SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - pytanie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Jestem 89 dzień na redukcji. Zaczynałem z 91kg, a obecnie ważę 75kg z wahaniami +/-1kg I to się utrzymuje od tygodnia. Ogólnie wagę zbijam ostatnio bardzo wolno, ale czytałem, że to norma. Docelowo planuje 70kg. Jednak kryterium oceny jest po prostu tkanka tłuszczowa, którą obecnie nadal jestem zlany. I mam od zawsze problem z pozbyciem się jej z nóg. Dlatego teraz dobije nawet do 65kg byle tylko ja spalić. Później planuję odbudowę na siłowni. W sumie już miałem się wcześniej zapisac, ale mi to wyperswadowaliście. Obawiam się jednak tej wagi poniżej 70kg. Czy jest jakiś sposób by przyspieszyć spalanie tłuszczu z nóg? Myślałem o spodniach z neoprenu do biegania (3x tygodniu po 1h – odcinki 9km), ale czy takie punktowe podgrzanie ciała ma jakikolwiek wpływ na spalanie fatu? Ewentualnie, czy są jakieś ćwiczenia, które pozwolą pozbyć się tłuszczu z nóg szybciej?


Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-08-23 20:21:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Redukcja tkanki tłuszczowej, czyli ogólnie kształtowanie sylwetki związane jest z pewnymi podstawami, bez których niestety niewiele jesteśmy w stanie zmienić w swojej sylwetce. Każdy, kto dostosuje się do zaleceń, nie powinien mieć problemów ze zmianą wyglądu i proporcji mięśni do tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Niestety wiele osób popełnia podstawowe i kardynalne błędy, co rzutuje w znaczny sposób na uzyskane efekty. Podobnie niestety jest również w Twojej sytuacji. Bez wykonywanych treningów siłowych nie ma szans na zredukowanie tkanki tłuszczowej. Straciłeś niestety sporo mięśni, co widać po zrzuceniu dużej ilości masy ciała. Mięśnie nasze są trzy razy cięższe od tkanki tłuszczowej. Jeżeli więc spada sporo kg, to tracisz mięśnie. Niestety bez treningu siłowego mięśnie nasze nie mają bodźca do wzrostu. Z tego też względu organizm pozbywa się właśnie ich, a nie tkankę tłuszczową. W ten sposób będziesz dalej miał sporo tkanki tłuszczowej, przy małym udziale mięśni, bo będzie bardzo niekorzystne dla zdrowia i wyglądu sylwetki.

Zdecydowanie sugeruję Ci wprowadzić trening siłowy. Aby zaznajomić się z jego podstawami, warto udać się do działu trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html Moderatorzy i doradcy udzielający w nim porad pomogą Ci w zapoznaniu się z podstawami treningu siłowego i ułożeniu go pod Twój organizm oraz cel.

Pas neoprenowy niestety nie pomoże Ci w zredukowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Od tego jest wspomniany wyżej trening siłowy i odpowiednio dobrana dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. Zapraszam Cię do zapoznania się z podstawami diety zbilansowanej: https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
moment: ćwiczysz na siłowni czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Mam dietę 1500-2000 kalorii. Siłownia odpada. Trzy razy w tygodniu tylko bieganie i codziennie 50 pompek i przysiadów, plank (obecnie 3min) i trochę bic. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
Nie ma ćwiczenia które będzie spalać tkanke tłuszczowa z danej grupy miesniowej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Hallkell
Mam dietę 1500-2000 kalorii. Siłownia odpada. Trzy razy w tygodniu tylko bieganie i codziennie 50 pompek i przysiadów, plank (obecnie 3min) i trochę bic. :)


No dobrze, ale mam wrażenie, że Ty po prostu chcesz świetnie wyglądać a nie tylko dopalić ten fat z nóg.
Foto całej sylwetki się znajdzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
W tej chwili nie mam. Może zrobię później. Ogólnie ciuchach, to już dobrze wyglądam. Chcę spalić z nóg ponieważ jestem maniakiem biegania i będzie mi po prostu łatwiej. Nogi mam dobrze umięśnione, bo biegam już z 10 lat, ale zlane są fatem. Teraz to już zaczyna ładnie wyglądać, ale nie chciałbym zejść poniżej tej 70kg. Na górze mi ten tłuszcz szybciej leci niż na dole. Do tego nogi mam umięśnione, a wyżej suchoklates. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
dieta, produkty którymi się żywisz, ankieta działu?
nikt tu nie jest jasnowidzem, Ty siebie znasz doskonale, My Ciebie wcale. Trzeba pisac wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dalej Dukan? https://www.sfd.pl/Ocena_i_ulepszenie_elementów_diety_proteinowej_Dukan_.-t1167598.html

Nikt Cię nie odwodził od treningu siłowego, a jedynie tłumaczyliśmy, że na deficycie kalorycznym, nie da się budować mięśni. A to nie to samo, co odwodzić kogoś od treningu siłowego.

Na redukcji tez trenujemy siłowo, żeby zachować jak najwięcej masy mięśniowej.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
To nie był nigdy stricte Dukan. Poniżej dzisiejsza dieta. Planuje dodawać już więcej tłuszczy.

Udo - 54cm
Łydka - 38cm

Doczytałem, że raczej nic tu nie da się wymyślić. Dobije 70 i zobaczę jak to wygląda.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Trochę offtopowo, ale nie chce zaśmiecać forum. Staw w prawym ramieniu zaczął mi nieprzyjemnie strzykać. Jest to zapewne wynikiem większej ilości ćwiczeń w których wykorzystuje intensywnie stawy ramion. Jakieś rady? Coś dodać do diety? Piję kozieradkę, ale mam wrażenie, że mi tylko testosteron podbija. Może zacząć robić jakieś dodatkowe ćwiczenia na mięśnie barków? Obecnie takich nie robię.

Przy okazji. Czwarty tydzień utrzymuje mi się ta sama waga. Dzisiaj 75.6kg. Dodałem olej lniany i trochę owoców (mało) do diety. Kaloryczność dzienna to obecnie jakieś 2100. Czyli średnio 400 kalorii więcej niż dotychczas - i właśnie od jakichś 3tyg. Zapychaczy kalorycznych jak kasze, płatki banany itp. na razie jeszcze nie używam. Obwody stoją w miejscu, a dzięki intensyfikacji ćwiczeń siłowych jest znacznie więcej mięśnia. Z czasem mi się to wyreguluje i przy tej ilości kalorii waga znowu zacznie spadać, czy mam spowolniony metabolizm?



Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-09-06 17:08:37

Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-09-06 17:10:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
ale to diete to rozbij na posilki.
jak strzyka w stawach to popraw technike.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 dieta do oceny

Następny temat

Redukcja kolarz

WHEY premium