SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Psychika & strach

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
Andzia zagadaj z kumplami to może chociaż w parterze powalczycie







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 113 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4531
Siema, pora temat odświeżyć nieco. Mam taką sprawę odnośnie psychiki, ale może najpierw opiszę się pokrótce

Otóż mam 22 lata i jestem typowym chudzielcem 174cm/59kg. Niestety mam słaby wzrok i noszę okulary, mam też długie włosy.

Do rzeczy: jak można się domyślić, jestem łatwym obiektem do zaczepek- chudy, okulary i jeszcze długie włosy. Nie jestem typem bitnym i staram się unikać takich sytuacji, jednak nie zawsze się da. Z tego powodu zacząłem tak od 6 miechów trenować boks, jestem bardzo szybki, ale słaby jeszcze technicznie. Pewność siebie znacznie się poprawiła, doszła wiara we własne siły (ale raczej nie brawura- wydaje mi się że umiem oceniać swoje możliwości). I tu dochodzi główna kwestia- psycha. Nawet jak idzie jakiś żul mniejszy niż ja to od razu gdy się na mnie spojrzy oblewa mnie fala gorąca i takie 'porażenie'. Nie wiem jak sobie z tym radzić, bo obiektywnie patrząc powinienem bez problemu mu dać radę.. Problem tkwi w psychice.
Jak sobie z tym poradzić???
..Aha, dodam jeszcze że mam głupi nawyk patrzenia się prosto w oczy mętom, dresom itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1374
jak masz 22 lata to musisz sie zachowywać jak osoba dorosła strach ma tylko wielkie oczy w 90% na siniakach w razie czego sie kończy ....poprostu jak ktoś ma jakieś sapy to nie udajesz ze nie słyszysz i idziesz dalej tylko walisz w ryj;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4718
Przymasuj troche , dużo trenuj ( jak najwięcej sparingów ) i powinno być ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6774
Co do kravki sie nie zgodze ja ternuje odmiane wojskową nie mam tam jakiś kopnieć w krocza itp trening wygląda jak trening kb + dodatki obezwładnien itp... dzwignie etc. Co moim zdaniem jest lepsze od KM komercyjnej. :)

Nie ważne co powiesz.... ważne co zrobisz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sl66 - po 1sze taki strach odczuwa wiele osób, usiądź kiedyś i popatrz na przechodniów, zetnij te włosy , przymasuj i ćwicz i nie bój się za wczasu, bo to nic nie da
skup się na tym co lubisz, powiedz sobie że to Ty jesteś najważniejszy plus rodzina i przyjaciele, reszta się nie liczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7251
Witam ja też mam podobny problem, tylko, że nie boje się walczyć,wyprowadzać ciosów itp... Chodzi mi o to, że pojawia się u mnie strach związany z tym , że ktoś będzie nasyłał na mnie ludzi aby się odegrać.Przez ten strach boje się odać komuś kto mnie prowokuje itp... Czy wy też mieliście coś takiego?
Czekam na odp.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7414
stefan022 - nie tylko ty masz ten problem, a takie coś to szczyt tchórzostwa jesli komuś na****olisz a później ta osoba nasyla na ciebie kumpli, ale taki jest świat nie ma sprawiedliwości nawet jeśli jesteś lepszy. Teraz pomiatac fighterami mogą gnojki którzy mają więcej kasy i kolegów ten fakt mnie niesamowicie boli ale niestety tak jest.

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4718
stefan022 też tak mam lepiej odpuścić niż bić się później z połową miasta no chyba, ze ktoś to lubi albo ma wiekszą ekipe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Zastanawiam się,jak znajdujecie takie stare tematy?


Vanievski-czy na treningach używacie:saperek,noży,bagnetów,broni długiej,broni krótkiej,trenujecie w mundurach,oporzadzeniu,butach wojskowych,hełmach?Jeśli nie,to g... to ma wspólnego z militarną Krav Magą...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrzucic kolesia

Następny temat

IV Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Open 27 listopada 2004

WHEY premium