewo pomachaj nogami. Potem rozstaw nogi dosć szeroko, i rób skłony. Gdy przestajesz czuć ból zmniejszaj rozstaw.
Jeszcze jakies ćwiczenia w siadzie, motylek. Skłony do nóg wyprostowanych itp. Możesz maksymalnie zjechać do szpagatu i pompki robić, naprawdę sposobów jest dużo, musisz dopasować je do swoich możliwosci. PAMIĘTAJ O PRZERWACH 1-dniowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rocky powraca

Następny temat

Rozciąganie i nie przyjemne uczucie

WHEY premium