SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rodzaj diety - wpływ na sylwetkę

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej. Czy w przypadku jedzenia węgli +/- 40 g dziennie reszta tłuszcz plus białko uzyskam taki sam efekt na lekkim dodatnim plusie kalorycznym +/-500 kcal + treningi na siłowni jak bym miał np 2 g białka 1tluszczy i reszta węgli? Czy węgle nie zaleją zbytnio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958458
Moim zdaniem jest to mocno indywidualne, zależy od stażu treningowego, obecnego wyglądu sylwetki, tego ile masz do zrzucenia, ile masy mięśniowej czy tkanki tłuszczowej posiadasz i tak dalej. Ilość kalorii będzie podobna to fakt, ale ja osobiście na takiej diecie codziennie, byłbym na maksa wypłaszczony, siły na treningu byłoby pewnie mniej, zjawisko pompy mięśniowej dużo niższe, sam na niskich węglach tez po prostu gorzej funkcjonuje w ciągu dnia, zaczynając od samopoczucia przez pracę (głowa, mózg, zapamiętywanie etc.).

Polecamy również: Proteiny i węglowodany w kulturystyce - ile i kiedy?


Dlatego osobiście schodzę z węglami bardzo nisko ale tylko w dni wolne od treningu siłowego (na redukcji), poprawiając tym samym wrażliwość insulinową i nakręcając metabolizm. W dni treningowe schodzę za to, z czasem trwania redukcji, nawet do wartości typu 20-30g tłuszczów, ale to tylko w końcówce, reszta to białko utrzymywane na stałym poziomie + węglowodany (obcinane z biegiem redukcji), ogólnie preferuje bardzo rotację węglami, mniej więcej taką, jaką miałem podczas tej (bardzo udanej) redukcji - https://www.sfd.pl/TEST_spalacz_REDOX_EXTREME__str._45_podsumowanie-t1165501.html 

Na początku tematu jest opisana dieta oraz odnośniki do zmian w misce, podczas dalszych etapów tamtej redukcji.
Dzięki takiej diecie, nie miałem spadków masy mięśniowej, były one dobrze nabite i widoczne, w dni treningowe podczas treningu - pompa była bardzo dobra, mimo co raz niższych kalorii i obcinanie węglowodanów w diecie. W dni wolne za to nie 'zamulałem' się tymi węglami, jadłem tylko białko + tłuszcz, a troszkę ww było na noc do jedynego posiłku z nimi (+ samo białko, bez tłuszczu), dzięki temu znacznie lepiej mi się spało. Polecam przemyśleć taki system żywienia
https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/_Carb_Cycling__Rotacja_węglowodanami_w_praktyce-a1192.html



W razie dalszych pytań najlepiej założyć swój temat w dziale, gdzie nasi Specjaliści od diety, żywienia, z chęcią Ci pomogą:
https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zgadza się. Efekty kształtowania sylwetki przy założeniu tej samej podaży kalorii będą porównywalne. Mogą ewentualnie rozłożyć się w innym okresie. Oczywiście dotyczyć to będzie większości osób. Znajdą się jednak pojedyncze przypadki, gdzie mniejszą ilość węglowodanów lub też odwrotnie wpłynie na lepsze samopoczucie w ciągu dnia, na treningu, lepszą jakość snu, w to wszystko pośrednio na ogólny wynik sportowy. Najważniejsza jest ilość kalorii, następnie ilości składników odżywczych i na końcu ich źródła.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Owsianka - dodatki

Następny temat

Najlepsze ćwiczenia na podciąganie

WHEY premium