SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rettie / Dziennik - Masssaaa... Być cięższym niż Fg=m*g

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Mleko, płatki owsiane, bakalie, może łyżka soku malinowego dla smaku. Takiego napoju 1-2 szklanki (zobaczę po prostu ile muszę wypić żeby zabić głód ale nie być nażartym jak świnia). Może do wszystkiego dodam łyżke oliwy z oliwek jeśli będzie to wtedy zdolne do zjedzenia :P

----------------------------------------------------

brak pełnowartościowego białka, zrobił bym tak:
płatki owsiane zalej wrzątkiem (możesz zwykłą wodą na noc) dodajesz banana + odrobina soku (jak lubisz) i mleko (do 200 ml jest ok)
osobno na patelni robisz jajecznice, na talerzyku orzechy włoskie

----------------------------------------------------

2-gie śniadanie (w szkole, dokładnie o godzinie 10:30 - długa przerwa :P):
I tutaj mam problem. Musi być białko - to wiem. Myślałem o 1-2 jajkach na twardo (tylko problem tyci, żeby rano je gotować), musi być jakieś warzywko - pół pomidorka czy jakaś marchewka ^^ i co do tego? Tak myślę, np. o 2-3 plastrach sera żółtego i myślę że by było wporzo.

----------------------------------------------------
Chleb razowy + kurczak w środku + warzywa

----------------------------------------------------

3-ci posiłek - 1.5h przed treningiem(12:30):
Prawdopodobnie owoc, np. banan. A może niedługo zastąpie go gainerem MassXXL od Treca. Ale co do tego też mam pewne wątpliwości

----------------------------------------------------
Owoc to nie posiłek.
Gainer to też kiepskie wyjście
najlepiej RYŻ brązowy + pierś z kurczaka + warzywa ew niewielka ilość oliwy z oliwek

----------------------------------------------------
4-ty posiłek - obiad:
Tu już jestem skazany na mamusię i tatusia, ale myślę, że to przetrzymam. Zawsze jest jakaś sałatka zielona (lub z pomidorków), pieczeń lub jakiś kurczak i ziemniaki. Postaram się jakiegoś owoca też po obiedzie zaraz zjeść.

----------------------------------------------------
Po treningu ma się rozumieć?
Ziemniaki/ryż + mięso (ale nie smażone) bez tłuszczu + warzywa

----------------------------------------------------

5-ty (między obiadem a kolacją):
Tutaj już mogę się zabawić. Smakuje mi kasza kus-kus, dlatego pewnie taką będe szamać, jakiś twarożek z miodem np. albo serek wiejski, półtłusty z jakimś warzywkiem może.

----------------------------------------------------
Kasza kus kus + tuńczyk (sos własny) + warzywa + oliwa z oliwek

----------------------------------------------------
Kolacja (19:00 - 20:00)
Serek półtłusty z płatkami owsianymi LUB mleko z płatkami owsianymi i np. kawałek sera żółtego lub pleśniowego.

----------------------------------------------------
Serek zostaw na ostatni posiłek (przed samym snem)
Możesz dać tutaj jajka + płatki owsiane + warzywa

----------------------------------------------------
Ostatni posiłek (na noc - 22:30 - 23:00)
Chudy ser, lub jajko na twardo.

----------------------------------------------------
Biały ser + warzywa


----------------------------------------------------

To tak na szybkiego.
Wylicz zapotrzebowanie kaloryczne
Oblicz B/W/T na KG masy ciała



Zmieniony przez - King89 w dniu 2008-04-06 19:39:04

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
Można jajka tak często jeść? A co z cholesterolem i innymi? Jestem już po śniadaniu, troche dziwnie się czuję, ale powinno być spoko :P Mama zrobiła kanapki do szkoły, nie uprzedziłem jej że papu do szkoły też sobie chce sam robić.. no trudno, dwie kanapki przeżyje :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Koledzy p ofachu ocenili Twoją dietę i wprowadzili szereg poprawek. Jeśli będziesz się stosował bedzie ok, jeśli nie będziesz stał w miejscu. Co do ilości jajek , można jeść ale doradza się aby nie łączyć z cukrem prostym , wówczas powstaje zły cholesterol. Czytałem o tym kilka razy bynajmniej ja tak robię.

Split na mnie nie działa - kolego a ile Ty trenujesz skoro wyciągasz takie wnioski?
Wytłumacz mi co to znaczy że split nie działa? Nie ma więcej kilogramów? To nie plan jest winny tylko brak michy. Micha to w większości Twój sukces. Trenujesz kilka lat , że wyciągasz takie wnioski? Zastanów się zanim coś napiszesz.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Wuchta34 niby fakt, ale cukier prosty z diety radzę wykluczyć, banan/ananas w takiej ilości nic mu nie zrobią.

jajka możesz jeść, wykaż się i poszukaj art. na temat jajek bo jest kilka fajnych w dziale ODŻYWIANIE

Co do treningu to jak nakreślił Wuchta
Staż masz nie wielki, więc nie wysuwaj takich wniosków, bo nie możesz ich niczym poprzeć.

Zmieniony przez - King89 w dniu 2008-04-07 12:31:07

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
Własnym doświadczeniem :P Ale i tak raczej większość ludzi na tym forum by powiedziała, że fbw jest lepszy na początek. Tak też robię.

Zjadlem dziś sniadanie prawie takie jak radził King: jajecznica i mleko z płatkami owsianymi. Troche źle się czułem przez następne 2-3h ale jest ok. Na drugie śniadanie mamusia zrobiła kanapeczki -.- Teraz juz nie bedzie robic i bede coś kombinować. Teraz po obiedzie, po 18 jakiś posiłek. Cos z kus-kusem i moze jakas rybka czy cos. Zobaczy się jeszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
źle się czułeś w sensie?

masz wyliczone i obliczone ile dokładnie masz zjeść, podział B/WW/T czy jesz tak pi*oko?

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
Źle się czułem w sensie, że lekko mnie brzuch bolał i miałem wrażenie że zbiera mi się na wymioty, ale to takie lekkie. Krępujące, ale dało się wytrzymać.

Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne według tego tematu:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
TDEE wyszło mi 3208 około. Mam nadzieję, że dobrze :P

Białko: 2g x 70kg = 140g
Węgle: 4g x 140g = 560g
Tłuszcze: (140g + 560g) / 10 = 70g

To by było na tyle chyba?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
daj 2,2 białka

licz samo zwierzęce.
Jeżeli masa będzie stała w miejscu zwiększ podaż WW

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 604
Nudzi mnie już to FBW. Zastanawiam się czy po prostu je urozmaicić innymi ćwiczeniami, czy przerzucić się na split..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Zawsze możęsz spróbować treningu dzielonego , którego jestem zwolennikiem.

Poniedziałek - klatka, triceps, przedramię
wtorek - wolne
środa - barki, nogi, brzuch
czwartek - wolne
piątek - plecy, biceps
sobota - wolne
niedziela - wolne

Każda partia trenowana raz w tygodniu. Ja tak trenuję cały czas i jestem zadowolony. Czasami lekkie korekty wprowadzam (tydzień super serie, lub serie ze zdejmowanym obciążeniem). Generalnie cały czas trenuję splitem.

Dlaczego tak, żadko dokonujesz wpisów?
Pozdro.

Powrót do korzeni :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASS - majkel89

Następny temat

jak powiększyć klate

WHEY premium