SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja,FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1754

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

80

Wzrost

181

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

prawie dwa lata

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

obecnie masowa o której wspomnielem w poscie

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

astma oskrzelowa

Zażywane suplementy

zamiar suplementacji kreatyny

Ostatnio przerabiany plan

push pull 4dniowy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 80kgx5 klatka 75x5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 400
Zamierzam zacząć redukcje by pozbyć się nadmiaru tłuszczu (2msc) spowodowanego okresem masowym.
Obecnie spożywam 3000kcal/140b/80tł/400w ważąc 80kg
Myślę nad zredukowaniem kalorii do 2300kcal tym samym podnosząc ilość białka aczkolwiek nie wiem za bardzo jakie zostawić ilości węgli i tłuszczów.
Trening jaki chce prowadzic podczas redukcji to fbw z mniejsza ilością powtórzeń gdyż słyszałem by zachować mase miesniową trzeba owe potworzenia zredukowac jednoczesnie zostajac przy tym samym ciezaże jakim operuje obecnie. Czy po treningu dobrze będzie zrobić np. 20min kardio na biezni by wiecej spalic? Czy moze dolozyc jakas aktywnosc w dni nie treningowe?
Jak najefektywniej przeprowadzić tą redukcje? Podczas niej zamierzam suplementowac jabłczan kreatyny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
To w takim razie nie ma się co zastanawiać nad zmianami bo idzie wszystko w dobrym kierunki jeśli taki spadek będzie się utrzymywał to będzie na prawdę bezpiecznie i zdrowo.
A tym bardziej wszystko wskazuje, że idzie jak trzeba skoro siła nie leci jeszcze w dół.
Jak jest przycięta miska to faktycznie tej energii może brakować w końcowych seriach czy powtórzeniach, ale taki uroki redukcji trzeba jednak się starać utrzymać tą siłę na jak największym poziomie podczas tej redukcji i utrzymywać masę mięśniową.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
To ile obecnie jesz nic nie mówi. Musisz obliczyć dla siebie obecne zapotrzebowanie i odjąć jakieś 10%. I nie ma co szaleć bo jak jesteś na masie i jesz 3000kcal to 2300 to jest bardzo mało.
Ja przypuszczam, że przy Twoich parametrach Twoje zapotrzebowanie będzie ok 3000kcal na utrzymanie więc jak obetniesz do 2300kcal to będziesz na głodówce.
Warto jak byś też okrteślił mniej więcej jaki masz poziom bf.
Trening możesz robić na 8 powt spokojnie ważne żeby były ciężkie, nie trzeba schodzić nisko z powtórzeniami.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie tnbij na oko tylko oblicz to sobie.

Trening musi być intensywny, zmniejszenie liczby powtórzen tu nic nie da, to trening siłowy ma generować główny wysiłek, a nie kardio

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 400
z kalkulatora bmr na fabryce siły:
2300kcal-dzienne zapotrzebowanie przy braku ćwiczeń by utrzymać wage

2800-by utrzymać wagę 80kg cwiczac 3x w tyg
czyli ok 2600-2700 powinno wystarczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
No zapotrzebowanie zawsze musisz liczyć uwzględniając właśnie aktywność fizyczną bo to widzisz, że sporo Ci podnosi ta kalorykę.
Jak jesteś teraz na masie to ja na początek bym zszedł do zapotrzebowania i obserwować. Tydzień, dwa możesz lecieć na zerze i zobaczysz jak się ciało zachowa jak będzie stało w miejscu to wówczas obciąć z 200kcal i znów obserwacja regularna.
Nie tnij od razu za dużo i daj czas organizmowi żeby coś zaczęło się dziać przy jak najmniejszych cięciach w misce bo na to przyjdzie czas jeszcze
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 400
Właśnie chciałbym się zmieścić z redukcją w 2-3 miesiącach max, żeby ta sylwetka nabrała kształtów dlatego wypaliłem z tym 2300... a wiem że jeśli chodzi o utrate tłuszczu to u mnie jest z tym ciężko, a wage przybieram bardzo szybko... zeszly rok chodzilem na silownie tylko zeby zrzucić wage i z 82kg udało mi się w 7msc zrzucic do 73kg jedząć dziennie na oko 2tys (czasami nawet i nie) kcal hahaha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 400
za to z 73kg na 80 przytyłem w zaledwie lekko ponad msc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
7 kg w miesiac to miesni nie zbudowałeś,

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 400
może z tym jednym miesiącem to przesadziłem, ale przybrałem bardzo szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 400
dlatego zalezy mi teraz na redukcji i po niej chce wznowić mase tym razem starająć się poprowadzić jak najlepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
Ale tak czy inaczej nie obcinaj za bardzo bo jeśli teraz jesz 3000kcal to ucięcie do 2300kcal to duża obcinka.

To, że więcej przytniesz na początek nie znaczy, że szybciej się wytniesz jak przytniesz za dużo to metabolizm zwolni i redukcja też nie będzie szła jak trzeba. Poza tym jak przytyłeś tyle w plus minus miesiąc to z tych 7 kg masz 2 kg mięśni w najlepszym wypadku, a reszta to tłuszcz i woda. Zależy też jak teraz wygląda sylwetka i jaki masz poziom bf. Masuj też tak aby właśnie ten bf nie rósł za bardzo.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do służb specjanych

Następny temat

Czwórki a dwójki

WHEY premium