SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Shidokan

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez QUEBLO z działu Combat / Samoobrona.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Shidokan jest nowoczesnym stylem walki stworzonym przez japońskiego mistrza Yoshiji Soeno. Jest (zgodnie z myślą jego twórcy) jednym ze stylów karate - właściwie stanowi on jednak połączenie tradycyjnych technik kontaktowego karate z elementami thai-boxingu, judo i jiu-jitsu. Scala więc w sobie najlepszą tradycję japońskich sztuk walki z dorobkiem innych systemów. Shidokan ce****e się wszechstronnością i realnością techniki, która nastawiona jest na kontaktową walkę sportową i samoobronę. Pozostaje przy tym wciąż otwarty na doświadczenie i wiedzę z zakresu różnych dyscyplin. Shidokan jest dzięki temu żywą sztuką walki, która jest stale doskonalona i modyfikowana. Zawodnicy Shidokan startują w licznych turniejach na świecie organizowanych przez różne organizacje według rozmaitych przepisów sportowych.

Sam Shidokan posiada trzy podstawowe formuły walki: bare knuckle karate, thai kick boxing i grappling (walka na chwyty). Nazywany jest dlatego triathlonem sztuk walki. Te cechy sprawiają, że Shidokan staje się coraz bardziej znany i popularny na całym świecie.


To tak tytulem wstepu to teraz pytanko, czy ktos to cwiczyl? Jak wyglada trening? Czy warto to trenowac pod katem ulicy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
nie ma sztuki walki ktorą sie trenuje pod katem ulicy.

PS: Ja bym to jednak przeniósł do tradycyjnych,ze wzgledu na to że to jednak odmiana karate...

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-09-18 23:28:59

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wlasnie chodzi mi o to czy to kolejna odmiana karate czy cos zrobione bardziej w stylu MMA, z opisu ladnie wyglada ale jak wiemy wszyscy liczy sie rzeczywistosc. Czy nie ma SW pod katem uliczy? Moze masz racje, ale tylko dopewngo stopnia skonfrontujmy np Capoueire i Muay Thai. Chodzi mi o to czy ta sztuka walaki jest bardziej nastawiona na elementy samoobrony czy jest to kolejna kopia karate?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1552
U mnie na sekcji Shidokan wygląda tak: stójka uderzana identyczna jak w MT+grappling (bjj w parterze i zapasy/judo w stójce)

W moim (powtarzam w moim) odczuciu można nazywać nazwy Shidokan zamiast nazwy ,,trening przekrojowy pod mma"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1552
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki wlasnie o to mi chodzilo:) a czy w twojej sekcji sa obecne rowniez elementy rozwoju duchowego, ewentualnie cwiczenia typowo pod karate czy tez calkowicie mozna powiedziec ze to trening typowo pod mma?

Zmieniony przez - MRoshi w dniu 2008-09-19 11:50:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1552
raczej mma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Byłem na treningu w Łodzi to w zasadzie takie MMA z pasami i kimonami/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok dziekuje bardzo za informacje, bo gdzies jakos mi nie pasowalo polaczenie MMA z karate:) ale skoro tak to chyba oplaca sie zapisac:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1552
Kondek- nie wszyscy ćwiczą w kimonach.
A ja teraz myślę żeby sobie jeszcze nie iść tam do was do Gracie dodatkowo na BJJ.
Bo u nas też jest ale mi godziny nie odpowiadają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Exercreo od października ćwiczymy na Jaracza 19 jak chcesz przyjść.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Robic rotacje pięści przy uderzeniu czy nie?

Następny temat

MONIKA FLOREK walczy o mistrzostwo europy

Wiecej