SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push/Pull/Legs - prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2500

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

17

Waga

79

Wzrost

187

Cel treningowy

masa, sylwetka

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW traktora

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

podaję niżej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Dwa ostatnie pytania
1. Czy mogę zastąpić żurawie rumuńskim mc (albo innym ćwiczeniem na dwugłowe, bo dwa martwe w jeden dzień to dużo)? Z tego co widzę to bardzo ciężkie ćwiczenie i chyba na razie nie podołam, zresztą nie ma na mojej siłowni odpowiednich ławek

2. Jak ma wyglądać progresja w ćwiczeniach? Dotychczas robiłem tak: 1 seria - rozgrzewka, sam gryf. 2 seria - 50% ciężaru docelowego. 3 seria - 75%, 4 seria - 100%

Zmieniony przez - maka2020 w dniu 2012-12-13 07:31:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 4 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347448
1.Zaczep nogi o ciężką i zablokowaną sztangę.Staraj się walczyć o wolny negatyw(na dole odbijasz się rękoma-inaczej uszkodzisz kolano/łydkę).
Hamstringi swoje dostaną.

Od biedy można dać jakąś wersję uginania nóg,by nie dublować ćwiczeń z prostowaniem biodra.

2.Zaczynaj od samego gryfu i w zależności od ciężaru jakim operujesz w serii głównej-dokładaj 5/10kg co serię(czy nawet 2,5/5 w izolacjach).
Oczywiście nie spadasz z powtórzeniami.Trzymaj sie tej samej strefy w każdej serii.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Czyli np. w martwym mam wykonać 4 serie po 10 powtórzeń, zaczynając w 1 serii od gryfu? Czy ta seria z gryfem jest rozgrzewkowa i nieuwzględniana w rozpisce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 4 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347448
Tak.

A czy 4 serie to powie wyłącznie twój organizm.Dokładaj 10kg co serie.Zaczynasz kaleczyć techniką-kończysz.Może wyjść 4 serie a może wyjść i 6/7.O to chodzi.Słuchać się własnego organizmu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Ale zakładając, że jestem w stanie wziąć w martwym 90 kg w serii, to zaczynając od pustego gryfu i zwiększając o 10 kg zrobiłbym 9 serii. To trochę za dużo, nie? Nie lepiej zacząć np. od 30-40 kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 4 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347448
Wtedy zaczynaj od tych 40% maksa.Choć 9s na pierwszym treningu szkody by nie zrobiło Za to wiedział byś na czym stoisz i odpowiednio ustawił start w następnym tygodniu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
No dobra, teraz już chyba naprawdę wszystko wiem :) W razie czego napiszę w tym temacie. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Czy ćwiczenie, które podałeś w zestawie Push 2 - francuz leżąc za głowę - to to?


// i jeszcze kilka kwestii, które wyszły w trakcie treningu:
1. okazało się, że zrobię ledwo kilka pompek na poręczach (triceps), nie wspominając już o 3x12. Czy zastąpić je innym ćwiczeniem, czy może tak jak w żurawiach walczyć o wolny negatyw (tzn. na dole odbijać się nogami i wolno się opuszczać)?
2. jeszcze ta progresja ciężaru. W wyciskaniu płasko zrobiłem 7 serii (zacząłem od gryfu i dokładałem 5 kg), z tym, że w ostatniej zdołałem zrobić 7 powtórzeń zamiast zaplanowanych 10. Czy następnym razem mam robić to samo, starając się poprawić wynik w ostatniej serii, czy może zmniejszyć liczbę serii?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Zmieniony przez - maka2020 w dniu 2012-12-15 14:42:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 4 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347448
Nie to.
Chodziło o klasycznego francuza-tylko sztangę prowadzisz mocniej za głowę,dzięki czemu ćwiczenie staje się mocniejsze ciężarowo i aktywuje mocniej wszystkie głowy tricepsa do pracy(głowa długa przede wszystkim zapracuje mocniej).

1.Masz kilka wyjść:

-Robić 1/2 lub nawet 1/3 ruchu(sam docisk) i stopniowo schodzić niżej co kilka tygodni.
-oprzeć nogi o jakieś krzesło(wtedy automatycznie dźwigasz mniej niż 100% BW)
-kupić gumy oporowe-przymocować je do poręczy i oprzeć o nie kolana(opór gumy pomoże ci w pozytywie)
-po prostu zamienić ćwiczenia na jakiś wąski wycisk.Wzmocnisz tricepsy/barki/klatkę to powrócisz do pompek

2.Więc rozpisz progresję tak aby ostatniej serii spokojnie zrobić 10p z zapasem.4/5 serii starczy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Co do tricepsa, to zamienię na wąskie wyciskanie na płaskiej. A z tą progresją - skoro mam mieć zapas po ostatniej serii, to skąd mam wiedzieć czy zwiększyć ciężar na następnym treningu?

Zmieniony przez - maka2020 w dniu 2012-12-15 18:46:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do sprawdzenia

Następny temat

trening na mase 3 dniowy do oceny

forma lato