SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, za mało kalorii?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1506

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Płeć

Kobieta

Cel

Schudnąć do 54kg

Waga

58kg

Wzrost

165cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

--

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca stojąca

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Nie uprawiam sportów, nie ćwiczę.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Diety - jedzenie mniejszych porcji, bez liczenia kalorii.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stan zdrowia bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Obecnie nie stostuję suplementacji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 33
Witam :)

Od ponad 3 miesięcy jestem na diecie, zgubiłam już 8kg, obecnie waże 58kg przy wzroście 165cm.
Wyliczyłam sobie, że aby dalej chudnąć powinnam jeść 1460 kalorii. Wychodzi tak mało, bo w ogóle nie ćwiczę, a w pracy mam dosyć lekki ruch, nic ciężkiego. Bardziej pracuje rękami i na stojąco. No ale mam system 2 zmianowy. Chodząc na pierwsze zmiany od 7 do 16 nie odczuwam głodu, mam wszystko fajnie rozplanowane ale na drugich zmianach jest już gorzej, bo zaczynam dzień od 9 i kładę się spać około 3 nad ranem. No i po powrocie jestem strasznie głodna ale nie zostają mi już żadne kalorie :/
I w ogóle mam wrażenie, że 1460 kalorii w wieku 24 lat to dosyć mało :o nawet jeśli nie jestem aktywną osobą.
Co o tym myślicie? Coś powinnam zmienić? Czy zostać przy takim deficycie kalorycznym i inaczej planować posiłki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100280
Cześć, To jest zdecydowanie zbyt mało. Dobrze rozumiem,że chcesz schudnąć,ale wykonujesz żadnych treningów tak? Tutaj leży błąd, wylicz wszystko jeszcze raz,ale dodaj aktywność fizyczną te 4x w tygodniu nawet jakiegoś cardio w formie szybkiego marszu na zewnątrz to powinno być sporo więcej kalorii,chcąc nie chcąc będąc w deficycie będą zdarzać się dni że jest ciężko z głodem

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Najlepiej byłoby jakbyś wyliczyla wszystko według tego wzoru i wstawiła tu obliczenia https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html  . Liczą teraz na szybkiego za pomocą innej metody wyszło mi ze twoje BMR wynosi 1337 kcal a zero kaloryczne przy zerowej/niskiej aktywności wynosi +- 1720 kcal wiec ty jedzac 1460 jesz mało ale jednak nie są to kalorie na tyle niskie aby zagrażac zdrowiu . Nie masz aktywności więc i mała pula kcal do dysponowania na deficycie .Zdecydowanie dobrym krokiem byłoby wejsc na zero i odpoczać kilka tyg a następnie zacząć kolejny deficyt ale już z uwzględnieniem dodanej aktywności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 33
Okej, dzięki bardzo za odpowiedzi. Postaram się ćwiczyć w domu na razie, musze się w to wkręcić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka tutaj też musisz pamiętać że mimo tych wszystkich wyliczeń to organizm cały czas się adaptuje do warunków jakie mu narzucasz tak więc jeżeli redukować już jakiś czas na określonej kaloryczności to musisz wiedzieć że organizm się do tej kaloryczności przyzwyczaił więc tutaj albo byś musiała pogłębić deficyt czyli właśnie dodać jakieś ćwiczenia i dodatkową aktywność na początku może być to nawet i 2 razy w tygodniu do trzech nawet w formie dodatkowego cardio albo właśnie treningów siłowych chociaż z tego co czytam to niby treningów siłowych nie lubisz w sensie że nie robiłaś więc tak wywnioskowałem.
Bo jeżeli podbijesz teraz kaloryczność bez zmiany aktywności to musisz wiedzieć że zwyczajnie zaczniesz organizmowi dostarczać więcej energii którą może po czasie z magazynować w tkankę tłuszczową. Tak więc podsumowując ja bym na początku spróbował zwiększyć aktywność nie ruszać kaloryczności i obserwować co się dzieje z ciałem bo wiadomo że jak dodasz treningów siłowych to nawet waga to nawet waga może stać w miejscu a sylwetka się zmieniać tak więc tutaj też to musisz mieć na uwadze powodzenia życzę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7773
Możesz dodać aktywność w formie długich spacerów , słuchawki na uszy odpalasz muzykę albo audiobook i spacerujesz 40min-1h wysiłek minimalny a kcal spalasz i nie musisz się tak głodzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale głodówka nie jest rozwiązaniem w kształtowaniu sylwetki. W tej sposób jedyne do czego doprowadzisz to zaburzenia hormonalne, o ile już nie ma z tym problemu. Ilość 1400 kalorii to zapewne Twoja podstawowa przemiana materii (BMR), czyli ilość niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych, bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej, gdybyś leżała w śpiączce. Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu należy obliczyć dokładnym wzorem. Następnie wklej tutaj całość obliczeń i zoabczymy jak to wygląda.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Hej, zdecydowanie powinnaś jeść więcej. Tj poprzednicy juz wspomnieli przy obliczaniu swojego zapotrzebowania nie uwzględniałaś współczynnika aktywności, który jest tutaj kluczowy.

Kolejna sprawa, u kobiet zalecam nie duzy deficyt kalorii(-300kcal) i uzbroić się w cierpliwość, warto takze wpleść w swoją rutynę aktywować(tutaj z pomocą przychodzi nam active band i liczenie kroków) i jeszcze raz „czas” i będziesz na dobrej drodze do upragnionej sylwetki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwiększenie deficytu u 16 latka

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium