SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robic rotacje pięści przy uderzeniu czy nie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4652

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1552
Czyli lepiej zadawać ciosy kciukiem do góry z waszych opinii wynika.
Ale czy w przypadku kiedy źle ocenimy dystans i pieść nie dojdzie do przeciwnika to nasz łokieć nie dostanie wtedy bardziej niż przy uderzeniu pięści z rotacją?

Bo w moim przypadku (ach te przeprosty po balaszkach) mocne uderzenie kciukiem do góry i nie dosięgnięcie przeciwnika mogło by się skończyć samonokautem, z rotacją nie tak bardzo.

Czyli chyba ja jednak pozostanę przy rotacji do połowy, a od czasy do czasu przy bliższym dystansie będę uderzać kciukiem do góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ale czy w przypadku kiedy źle ocenimy dystans i pieść nie dojdzie do przeciwnika to nasz łokieć nie dostanie wtedy bardziej niż przy uderzeniu pięści z rotacją?

No to jest kwestia kontrolowania techniki. Grunt to tak uderzać, by nie dostawać przeprostów.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2273
uderzając choćby w worek można zauważyć że jednak rotacja nadaje uderzeniu sporo "mocy". całe życie uderzam z rotacją . jedyną zaletą braku rotacji jest jedynie szybkość ciosu, np. blast coś tam w wykonaniu adeptów jeet kun do.

się żyje.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6740
Co szkola to teoria na ten temat. Trenuje jednoczesnie w 2 sekcjach i 1 trener mowi mi zeby bic z rotacja- bo jest wieksza sila, a drugi ze bez rotacji bo cios jest szybszy. Najlepsze ze trener kravki mojego kumpla mowi ze (majac pozycje klasyczna) lewa reka bije bez rotacji (dla szybkosci) a prawa stricte nokautujaca z rotacja dla zwiekszenia sily konczacego uderzenia...

Dodac moge tylko na koniec ze ja bije obiema z "rotacja"

Cracovia& Sandecja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2273
ten kravkowy pomysł jest świetny hehe, ale wydaje mi się że ciężko jest człowiekowi uderzać inaczej w zależności od ręki. poza tym dobry lewy prosty też potrafi powalić przeciwnika

się żyje.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 694 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16612
Dawni bokserzy, w czasach kiedy nie używano rękawic, uderzali bez rotacji - to bezpieczniejsze dla kości dłoni.

zdrówka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Ja przy uderzeniach prostych zawsze robie rotację.

A przy sierpach robicie rotacje?

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-09-19 13:50:26

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6740
bo kravka jest przeciez najlepsza i kazdy "KRAVER" zniszczy kazdego innego fightera tymi tajemnymi technikami.

Cracovia& Sandecja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 694 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16612
Tutaj źródło:
http://www.savateaustralia.com/Savate Essays/Bare-Knuckles to Modern Boxing.htm

Zmieniony przez - mołodi w dniu 2008-09-19 13:52:56

Zmieniony przez - mołodi w dniu 2008-09-19 13:56:15

zdrówka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6740
A przy sierpach robicie rotacje mozna zrobic rotacje bijac sierpa zewnetrzna czescia dloni... jesli to jest rotacja

Cracovia& Sandecja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu Świebodzice

Następny temat

Shidokan

WHEY premium