Puchar Narodów Afryki

Ilość wyświetleń tematu: 12259

...
Zachowanie Mido ... FATALNE. Powinien być karny dla Senegalu :-/, ale dobrze się stało, że finał będzie rozgrywany przy pełnych trybunach

...
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
Senegalowi finał sie nie nalezał za gre w grupie
WKS powinno wygrac
wyeliminowali kamerun,Nigerie
...
Szacuny 2 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2466
Wks <yes> Egipt nie da im rady w koncu polozyli kamerun i nigerie a tak wogule topodobala mi sie gra tego pomocnika efektownego z Kongo

Forza Milan ,Werder,Lyon

...
w Kongo efektownie grał napastnik Portsmouth Lua Lua. W Lidze angielskiej też fajnie czaruje, chyba, że chodzi ci o kogoś innego.

...
Mido wykluczony na pół roku
i bardzo dobrze
...
BPL-G Fizjoterapeuta
Co takiego zrobil Mido Ma ktos moze jakis filmik albo cos z pewnego powodu nie moge ogladac PNA
...
no właśnie co zrobił Mido, bo nie widziałem ?

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Mido wykluczony z reprezentacji Egiptu
PAP 13:15

Egipski piłkarz Hossam Ahmed Mido został wykluczony z reprezentacji swojego kraju i nie zagra w piątkowym finale Pucharu Narodów Afryki. Gospodarze zmierzą się w nim z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Mido, rywal Grzegorza Rasiaka o miejsce w ataku angielskiego Tottenhamu Hotspur, został zdyskwalifikowany na sześć miesięcy. To kara za zachowanie po wtorkowym spotkaniu półfinałowym z Senegalem (2:1).

Egipski napastnik ostro skrytykował selekcjonera drużyny narodowej Hassana Shehata za... zdjęcie go z boiska. Jak się później okazało, szkoleniowiec miał rację, bowiem rezerwowy Amr Zaki już dwie minuty po wejściu zdobył gola na wagę awansu do finału.

Przed najważniejszym spotkaniem afrykańskich mistrzostw Shehata ma do dyspozycji tylko trzech napastników, w tym 39-letniego Hossama Hassana.

...
i dobrze mu tak, za duzy cfaniak.

...
PNA zakończony !

Egipt wygrał Puchar Narodów Afryki

Egipt wygrał 25. Puchar Narodów Afryki. Gospodarze imprezy pokonali w finale Wybrzeże Kości Słoniowej 4:2 w rzutach karnych.

Egipcjanie po raz piąty w historii wywalczyli mistrzostwo Afryki, z tego trzykrotnie udało im się to, gdy byli gospodarzami turnieju. Poprzednio wygrywali w 1957, 1959, 1986 i 1998 roku. "Faraoni" w klasyfikacji wszech czasów wyprzedzili Kamerun i Ghanę, które zanotowały po cztery triumfy.

W ciągu regulaminowych 90 minut gry, mimo licznych okazji, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. W 85. minucie na stadionie zapanował co prawda szał radości, ale sędzia nie uznał bramki dla Egiptu, gdyż piłkarz tej drużyny był na pozycji spalonej.

Występujący bez usuniętego z zespołu, po kłótni z trenerem, Ahmeda Hossama "Mido" gospodarze mogli objąć prowadzenie w 98. minucie, ale Ahmed Hassan nie wykorzystał rzutu karnego. Decyzja arbitra o podyktowaniu jedenastki wywołała protesty zawodników z Wybrzeża Kości Słoniowej, ale kapitan "Faraonów" trafił w słupek.

Do końca dogrywki żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć gola i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

Jako pierwszy podszedł do piłki gwiazdor "Słoni" Didier Drogba, jednak Essam El Hadary zdołał odbić piłkę. W trzeciej serii nie zdołali pokonać bramkarzy Abdel Halim Ali i Bakari Kone. W piątej serii gola na wagę triumfu gospodarzy zdobył Mohamed Aboutrika.