SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekord Guinness`a

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34172

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
Kazina - z tymi wynikami to ehhh... GRATULACJE! ja tam za rok moze dwa dojde do tego .... i jeszcze nawiąze do tych pełnych brzuszków głową do kolan... nie dość ze sie robią takie siniaki to to jest cholernie nie zdrowe dla kręgosłupa takze nie polecam ah ai przy nich sie mniej męczysz bo w pozycji siedzacej chwile odpoczywasz a w spięciach..to eee.. ani chwili wytchnienia dlatego mam taką róznice 2223 do 320 :D ale trening czyni mistrza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chłopaki co waszym zdaniem lepiej działa na mięśnie brzucha spięcia czy brzuszki?.
Dziś mi kupili drążek do podciągania chyba zrobię sobie podobną akcję co do spięc tylko zacznę od 5 nachwytem i podchwytem, dziś zaczynam po 5powt. jutro 10 itp. Tylko jest jeden nie wielki problem mam ok. 180cm wzrostu futryna wysokością ma ok. 200cm, i muszę wisząc na drążku zginać nogi w kolanach bo za duży jestem... to jest męczące...

"Mam duszę romantyka,
A rozum rozbójnika..."
Szanowny Pan i Władca S.P.E.C.
-=...Ich habe keine Ahnung was Liebe ist...=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 51
Z tego co zdążyłem zaobserwować u siebie to spięcia działają lepiej od pełnych brzuszków.
Wynika to z tego, że podczas spięć pracują głównie prostowniki brzucha, natomiast w klasycznych siadach prostych z leżenia w grę wchodzą także mięśnie miednicy i kończyn dolnych.
Co do problemów z drążkiem to ja też mam lipę . W pralni (przerobionej na siłkę ) mam drążek tyle, że musiałem go zamontować 10cm od sufitu i za każdym razem muszę odchylać głowę do tyłu. Na początku było to niewygodne, ale teraz się już przyzwyczaiłem. Myślę, że u Ciebie też z czasem będzie OK.
Jeśli chodzi o podciągnięcia to polecam je ćwiczyć w 3 seriach. W takim przykładowym schemacie.
Dzień 1. Pierwsza seria 5x druga 5x trzecia 5x
Dzień 2. Pierwsza 5x druga 5x trzecia 6 x
Dzień 3. Pierwsza 5x druga 6x trzecia 6x
Dzień 4. Wszystkie po sześć.
Następne dni znów dokładamy do trzeciej, później do drugiej i na koniec do pierwszej po ruchu. Taki schemacik nie zmęczy za bardzo, a i mięśnie zdążą się zaadoptować i będą rosły. Łatwo policzyć jak szybko dojdzie się do 20 w serii, a w dodatku droga będzie gładka i mam nadzieję przyjemna- powodzonka.


Kazina

Kazina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
Hej@ dowiedziałem sie takiej ciekawostki ze jak sie robi tylko brzuszki ćwiczenia na klate itp to będzie sie miało posture boxera (zgarbiony itp) dlatego poleciłbym zeby po kazdej seri brzuchów robić tzn. samolociki czyli lezysz na brzuchu unosisz głowe i klatke wtedy wyćwiczysz mięśnie grzbietowe i będziemy stali prosto moze to dla was wiadome ale wolałem napisać :D a co podciąganie tez mam problem tez mam 180cm ale do tego nie mam drązka.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3616 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Widzę - chłopaki w temacie. Gratulacje samozaparcia. Mam prośbę, napiszcie jak dokładnie mają wyglądać spięcia.

Acceess Peace
Wojtas 2002
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
to jest prosta sprawa spokojnie lezysz nogi np na krześle i podnosisz tylko głowe i łopatki opuszczasz sie i znowu to prosta sprawa ale męcząca :D nie mam talentu do tłumaczenia wiec jak cos to napisz to moze wytrzasne fotke :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3616 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Wydaje mi się, że wiem jak to robić ale fajnie byłoby jakbyście mnie upewnili.

Acceess Peace
Wojtas 2002
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak robić spięcia kładziemy nogi na np. krzesło (dla ułatwienia, choć nie trzeba) kładziemy ręce na kar bądź tył głowy i podnosimy pierw głowę, potem barki (bez pomocy rąk!!!), aż napną się mieśnie brzucha jakieś 5-10cm nad podłożem powinny być plecki.
Jak nadal nie wiesz to kup sobie "Kulturystykę i Fitness numer 4/41 sierpnia-wrzesień". Tam masz pokazane jak się robi spięcia
Pozdrawiam...

"Mam duszę romantyka,
A rozum rozbójnika..."
Szanowny Pan i Władca S.P.E.C.
-=...Ich habe keine Ahnung was Liebe ist...=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
StArA_EkIpA masz mozliwość wrzucenia fotki brzucha? a jezeli opis brzuszków tu koledze nie wystarcza to wrzuce gifa ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pavlo po co tutaj zdjęcie mojego brzucha?. (ps napiętego czy bez).
Jak narazie nie mam takiej możliwości
Poza tym nie mam aż tak widocznych mięśni
Może Ty wrzucisz, albo Kazina

"Mam duszę romantyka,
A rozum rozbójnika..."
Szanowny Pan i Władca S.P.E.C.
-=...Ich habe keine Ahnung was Liebe ist...=-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak być szybszym

Następny temat

PoMpKi...

WHEY premium