Pomimo najlepszych intencji, są takie dni, kiedy po prostu nie możesz znaleźć w sobie siły do treningu. Dla wielu osób media społecznościowe są miejscem, w którym znajdują ogromną dawkę motywacji, śledząc swoich idoli. Warto jednak dodać do listy nowe osoby, by znaleźć bardziej kreatywne lub wymagające ćwiczenia, które można włączyć do treningu. Ci afrykańscy guru fitness z pewnością dodadzą Ci inspiracji i motywacji!

#1 Foster Agyei

Foster "Dovies" Agyei to model i trener fitness z Akry w Ghanie, który ma milion fanów na Instagramie. Jest samoukiem i promuje fitness na swojej stronie, która jest powszechnie ceniona za krótkie filmy treningowe. Publikuje również ćwiczenia, które wymagają niewielkiego lub żadnego sprzętu, pokazując, że nie potrzebujesz siłowni, aby ćwiczyć. Wypróbuj niektóre z jego treningów!

#2 Jane Mukami

Jane Mukami, znana również jako Fit Kenyan Girl, jest trenerem fitness i konsultantem ds. żywienia z Atlanty w stanie Georgia. Jane dokumentuje swoje codzienne treningi na swoim kanale na Instagramie i daje wskazówki, jak wyglądać tak, jak ona. Często porusza tematy związane z utratą wagi i czasami umieszcza swoje zdjęcia przed i po, aby utrzymać motywację swoich followersów.

#3 Kulbila Agyarko Samuel

Kulbila Agyarko Samuel jest młodym kulturystą z Ghany, który zbudował świetną sylwetkę pomimo treningu w domowej siłowni z mnóstwem improwizowanego sprzętu. Pisaliśmy o nim TUTAJ: Samuel "Titanium" Kulbila

#4 Elisabeth Akinwale

Ta trenerka jest prawdziwym guru w CrossFit. Zdołała zakwalifikować się do zawodów w 2011, zajmując 13 miejsce w sumie zaledwie sześć miesięcy po rozpoczęciu treningów. Elisabeth jest także oddaną mamą, a jej celem jest promowanie zdrowia i wytrzymałości. Od gimnastyki po trening siłowy. Śledź jej profil, by codziennie inspirować się, aby się ruszyć!

#5 Cassandra Nuamah aka Coach Cass

Cassandra Nuamah jest trenerką mającą prawdziwą pasję. Uwielbia pomagać innym. Trzymając się swoich korzeni w Ghanie, uczy ona Kukuwa, afrykańskiego programu tańca, który został stworzony przez jej matkę. Jej profil na Instagramie zawiera wiele filmów z jej tętniących życiem warsztatów tanecznych, które są niezwykle motywujące.

#6 Alseny Sylla

Alseny Sylla jest osobistym trenerem fitness i akrobatą z Conakry w Gwinei. Po latach treningów i ciężkiej pracy, został wybrany do zespołu Cavalia Odysseo, a teraz podróżuje po świecie jako cyrkowiec. Dzięki połączeniu energicznej gimnastyki i akrobatyki, z treningów Alseny można się wiele nauczyć. Sami zobaczcie na jego profilu!

#7 Suzanne Brume

Strona Suzanne Brume sprawia, że ​​zdrowy i bardziej aktywny tryb życia wygląda o wiele lepiej niż leżenie na kanapie. Nigeryjska blogerka fitness i entuzjastka jogi, regularnie motywuje swoich zwolenników. Niezależnie od tego czy biegasz, podnosisz ciężary czy ćwiczysz jogę, Suzanne ma dla Ciebie wiele przydatnych wskazówek i filmów.

#8 Scott Bernard

Scott "Burn Hard" Bernard jest również trenerem fitnessu, który aktywnie dzieli się swoją pasją i historią ze światem. Oprócz zdjęć przedstawiających jego estetyczną sylwetkę, jego Instagram zawiera filmy z tańca afro-karaibskiego i treningów ulicznych. Dodaje też regularnie dawkę motywacyjnych cytatów, aby utrzymać Cię na dobrej drodze.

#9 Gideon Akande

Gideon Akande to pochodzący z Chicago trener fitness nigeryjskiego pochodzenia, który w 2015 r. zdobył tytuł Najlepszego Trenera w Men’s Health. Został opisany jako "światowej klasy motywator". Jedno spojrzenie na jego stronę Instagram wyjaśnia dlaczego. Charyzmatyczny trener publikuje różnorodne techniki treningowe, które są dają ponoć oczekiwane rezultaty.

Komentarze (2)
RPS1990

Moim zdaniem oni udowadniają, że niezależnie od tego jakiej jest się narodowości jeśli ktoś ma w sobie wystarczająco dużo determinacji i samozaparcia, to może osiągnąć więcej niż przeciętny przedstawiciel tej samej narodowości.

0
domosos

Pewnie sa znani jedynie na kontynencie swoim bo ja ich nie nam w ogóle/.

0