SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania dotyczące diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Siema.

Mam do Was kilka pytań. Po przeglądnięciu forum widzę, że jest wielu specjalistów więc licęe na pomocna dłoń.

Dział odżywianie a ja chciałbym przybrać trochę wagi bo nie ma co ukrywać jestem za chudy...

1. Mógłbym mi ktoś polecić jakąś diete ? Chyba, że znajdzie się jakiś chętny i sam mi ja rozpisze ? :D Mam 179 cm wzrostu i 52 kg wagi. Wiem, że trzeba inwestować w białko,węglowodany, tłuszcze. Trzeba sprawdzić zapotrzebowanie tych rzeczy na kg masy tylko, że ja za bardzo się na tym nie znam... Chodzi mi raczej o składniki jedzenia bardzo dostępne ( mleko, jogurty, sery,jajka) itp itd. Obliczyć tak aby zapotrzebowanie było spełnione.

2. Czytałem, że przyrost masy powoduje kreatyna. Jaką najlepiej kupić. Jeść od razu czy poczekać. I kiedy ?

3. Gainer- dowiedziałem się, że jest on uzupełnieniem diety. Czyli jemy go jeżeli brakuje nam jakiś składników ? Czy powoduje on przyrost masy jak kreatyna ?

4. Jakie produkty zawierają najwięcej białka, węglowodanów. tłuszcze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
1. https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html
2. jesli zaczynasz dopiero ten sport to skoncentruj sie na diecie i treningu, na kreatyne przyjdzie czas
3. najpierw trzeba miec diete, zeby wiedziec czy gainer bedzie potrzebny czy nie
4. bialko: mieso, ryby, jaja, twarogi, odzywki białkowe
węgle: ryze, kasze, makarony, platki owsiane, chleb razowy
tluszcze: oliwa, olej lniany, orzechy, tluste ryby, jaja

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 548 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6397
1) Link j.w.
2) Kreatynę zacznij stosować, jak już będziesz wymiataczem na siłowni i nie będzie widać efektów pracy.
3) Gainer po po prostu napój zawierający odpowiednie proporcje białka i ww. Jest to zupełnie inna bajka niż kreatyna. Gainera używasz aby zbilansować dietę, nieważne czy jest to dieta na masę czy redukcje...
4) j.w.

Dzień bez treningu to dzień stracony...
ZAPRASZAM NA BLOG - FITNESS, IRONMAN, KARATE
http://bartoszdabrowski.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 71
No dzięki chłopaki ale z ta dieta to troche ciężko...

Nie wiem czego ile a jak już to ciężko to skumulować. Widze, że białka trzeba sporo. ok 275 g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
bilka wystarczy 2-2.3g na kg masy ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 71
No to chyba ktoś w jakims temacie bład popełnił bo pisał, ze ok 5 g ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
chyba węglowodanow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Na początek przeanalizuj sobie 10 wskazówek żywieniowych
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
i ten link z podstawami układania diety. Wysil trochę mózg to nic trudnego, wklej ułożony przez Ciebie jadłospis na cały dzień, a my go ocenimy, poprawimy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 71
Diete spróbuje zrobić. Jak cos to napisze.

Tylko mam mały problem. Żeby iść na mese trzeba dużo ćwiczyć ? Nie mam na razie opcji jaka jest siłownia. Zostaje mi zacisze domowe ale ciężko wymyślić więcej niż 5 ćwiczeń...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
jesli masz jakis podstawowy sprzet to cwicz w domu, ale syzbko zobaczysz ze to bedzie malo i trzeba bedzie sie zapisac na silownie
co do cwiczen to wpisz w googlach atlas cwiczen

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
wcale nie trzeba dużo ćwiczyć 3 solidne treningi w tyg wystarczą zobacz dział tren w domowych warunkach

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje, plus inne dane do sprawdzenia .

Następny temat

bardzo szybka utrata wagi

WHEY premium